Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltestvérekmegkülönböztetése?

Féltestvérekmegkülönböztetése?

Figyelt kérdés
Van egy pàrom neki van egy 3 éves kislànya előző kapcsolatàból. Van egy 8 hónapos kislànyunk. A pàrom anyukàja kitalàlta , hogy a első gyerekének közösen minden hónapban tegyenek egy szàmlàla fix összegű pénzt. Mi akkor megbeszéltük , hogy ameddig hitel van a hàzunkon és nincs teljesen felújítva addig nem tesz félre. Főleg , hogy a màsiknak nem tudunk. Mi erről a véleményetek?

#Màsodik feleség #mozaikcsalàd #féltestvérek.
2017. nov. 2. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/70 anonim ***** válasza:
51%

A te pénzedet ne költse. Kérd is vissza tőle, amit fél év alatt elköltött. Igaz, úgysem tudja odaadni ezek szerint.

Ez így olyan, mintha meglopott volna, hiszen az engedélyed nélkül költötte el a te pénzedet.

2017. nov. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/70 A kérdező kommentje:
Hàzassàgban nincs enyém tiéd mert közös. Nekem az fàj és esik rosszul , hogy én nem veszek meg magamnak semmit , hogy a felújítàsokra tudjunk félre tenni, és a sajàt gyerekemnek nem tudom majd oda adni azt a pénzt és miért nem érdemli ő is meg? Ebben is közösen kell dönteni. És nem fogja megérteni, hogy neki azért nincs mert csalàdba nőt fel.A màsik gyereknek is van nevelő apja anya nagyszülei.
2017. nov. 8. 23:14
 43/70 anonim ***** válasza:
79%

Hat akkor mondd meg a ferjednek, hogy a penz felet, amit eddig a sajat gyerekenek adott, vissza kell szolgaltatnia a csaladi kozos kasszaba.

Ugy tunik, nem olyan fontos a ferjednek megsem, hogy a felujitas + hitel legyen letudva eloszor. Tehat, ha ezutan is szandekozik felretennie a gyerekenek, akkor mondd meg neki, hogy ezentul a tervezett osszeg felet adhatja csak, a masik felet vissza kell tartani a kozos gyerekenek, vagy akar a hitelt is fizethetitek belole.

2017. nov. 9. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/70 anonim ***** válasza:
79%
A csaladi kozos kassza pedig nem terjed ki a rokonok tartasara is. Ha neked mindegy is, hogy a ferjed a te penzedet kolti, attol meg a koltes csak az o szemelyes igenyeire kene, hogy iranyuljon. Kulonben tarthatnad a ferjed testveret meg a szuleit is. A gyereket sem neked kene tartani.
2017. nov. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/70 A kérdező kommentje:
A gyerektartàst fizeti ezért màr leszóltak itt , hogy azt a gyerek tartàsàra adja. Oké de mikor költ rà az anya ha egész nap oviba van a nagymamàja viszi haza. Egy hétvégén nincs otthon mert vagy itt vagy a mamàjànàl van. Gyógyszert nem képes neki venni. Még a tortât amit szülinapjàra vitt azt is mi nekünk kellett fizetni ràdàsul még ez a takarékoskodàs is és igen fel vagyok hàborodva.
2017. nov. 9. 09:36
 46/70 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csak egy gyerek és nem szabad haragudni rà de màr a jelenléte is irritàl meg a viselkedése ennek mondhatod szépen csúnyàn röhög rajtad és azon töri a fejét , hogy a kicsi összes jàtékàt tönkre tegye. Fel akarja borítani a komódot, elzavar minket innen pedig mi vagyunk itthon, sorolhatnàm még és testvérem is azt mondta , hogy gonosz vagyok oda adtam hogy vigyàzzon rà 2 óra hosszàt és bocsànatot kért.
2017. nov. 9. 09:59
 47/70 anonim ***** válasza:
27%
Akkor ha jól számolom van még 2 azaz KETTŐ évetek hogy a házat megcsináljátok és utána ha a közös gyerek betölti a 3at, na akkor neki is nyithattok számlát AMIRE A NYAGYI IS TEGYEN PÉNZT. Mert ugye az első gyereknek sem 8hónapos korától kezdtek gyüjteni. A hitelt azért nem számolom ide, mert azt biztos nem 5évre vettétek fel. Ezért ilyet írni hogy "ameddig hitel van a házon..." kb. olyan mintha az mondanád hogy soha.
2018. jan. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/70 A kérdező kommentje:
Amióta megszületett azóta rakja a nagyi neki. 9 év méga hitel. Most visszamenőleg is követeli , hogy fizesse a pàrom amit ő még nem tett a megtakarítàshoz. Jelzem tavaly elnézte , hogy kevesebb gàz mérő àllàst jelentsünk le. Mert pàromnak cipőt meg gyógyszert meg kabàtot kellett vennie a gyereknek. Az anyànak meg semmit.
2018. jan. 17. 16:12
 49/70 anonim ***** válasza:
43%

Ha a közös kassza híve vagy, akkor legjobb lenne, ha miután mindent kifizettetek egy hónapban, amit kellett, ezután a megmaradt pénzt elfeleznétek.

Tehát tegyük fel, egyik hónapban megmarad 40 000 forint. Neked is 20, neki is 20. Mivel neki két gyereke van, kétfelé kell egyformán elköteleződnie, ezért a 20 000 felét költhetné csak el az elsőszülött gyerekére, tehát egy 10-est. A másik 10-et bent kell hagynia a családi kasszában.

Így tehát egy hónapban megmaradna a kasszában x összeg, e példa szerint 30, amiből lehet fizetni a felújítást, plusz előtörlesztést, ha szeretnétek.

Így közös kasszán is vagytok, ugyanakkor a párod a rá eső pénzösszeget felét nyugodtan elköltheti az elsőszülöttjére.

2018. jan. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/70 anonim ***** válasza:
53%
Az már a párod dolga kell, hogy legyen, hogy abból a pénzből, ami az első gyerekére jut, kabátot vesz neki vagy egyebet, vagy épp félreteszi neki egy bankszámlán.
2018. jan. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!