Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen nem tudok főzni?

20 évesen nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
Sütni nagyon jó süteményeket tudok, de a főzés nem megy. Meg a legegyszerubbek se, a rizs mindig ragacsos lesz, a tészta szétfő. A készen megvett húst se tudom normálisan megsutni. De még egy főtt tojást is el tudok rontani. Röhej. A parommal már tervezzük az osszekoltozest, de ez, hogy néz ki, hogy férfi létére ő jobbakat főz és én nem fogom tudni egy normális vacsorával várni este... Már két éve rendszeresen gyakorlom és nagyon ritka , hogy valami ehetőre sikerülne
2017. okt. 7. 11:28
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
98%
Miért kéne vacsorával várni este? Sose fogom megérteni miért kell mindenáron főtt kaját enni vacsorára. Ha meg ő tud főzni akkor mi a gond? Majd főz ő. Te addig beraksz egy mosást, közben kuktáskodsz neki ha kell, meg utána elmosogatsz. Gond letudva. A fakanál szerencsére nem csak vaginával működik. Másrészt ha tényleg olyan katasztrofálisan főzöl, akkor tuti jobban értékelné, ha mondjuk a takarításból vállalnál magadra többet, és tiszta lakásba érne haza, mint valami meghatározhatatlan állagú 'vacsorára'.
2017. okt. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
98%
Akkor nálatok olyan lesz a munkamegosztás, hogy ő főz, te meg vásárolsz és mosogatsz.
2017. okt. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
95%

"Gondolom anyád sem tud főzni vagy nem várta el, hogy segíts közbe neki. Az ilyen lányok nem tudnak felnőtt korukban főzni jellemzően. Van mégegy kategória, akik jól tudnának főzni, de lustaságból eltrehánykodják. De te nem ez vagy a leírás alapján. Nem szégyen anyádtól vagy akár anyósodtól kérdezni." Te "férfi" létedre remélem soha nem hívsz szerelőt...

Bocs az offért, de egyszerűen undorítónak tartom, hogy egyesek mondjuk 10 órás munka után is (én ennyit dolgozom) kötelezővé tennék egy nőnek a főzést-sütést este, miközben ők az alapvető szexista elképzeléseik negyedét nem tudják képviselni férfiként.

2017. okt. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
98%
Akkor te a sütiket csináld, és ő főzzön eleinte, tőle szép lassan megtanulhatod a főzést is.
2017. okt. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
97%

én meg a sütikkel nem boldogulok. odaég, szétesik, nem megy a krém állagának eltalálása. én ezt inkább a szétszórtságomnak tudom be, mert ha egyszer véletlenül mégis sikerül, akkor nem jegyzem meg hogyan sikerült. fel sem írom.

neked is jegyzetelned kellene, ha valami sikerült. mennyi ideig főzted, mivel fűszerezted, stb.

2017. okt. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
98%

30 vagyok és nem tudok főzni. Próbáltam milliószor, ízetlen szar lesz.


Őszintén nem is érdekel. Soha nem is érdekelt maga a főzés, nem kötött le, nem érdekelt a végeredmény. Pedig más dolgokra rákattanok addig, amíg nem megy. Pl. kötés. Felnőtt vagyok, ellátom magam.

2017. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
59%

Ne aggódj, én sem tudtam főzni 20 évesen, anyukám nem várta el a segítséget soha, így amikor a páromhoz költöztem, akkor főztem először rizst életemben, amúgy nekem is szörnyű lett. :)


Párom tudott főzni, és milyen jól!


munka után hazamentem, kísérleteztem, hétvégente tanítgatott, közösen főztünk, ami szerintem amúgy remek program, és végül nem kellett sok idő mire kitapasztaltam mi hogyan van a konyhában.


Annyit bánok ebben, hogy amióta tudok főzni, ő be se teszi a lábát a konyhába :P



Semmi probléma nincs azzal, hogy nem tudsz még főzni, majd a párod megtanít :D

2017. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
96%
Általánosságban csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy a főzéshez is nagyon sokféle tudásanyaggal kell rendelkezni. Sokan lenézik az ilyen fajta "alantas" munkát, nem sajátítják el idejekorán és amikor idősebb korukban mégis rákényszerülnek, akkor is mindig a körülményeket okolják, ha valami nem sikeredik. Ne ess kétségbe, mert ha sütni tudsz, akkor ez is menni fog.
2017. okt. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
77%

Én sosem voltam egy konyhatündér, de a neten minden olyan pontosan fent van, hogy lehetetlen elszúrni a kaját. Mindenki el van ájulva milyen jól főzök, pedig caak követem az utasításokat többnyire.

A rizsre is rá van írva meddig kell főzni és hogy, nem lehet elrontani ha betartod.

2017. okt. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
82%

Pedig ezek tényleg egyszerű dolgok. A rizset mondjuk én is csak akkor tudom pergősre csinálni, ha zacskós félkészet veszek. :D A tészta szétfőzését viszont könnyű elkerülni, kóstolni kell és akkor érzed, ha már jó. A húst miért nem tudod megsütni? Odaég? Attól, hogy azt írják a csomagoláson vagy a receptben, hogy 200 fokon kell, még nem biztos, hogy a te sütőddel is az lesz a jó hőfok. Próbálgatni kell. Minél önállóbban csinálod, annál rutinosabb leszel és annál jobban fog sikerülni. Egy jó pörkölt is érzésre készül, nem méregetjük konyhai mérlegen grammra a hozzávalókat a receptből.

Próbálkozz, gyakorolj, nem baj, ha elrontod 5x, majd sikerülni fog következőre. 20 évesen még annyira nem vagy elkésve. :) De ne ess kétségbe, az emberek többsége nem mesterszakács. Vannak olyan családok, ahol senki nem tud főzni, vagy aki igen, az csak hiszi, hogy jól, a többiek meg azért eszik meg, mert éhesek és nincs más és már megszokták. :D

Főzhettek közösen is, egyszerűbb ételeket is ehettek, és pláne nem kell minden este vacsorával várnod a párodat. Nem az előző században élünk.

2017. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!