Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet túlélni, ha válás...

Hogy lehet túlélni, ha válás után apuka elviszi a gyereket, de úgy, hogy már az új nő is ott van?

Figyelt kérdés
Hármasban töltik a hétvégét. Belegondolni is szörnyű. A pici 2 éves..
2010. máj. 30. 23:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy a kicsi anya ezzen semmi nem változtat, örülj hpgy az exed törödik a kicsivel. Te vagy az anyuka ezt nem ingathatja meg semmi.
2010. máj. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
100%
Az jutott meg eszembe, hogy egy gyerek nem olyan, mint egy ferfi, nem lehet elcsabitani, "elvenni" az anyjatol.(Es nagyon valoszinu, hogy a mostohaanyak nem is akarjak elvenni az anyjuktol a gyerekeket).Szoval emiatt ne aggodj szerintem.Foleg, mert meg ilyen kicsike.
2010. máj. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
100%

Szintén új nő szerepben..és nem, nem a párom lépett félre hanem anyuka, amikor a gyerek 3-4 hónapos volt..a szitu egyébként nálunk is hasonló, de könyörgöm ki az a barom aki azt hiszi hogy az új nő durván bánik a párja/szerelme porontyával?! Abba nem gondolnak bele, hogy ilyenkor még kedvesebb a nő, előjönnek az anyai ösztönök-ha van saját, ha nincs- és megmutatja a pasinak hogy milyen jó anya lesz belőle?

Komolyan nem értem szülés után miért kell megőrülnie a nőknek? Mi baja lehet az apánál, ami nálad nem? Jó, te nem vagy ott, és? Bölcsiben, oviban sem. Remélem nem gondolod hogy az új nő rosszabbul bánik a gyerekeddel mint egy óvónő?!

2010. máj. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne igy allj a temahoz.

Ha ti elvaltatok, az azert volt valamiert, volt annak oka nyilvan, tehat a kicsinek is jobb, hogy nem fog kozelharcoit latni koztetek.

Az apjara nyilvan szuksege van a kicsinek.

Uj par. Lehet ezzel a novel boldog lesz a parod es es a no is szeretni fogja a gyerekedet.

Es remelhetoleg neked is lesz egy parod, aki szertni fog teged is es a kicsit is es boldogok lesztek.

Tudod en voltam a masik oldalon.

Egy elvalt ferfinek lettem a parja 3 evig.

Es volt egy ket es fel eves kisfiu.

Nagyon megszerettem, sok mindent tanitottam neki.

Az edesanyja eleg sokat melozott.

Es sokszor en hoztam el az ovibol, elvittem meg jatszira.

Aztan hazavittem neki, vagy talalkoztunk valahol.

Volt, hogy o kert tolem tanacsot a gyerekkel kapcsolatban, vagy erdeklodott en mit tapasztaltam.

Az elejen olyan volt o is mint a sundiszno, de en eleg hamar lefegyverezem az embereket, es aztan bizalmat adott.

Erdekes de vele mai napig tartjuk a kapcsolatot, a kisfiu mostmar nagyfiu 15 eves, es mai napig jon meg ad puszit kerdezi mi ujsag.

Az apukaval is megvan abarti viszony, viszont reg nem en vagyok a parja.

Probelj meg kicsit kiengedni, nem fogja megenni a kifiadat a masik no.

Es mindenkinek jobb, ha stresszmentes a viszony, foleg a kicsinek.

Ha valami baromsagot csinal a no az mas.

De ne itelj elore!

2010. máj. 31. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
0%

Már nem azért utolsó de ez egy eset. Nem mindenki ilyen. Amúgy meg egy 5 hónpos gyereknek nem hiszem hogy sokat árt. Mások képtelenek külön szobába rakni a gyerekük (anyuci rigolyái miatt legtöbbször) és akkr ott szexelnek mellette ha alszik. Szerintem az sokkal undorítóbb.


Miert en nem azt irtam, hogy en ezert nem adnam oda? En! Nem azt irtam, hogy naluk is ez fog törtenni vagy hasonlo. Es ha vegig olvastad amit irtam ott van, hogy ismerje meg es ne oktalanul parazzon. Es ha tanultal gyermeklelektant akkor tudhatnad hogy ez igenis sokat arthat. Ha nem akkor meg nezz utana es valoban az is undorito amit te irtal.

2010. máj. 31. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Ha már így alakult, annyit tehetsz, hogy megismerkedsz a másik nővel. Nem a rosszat nézed benne, nem kötözködsz vele. Mondd el neki hogy mire figyeljen a gyerekkel kapcsolatban. Lehet mindezt kedvesen, kulturáltan is megbeszélni. Jobban jársz hidd el. A lelkednek jobb lesz ha tudod kire bízod a kicsit. Csak okosan.
2010. máj. 31. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:
21%
gondolom apuka lépet ki a kapcsolatból.Nálunk is ez történt csak 2 gyerekkel.Rendszeresen viszi öket de az elején nem láttam ,nem hozta a csaját,ami szerintem helyes mert lehet most a haját növesztené.Nem tudom tapintat vagy más miatt -e?!De sztem így van jól!1éve történt mostanába ő is jön vele de én nem megyek le ,nálunk az a szitu ,ahogy hallom nemigazán foglalkozik a gyerekekkel,ők se igazán rajonganak érte,én meg pláne.Így biztos nem lesz vele semmilyen kapcsolatom ,de nem is nagyon szeretném ,talán ha egyszer nekem is lesz valakim akkor ,elé mernék állni indulatok nélkül.Szerencse az apukába megbizom és tudom ő foglalkozik a gyerekeivel és ez a lényeg ,ha már így alakult.Ha rögtön az elején képes odahozni az sztem tapintatlanság,jobb a lelkednek ha nem látod ,főleg ha még szereted!Rossz érzés a tudat ,hogy együtt vannak hétvégén de hamar túl jutsz majd rajta,akkor könnyebb lesz csak idő kell!Én megértelek!fel a fejjel ,ne lássa a párod rajtad!
2010. máj. 31. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:
81%

Hát saját gyermekem nincsen ezért előre elnézést ha a válaszom haszontalannak bizonyulna, de egy másik, a kérdés kapcsán felmerült dologhoz szeretnék hozzászólni. Ezek pedig az "anyatigris" anyukák akik úgy gondolják ők csinálják tökéletesen és marha büszkék magukra. Nos személyes tapasztalatom, mivel az anyám sajnos ilyen, hogy ezek a nők nagyrészt a gyerekükre vetítik ki a "sz@r" életüket és a magánéleti boldogtalanságuk helyett itt próbálnak értelmet nyerni.


Saját példámból azt tudom mondani, hogy az ilyen anyák tönkreteszik a gyermekeik életét...egyszerűen megfojtják és a felnőtt életre alkalmatlanná nevelik őket. Az én esetemben például tönkretette a magánéleti kapcsolataimat, még ma is "mindent jobban tud, de nem azért mondja, hogy befolyásoljon", stb. stb. Szóval "turbóanyák"!, ne b@sszátok el a gyerekeitek életét ezzel a ragaszkodós, a másik párját büdöskurv@zós mentalitással, mert a nagy harcotok vége az lesz mint az én anyám esetében, aki hamarosan egy sms-ből fog értesülni arról, hogy "szeme fénye" külföldre távozott...levegőért és életért.


Elnézést ha megbántottam valakit, de talán lesz "anyuka" akinek felnyitja a szemét.


Szép napot mindenkinek.

2010. máj. 31. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim válasza:
100%
én nem butázlak le és nem mondok rád hasonlókat DE egyet jól jegyezz meg maradj jóban az apjával minden körülmények között hogy a gyereknek ne legyen annyira rossz.
2010. máj. 31. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:
100%

NEm tudm, miért feltételezi mindenki kapásból, hogy az apa lépett le, és au "új nö"-vel megcsalta az anyát?


Arról semmit sem ir a kérdezö, hogy mikor, miért és kinek a kezdeményezésére váltak el, DE ha valaki veszi a fáradságot és elolvassa a válással kapcsolatos kérdéseket, akkor ott aki válni akar, az nagy többségében az anya, az ok meg, hogy az apa nem avatta azonnal szentté, mert lett egy gyereke, vagy éppen az anya rájött, hogy az apa "nem az igazi" neki, mert már nem szerelmes belé. HA csak a kérdések alapján kellene a kérdezö helyzetét elképzelni, akkor NEM az apa az, aki otthagyta a családját, hanem az anya dobta ki.

Persze, ezt senki sem tudhatja, hogy ebben az esetben mi a helyzet, de azért ne legyen már mindenki ennyire elfogult.


A gyereknek meg szüksége van az apjára is, ha ö szeretné a gyerekét (a SAJÁT gyerekét) magához vinni, akkor ahhoz joga van és örülhet az anya, hogy még akar törödni a gyerekkel.

Az "új nö" (szserintem szerencsésebb lenne új élettársról beszélni, mert ez igy elég lenézö és megalázó megnevezés) meg inkább nagy toleranciáról tesz bizonyosságot, hogy elvállal egy elég kicsi gyereket egy hétvégére, akihez nem sok köze van. Ha ezt vállalja, akkor valószinü, hogy nem akar rosszat a gyereknek. Ha meg netán éjjel felébred a pici, akkor mi szól ellene, hogy az apa felkel hozzá? Egész biztos nem hagyják sirni, márcsak azért sem, mert akkor ÖK sem tudnak pihenni.


Nem kellene az egész helyzetet túldramatizálni, pár hétvége után te is rájössz, hogy nem rossz neked sem, ha van egy szabad hétvégéd, mikor kipihenheted magad.


Négy gyerekes anya

2010. máj. 31. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!