Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha 15 évesen...

Szerintetek gáz, ha 15 évesen még nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Anya azt mondta, ő ennyi idősen már simán főzött a családra meg hogy nővérem is már 14 évesen pizzát sütött...

Jó persze én se vagyok annyira s.gghülye, hogy egy kakaót se tudnék magamnak egyedül megcsinálni...

De azért még nem tudok főzni. Az a pár kaja, amit segítség nélkül meg tudok csinálni:

tojás (szóval kemény-lágy tojás, rántotta, tükörtojás, ilyesmik)

zacsislevesek

tojáskrém

puding, bár abba nem vagyok biztos, mert a legutóbbi próbálkozásomnál valami történt azzal a szar edénnyel. amiben csinálni akartam és ilyen fémdarabkák voltak a pudingban, szóval lökhettem ki a kukába o.O

tea

amerikai csokis süti (mondjuk ebben is kételkedem, ugyanis amikor legelőször csináltam, még jó lett, de másodjára szétfolyt az egész, de szerintem azért, mert nem volt itthon elég méz, így azt nem tettem bele)

és ha ez számít, van egy saját titkos rántotta receptem, amire még anyáék is azt mondták, hogy nagyon finom :D

De ezeket kívül amúgy nem nagyon...ráadásul pár éve volt egy ilyen balesetem, hogy virslit akartam kisütni egy pici olajban, mert úgy tök finom, és véletlenül a forró olaj kiömlött és leforráztam vele végig a lábszáramat...és hát azóta nem nagyon merek olaj közelébe menni, max a tükörtojás kedvéért..

Szóval szerintetek nagyon gáz, hogy 15 évesen még nem tudok főzni?

15l


2012. okt. 15. 14:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
78%
Nem mert ma a suli mellett nincs annyi szabadidőd mint régen. Majd idővel akár nyári szünetben megtanulod.
2012. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Nem az.

Lassan elkezdhetsz ilyeneket megtanulni hogy hogy főzöl ki tésztát,hogy pucolsz krumplit,hagymát,hogy vágos fel a húst,de ennyi.

2012. okt. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem gáz, de a saját érdekedben nem árt, ha néhány dolgot megtanulsz főzni, mire elköltözöl.

Engem nem tanítottak meg főzni, 24 évesen költöztem el otthonról és igencsak drága volt a tanulópénz.... Hiába kerestem jól, a pénz kifolyt a kezem közül és főleg készételekre, amitől csak a hátsóm hízott... Próbáltam főzni, de sokszor önthettem a vécébe, annyira ehetetlen lett.

2012. okt. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Remélem :)

Mondjuk ha úgy nézzük, azért nem kell annyit tanulnom, ráadásul néha úgy írok 4es-5ös dogákat, hogy nem is tanulok rá. Szóval szerintem nem lenne akkora nagy gond, ha néha így suliidőben is délutánonként főzőcskéznék...már ha a szüleim megengednék.

2012. okt. 15. 15:04
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
15 évesen még én sem tudtam főzni, nem volt rá szükségem, anyukám mindent megcsinált. Aztán amikor férjhez mentem, akkor pillanatok alatt megtanultam szakácskönyvből, és telefonos segitséggel főzni. Először egyszerűbb ételeket, de ma már bármit gond nélkül megfőzök, sütök.
2012. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ah dehogyis gáz, ahhoz képest elég sok mindent készitesz már. En is ennyit tudtam 15 éves koromban. Amikor férjhez mentem,akkor kezdtem beletanulni a fõzésbe, ami már teljesen szuper lett.

Kitartás mindig az interneten keresgess egyszerü recepteket és készitsd el, ha van egy kis idõd.

Ritka az,aki 15 évesen már tud fõzni.

2012. okt. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Régen megvolt az a családi idill, hogy a kisunoka ott ült a nagyi mellett, és leste, mit hogy kell csinálni, de ma már sok-sok ennél érdekesebb elfoglaltságot is talál az ember. Főzni akkor kezdesz el magtanulni, amikor rákényszerülsz vagy pedig ha simáén van benned ez iránti érdeklődés. Az én anyukám több, mint fél éve külföldön van, szóval nincs már, aki meleg kaját csináljon, szóval elkezdtünk a tesómmal próbálkozni, vannak már dolgok, amik ehetőre sikerülnek, bár igaz, mosogatni utálunk, így csak heti egyszer-kétszer eszünk meleg kaját (a többi napon müzlizünk meg szendvicsezünk, esetleg, ha épp nem akarunk spórolni, rendelünk pizzát. :) Én 21 vagyok, ő 23.
2012. okt. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

25 vagyok, és most tanulok, nagyon jól megy.

Én csak azért nem akartam megtanulni főzni, hogy másra ne kelljen.

2012. okt. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
42%
Én 27 éves vagyok, mégsem tudok főzni. :D
2012. okt. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem az, egyébként nekem ugyanezt mondja anyukám amit neked a tied, hogy ő is meg a nővérem is ennyi idősen már főztek. Én is 15 vagyok, de én nem izgulok a főzés miatt, már milliószor láttam anyukámat főzni, sokszor be is segítek, ha éppen nem tanulok vagy takarítok.
2012. okt. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!