Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20 évesen nem tudok főzni?

20 évesen nem tudok főzni?

Figyelt kérdés
Sütni nagyon jó süteményeket tudok, de a főzés nem megy. Meg a legegyszerubbek se, a rizs mindig ragacsos lesz, a tészta szétfő. A készen megvett húst se tudom normálisan megsutni. De még egy főtt tojást is el tudok rontani. Röhej. A parommal már tervezzük az osszekoltozest, de ez, hogy néz ki, hogy férfi létére ő jobbakat főz és én nem fogom tudni egy normális vacsorával várni este... Már két éve rendszeresen gyakorlom és nagyon ritka , hogy valami ehetőre sikerülne
2017. okt. 7. 11:28
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%
Ismerek olyan időseket is, akik nem tudnak főzni, egy biztos: a türelmetlen embereknek nem való. Meg kell várni, amíg megfő az étel, átsül a hús. Rizsnál egyszerű a helyzet, vegyél gyorsrizst, azt nem lehet szétfőzni. Kis mennyiségekkel próbáld ki, miből mennyi kell, mennyi ideig kell főzni vagy sütni. A tűzhely sem mindegy, én pl. PB gázhoz szoktam, itt viszont villanytűzhely van, ami hajlamos mindent kifuttattni.
2017. okt. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként az én párom kikötötte, hogy hétvégén ő főz, máskor nem ér rá, de szeret. Nem gond.
2017. okt. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Pedig most már hogy mindent meglehet találni a neten egyszerű. Ha nem lenne kéznél recept akkor én se tudnék főzni. Ha ciki ha nem keress rá mindenre pl hány percig kell ezt csinálni, milyen vízbe kell rakni stb. Az utasitasokat is olvasd el a csomagoláson.
2017. okt. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
Igazából csak tanulás és tapasztalat kérdése.
2017. okt. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyakorlat kérdése pedig. Eleinte kövesd pontosan az utasításokat, pl. tésztafőzésnél, ami rá van írva a zacskóra. Használj jó (régi fajta) szakácskönyvet. Kérd anyudat, vagy párod anyukáját, ha ők jól főznek, hogy tanítsanak. Előbb-utóbb belejössz.
2017. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
95%

Párommal tavasszal költöztünk össze. Húsvétkor ketten kerestük neten a praktikákat, hogy hogy készül a főtt tojás. :))) Pedig aztán az tényleg nem egy nagy ördöngösség.


A saját konyha nagy önbizalmat fog adni, hidd el. Hogy nem lesz ott rajtatok kívül senki, aki emiatt beszóljon, nem lesz ciki, hogy ugyanarról a kajáról hatvan receptet megnézel.

(Nekem ez bejött egyébként, mindenből millió verzió van fent, nosalty meg hasonlókra mindenki feltölti a sajátját. Én minden új kajához megnézek 8-10 receptet, és abból rakom össze a saját verzióm, a saját ízlésünkhöz.)

Egyébként a tésztát és hasonlókat simán lehet kóstolgatni, hogy jó-e már.

Kezdetben próbáld ki a mindenféle alapokat, fixeket, nagyon változatosak vannak belőle, arra nagyon jók, hogy megtanuld pl. a hússütést. Azokra mindig rá van írva, mennyi idő alatt sülnek, de közben nyilván rá is nézel. Pár alkalom után kiismered a sütőt, és ránézésre meg fogod tudni mondani, hogy kell-e még idő a húsnak, akkor is, ha már nem alappal, hanem valamilyen recepttel kísérletezel ugyanannál a húsnál.


Olajban sütésnél én meg mindig kiveszek egyet, kettévágom-kóstolom, és ahhoz mérten szedem ki a többit. A következő adagokat meg ahhoz tudod már hasonlítani, hogyha ugyanolyan színe van, akkor tuti az is jó. :)

2017. okt. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
15%
Majd mindkettőtök főz legfeljebb saját magára.
2017. okt. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
12%
Jobban jársz vele, ha csak magadra vásárolsz be, és magadra főzöl, és a párod is ugyanezt teszi. Ha nem így lenne, úgyis te dolgoznál többet, és nem biztos, hogy a párod ezt kompenzálná pl. úgy, hogy neked nem kell fizetned a rezsibe stb.
2017. okt. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
84%

"hogy néz ki, hogy férfi létére ő jobbakat főz"


Nem az a baj, hogy konyhatechnikai hiányosságaid vannak, hanem hogy szexista vagy.

2017. okt. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
87%

"nem vagy igazi nő, ilyen nővel én nem álnék össze, nekem tápláló ételekre van szükségem különben veszitek az izomzatomból."


Egy normális nő téged sütne ki, mert körülbelül egy vágóállat szintjén mozogsz.

2017. okt. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!