Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltestvérekmegkülönböztetése?

Féltestvérekmegkülönböztetése?

Figyelt kérdés
Van egy pàrom neki van egy 3 éves kislànya előző kapcsolatàból. Van egy 8 hónapos kislànyunk. A pàrom anyukàja kitalàlta , hogy a első gyerekének közösen minden hónapban tegyenek egy szàmlàla fix összegű pénzt. Mi akkor megbeszéltük , hogy ameddig hitel van a hàzunkon és nincs teljesen felújítva addig nem tesz félre. Főleg , hogy a màsiknak nem tudunk. Mi erről a véleményetek?

#Màsodik feleség #mozaikcsalàd #féltestvérek.
2017. nov. 2. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/70 anonim ***** válasza:
86%

Hogy a nagyi mit csinál a saját pénzével, az az ő dolga. Ha ő csak az egyik unokájára költ, el kell fogadni. Az ő pénze, azt csinál vele, amit akar. Nem fair, ha csak az egyikre költ, de nem lehet mit tenni, joga van arra költeni, amire/akire akarja.


Azt pedig ne hagyd, hogy kárt okozzon a házatokban, bútorokban párod gyereke. Se saját gyerek, rokongyerek, se egy idegen gyerek nem viselkedhet így szándékosan. Ha szavakkal nem lehet rá hatni, akkor egy füles a jó megoldás. Ha ennek ellenére is csinálná, még egy füles. Előbb-utóbb abbahagyja.

2018. jan. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/70 anonim ***** válasza:
39%
A kezére, seggére is csaphatsz. Amelyik megoldás szimpatikusabb.
2018. jan. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/70 anonim ***** válasza:
13%

Buta tanulatlan proli vagy, ez csak úgy süt a válaszaidról.

Ötvenszer leírták már neked, hogy semmi közöd a férjed előző kapcsolatából származó gyerekéhez, mit nem értesz rajta?

Aztán meg majd csodálkozol, ha a kislány utálni fog, és te leszel a szemében a gonosz mostoha, mert jajj, hát te nem is tettél semmi rosszat pedig.

2018. jan. 18. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/70 A kérdező kommentje:
Kifizeti a gyerektartàst, félretesz, és azon kívül költ rà. Engem zavar , hogy a màsik 2 re együtt nem költünk annyit , mint arra az egyre. Az mellékes , hogy én nélkülözök!.
2018. jan. 18. 02:25
 55/70 A kérdező kommentje:
Ha nincs közöm , hozzà én is elköltöm magamra ami kell. Mint a férjem. A gyerekek is mindent megkapnak. Annyi értékben mint a férjem gyereke. Akkor kajàra nem lesz pénz. Jelzem a gyerektartàshoz hozzà kell tenni az anyànak is ugyan annyit, ott van a csalàdi adókedvezmény,meg a csalàdi pótlék. Ebből kell a gyereket tartani. Ha nekem külön hàztartàsban megy. Akkor neki is menni kell, szüleinél laknak. Mert nem tartok màst, ennek itt a vége.
2018. jan. 18. 02:30
 56/70 anonim ***** válasza:
76%

Én megértelek, sokan trollkodnak itt.

Nekem a legjobban az "tetszik", amikor lecsapnak itt arra, hogy lényegében Te mondtad, hogy majd ha a kettőtök gyereke kiérdemli. Na, ezen lehet trollkodni.

Csak úgy mondom a hozzászólóknak, hogy a pénz nem a fán terem, és nem sz...rjuk a pénzt, tehát ez nem pálya, hogy legfeljebb tegyen annyit a közös gyereknek is a bankba, mint a férje amennyit a kettőjük pénzéből a csak saját gyerekének félretesz. A pénz nem egy végtelen valami, és ahhoz, ahogy írja a Kérdező, le kell mondani valamiről folyamatosan, hogy teljen kajára, rezsire, ház felújításra is. Ha mondjuk elborulna Kérdező agya, és ő is betenne havonta a kicsinek annyit, amennyit a nagy kap havonta, akkor megnézhetné magát a családi költségvetés.

Lehet gondolkozni is!

2018. jan. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/70 A kérdező kommentje:
Én is így làtom. Ez így nem helyes. Azt mondtam a pàromnak akkor a közös hàzunkat a gyermekünk örökli ha neki nem teszünk félre semmit.
2018. jan. 31. 15:52
 58/70 anonim ***** válasza:
3%
Akkor annak sem. Na remélem már kivágott,te is megkülönbözteted az övet.
2018. jan. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/70 A kérdező kommentje:
Nem én kezdtem.
2018. jan. 31. 19:03
 60/70 anonim ***** válasza:
21%
Á nem te kezdted... Párod gondolom ha félre dobná a gyerekét akkor örülnél h csak a tiéd kap mindent..,persze az ilyen nők nyivákolnak a legjobban ha az ő kölyküket söprik félre az uj maca kedvéért.
2018. jan. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!