Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet túlélni, ha válás...

Hogy lehet túlélni, ha válás után apuka elviszi a gyereket, de úgy, hogy már az új nő is ott van?

Figyelt kérdés
Hármasban töltik a hétvégét. Belegondolni is szörnyű. A pici 2 éves..
2010. máj. 30. 23:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

:) Köszi mindenkinek. Az apuka 2x megütött, egyszer felnyomott a falra, majd rávágott az ágyra, a másik eset pedig 4 ujja nyoma ott díszelgett a felkaromon félre nem érthető módon. Azthiszem nekem ez elég a váláshoz. 8 éve ismerjük egymást.

A többihez annyit fűznék hozzá, hogy pont a nem burokban tartó anyuka vagyok, egyszerűen csak a gondolat maga fura, de tudom, hogy semmit nem tehetek és nem is tennék az ellen, hogy elvigye, hisz imádják egymást.

Azt gondoltam, kapok majd egy pár "nyugodj meg az idő mindent megold" hozzászólást, de ezzel szemben egy kicsit kivertem a biztosítékot, éjnek éjjelén. Azért köszi az ítéleteket, már tudom, hogy egy önző dög vagyok, egyszer feltettem itt a kérdést, hogy ki, hogyan hagyta abba a szoptatást 1(!) éves kora után a babának, na ekkor is kaptam tőletek. :)

2010. máj. 31. 07:17
 42/61 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezhetem, hogy azok az agresszív kirohanások minek az eredményei voltak?
2010. máj. 31. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 A kérdező kommentje:

Sokat gondolkozom a válaszokon, és rájöttem, hogy rosszul tettem fel a kérdést, hiszen csak az érzésre lettem volna kíváncsi, hogy milyen mikor elviszik a babát. És nem kisgyereket, hanem picibabát.

Mostmár inkább úgy tenném fel a kérdést, hogy milyen érzés, ha elviszik a babát hétvégére, úgy, hogy az új élettárs is ott van.

Félreértettetek: nem gyűlülködök, és nem az új élettárs ellen vagyok, és pont nem én leszek, aki fúrni fogja a nőt.

Utolsó: szerintem tök mindegy az ok.

2010. máj. 31. 08:11
 44/61 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én is anyuka vagyok, pici babával és elgondolkoztam már én is a helyzeten mi lenne ha külön mennénk a férjemmel(szerencsére semmi okunk nincs rá) , csak elméletben gondoltam végig.


Én úgy vélem-és Te magad is írod- hogy az apuka imádja a gyerekét, ebből következik, hogy ha az új élettárs nem megfelelően bánna vele,vagy ellenséges lenne vele akkor biztos nem vinné el hozzá az apja.


Kívánok neked sok erőt az újrakezdéshez:)

2010. máj. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
100%

Úgy alakult nálunk is, hogy külön élünk a gyerekek apjától. Neki már van új társa, nekem nincs. A kicsi mégcsak egy éves, de én odaadom őt is ottalvósra, viheti amikor csak szeretné. Nem balhézok az új barátnője miatt, és remélem ő sem fog balhézni, ha nekem lasz majd valakim. Mert erről azért egy anyuka sem írt, aki leribancozta a volt férje új társát, hogyha nekik lesz majd párjuk, csak akkor találkoznak vele, ha nincs ott a gyerek?!

Ne parázz kedves kérdező, tényleg az a legfontosabb, hogy a gyerek jól érezze magát, hiszen ő anyát is, és apát is nagyon szereti.

2010. máj. 31. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de egy 2 éves már régen nem pici baba, hanem kisgyerek! Ha te még babának tartod, akkor sürgösen gondold át, mert igy a gyereked fejlödését akadályozod, ha két évesen még babának nevezed.


Az sem mindegy egyébként, hogy miért lett annak idején agressziv az apuka, mert ha a te viselkedésed provokálta ki, akkor egész más, mint ha ez nála a normális viselkedés - ez utóbbi esetben viszont nem lett volna szabad ebbe a kapcsolatban gyereket szülni...

2010. máj. 31. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:
32%

Nem mellesleg azt senki nem emlitette, hogy a 2 éves gyereket csak akkor viheti el apa hétvégre, ha te úgy tartod jónak. 3 éves korig különben csak anya otthonában láthatja a gyereket.

Szóval ha gondolod, akkor ne engedd el és kész.

2010. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó!

Tévedsz. Elvinni 3éves kor alatt is elviheti, mert a jog megengedi.

Max azt kérheti az édesanya, hogy éjszakára vigye haza.

Ha nem tudsz valamit pontosan, akkor előbb nézz utána.

Nem bántani akartalak, de a félinformációk a legártalmasabbak.

2010. máj. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem itt mindenki félreértelmezte a kérdésedet, bár szerintem egyértelmű, hogy mit akartál kérdezni.

Igen, nagyon szar a tudat, hogy az exed olyan szinten éli az életét, hogy már van új kapcsolata, ami annyira komoly, hogy a gyereknek is bemutatja, és közösen csinálnak programot. Bárki bármit mondd, ez szar érzés.

Ne foglalkozz a rosszindulatú kommentekkel, nem tudták értelmezni a kérdést - zárójelben jegyzem meg, hogy nem az volt a kérdés lényege, hogy utálja a kérdező az új nőt, és el akarja emiatt marni a gyereket az apjától!

Egyszerűen csak egy elkeseredett nő kérdése, aki egyben anya is, és aki még nem lépett túl a kapcsolat elvesztésén, még ha szar is volt a kapcsolat.

Kérdező, gyászold meg a kapcsolatot, aztán lépj túl. Tudom, rossz, hogy egyszer annyira szeretted, hogy szültél neki egy gyereket, de mint írtad, ő mocsok módon viselkedett veled, tehát nem ő a megfelelő férfi a számodra. Majd találsz jobbat, aki szeret saját magadért. Ő is talált új párt, te is fogsz. Csak türelem.

2010. máj. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:
31%
UTOLSÓ vál.nak.Nincs igazad!Mi közös megegyezéssel váltunk,amikor a fiam 2.5 éves volt,az ügyvédek mégis beleíratták,hogy 3 éves korig az anya lakásán,vagy jelenlétében történhet a láthatás.(Mivel csak akkor közös megegyezés,ha minden egyes pontban megegyezünk.)Szóval a bírói gyakorlat is azt mutatja,hogy 3 éves kor alatt nem igen döntenek úgy,hogy elvihessék az anyától a kicsit.
2010. máj. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!