Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltestvérekmegkülönböztetése?

Féltestvérekmegkülönböztetése?

Figyelt kérdés
Van egy pàrom neki van egy 3 éves kislànya előző kapcsolatàból. Van egy 8 hónapos kislànyunk. A pàrom anyukàja kitalàlta , hogy a első gyerekének közösen minden hónapban tegyenek egy szàmlàla fix összegű pénzt. Mi akkor megbeszéltük , hogy ameddig hitel van a hàzunkon és nincs teljesen felújítva addig nem tesz félre. Főleg , hogy a màsiknak nem tudunk. Mi erről a véleményetek?

#Màsodik feleség #mozaikcsalàd #féltestvérek.
2017. nov. 2. 16:30
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
87%

A gyerekek megkülönböztetése (mindkét irányba)a hozzátartozó részéről nagyon csúnya dolog.

Ennek ellenére, ha a nagyanyja akar, akkor rakjon neki takarékot, de a párodat ebbe ne vonja bele.

Majd raktok, amikor tudtok, de akkor egyenlően.

2017. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
84%
Igaza van az elsőnek. A nagyanyja azt csinál a pénzével amit akar, bár ez így is gusztustalan dolog, hogy csak az első gyereknek tesz félre. A párodat pedig nem kényszerítheti rá, remélem nem is ment bele...
2017. nov. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 A kérdező kommentje:
Szerintük az az indok , hogy a közös gyereknek mi mindig itt leszünk. Meg csalàdban nő fel. De nem költünk rà annyit havonta amennyi gyerektartàst fizet a pàrom. Ràdàsul még tartalékolnak is neki. És ezt nem tartom helyesnek. Ezért szívtelennek tartonak.
2017. nov. 2. 16:43
 4/70 A kérdező kommentje:
De bele ment. És kiderült fél évre rà. Én pedig azt mondtam ha nem tudunk mind a 2nek akkor egyiknek sem. Főleg , hogy még nagyon sok elérnivalónk van. Én úgy gondolom ha majd làtom , hogy valamit le tett az asztalra a gyermekem. Akkor tàmogatom hogy tudja értékelni a dolgokat. Nem teszek mindent a szàjàba.
2017. nov. 2. 16:46
 5/70 anonim ***** válasza:
92%

A gyerektartás az a gyerek életfeltételeinek a biztosítására fordítandó szülői hozzájárulás, ami nem ajándék, hanem kötelezettség.

Ezért ezt nem tarthatod adománynak és nem a gyereknek spórolgatjátok.


Az pedig, hogy a te gyerekednek meddig lesztek ott, azt majd az idő eldönti, erre egy pár sem köthet életbiztosítást.

2017. nov. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 A kérdező kommentje:
A gyerektartàs tudom mire kell fordítani. Nem arról beszélek csak össze hasonlítottam , hogy a sajàt gyerekünkre nem költünk annyit és azon felül tesznek félre.
2017. nov. 2. 16:55
 7/70 anonim ***** válasza:
89%

#6

Figyu, én sem tartom helyesnek, ahogy az 1-es kommentemben le is írtam, hogy az APA csak az egyik gyereknek nyit számlát.

A nagyanyja meg azt csinál, amit akar, azzal miért foglalkoznánk? Az ő dolga, az ő pénze.

A párod meg nyilván azért nem nyit a saját gyereketeknek számlát, mert kifejtetted az előbb, hogy majd akkor kap a gyerek valamit, ha tesz le az asztalra, mert nem akarsz mindent a feneke alá tolni.

Hogy ezzel mennyiben értek egyet, vagy mennyire nem, az már más kérdés, de akkor ne csodálkozz, ha a tiédnek nem gyűjtenek!

2017. nov. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:
Én azt mondtam ha nem tudunk egyenlően adni akkor nem adunk egyiknek sem. Azt mondtàk ha felnő a közös gyerekünk úgyis megérti hogy neki miért nincs szàmlàja és 18 évi pénz rajta. Mert neki együtt vannak a szülei. De én ezt nem tudom megérteni. És nem értik mi a baj ezzel.
2017. nov. 2. 17:07
 9/70 anonim ***** válasza:
55%

"Azt mondtàk ha felnő a közös gyerekünk úgyis megérti hogy neki miért nincs szàmlàja és 18 évi pénz rajta."

Persze, majd biztos megérti, hogy az anyja egy smucig dög. Nem tudom mit idegeskedsz ezen, hisz azt írod, nem is tervezel a saját gyerekednek megtakarítást csinálni, hogy ne legyen "minden" a feneke alá rakva. Semmi gond ezzel, a te döntésed, hogy neveled a gyereked. De a másik gyerekhez semmi közöd. Ha a nagyi meg az anyja akar neki megtakarítást nyitni, akkor nyissanak. Apuka meg miért ne járulhatna hozzá? Hisz a tieteknek úgysem kell, nehogy véletlen a feneke alá legyen rakva bármi is.

2017. nov. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Azért baj mert megbeszéltünk valamit. Az anya nem jàrul hozzà. Szerintem engem vett feleségül és velem kell minden kérdést megbeszélni. Szerintem , hogy nekünk mindenünk meglegyen. Ne kelljen hitelt fizetni. Hàz felújítàsa az első. És ha tudok segítek a gyerekemnek persze mindenben.
2017. nov. 2. 17:29
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!