Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti hány évesen tanultatok meg...

Ti hány évesen tanultatok meg sütni/főzni? És milyen szintűnek érzitek főzési tudományotokat?

Figyelt kérdés

Én 14 vagyok. Nagyon érdekel a sütés,főzés. Szeretek igazi régi ételeket készíteni.Van manapság olyan,aki ennyi idősen már a konyhában sürög forog? Vagy inkább később tanulnak a lányok sütni főzni? Elvégre,ahhoz hogy valaki jó háziasszony legyen,nem árt már hamar elkezdeni. :)

Persze tudom hogy a korombeli lányok nem ezt szokták csinálni,de engem ez érdekel.


2012. aug. 14. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, én 10 évvel vagyok idősebb nálad, de én már a te korodban is sütögettem, főzögettem. Hamarabb elkezdett érdekelni. Sajnos buta módon nem olyan iskolát választottam, ami az érdeklődésemmel kapcsolatos, és ha tehetném, visszacsinálnám. :(
2012. aug. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Julie S ***** válasza:
100%
Én 24 évesen kezdtem sütni-főzni, mert akkor lett saját háztartásom. Más konyhájában meg nem szeretek ügyködni, csak a sajátomban (amíg otthon laktam, a szüleimét sem éreztem a sajátomnak). Hogy milyen szinten állok, azt nehéz lenne megmondani, mert spontán főzök, a receptekből csupán ötletet merítek néha. 28/N
2012. aug. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen csináltam az első pörköltemet itthon :D
2012. aug. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én kb. annyi idősen, mint te, 14-15 éves korom körül kezdtem el megtanulni az alapokat. A saját ízlésem szerint bármit megfőzök/sütök, de pl. hagyományos, nagyon klasszikus magyar ételeket nem tudok, mert nem is szeretem őket, nem érdekelnek. :) Ez szerintem jó dolog, hogy szeretsz konyházni, sosem leszel rászorulva másokra, el tudod látni magad, és ha még élvezetből is csinálod, extrán hasznos :)
2012. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 4-5 évesen segítettem Anyukámnak az egyszerűbb sütik (kiszúrós, vagy formázós dolgok) gyúrásában, formázásában. Ez nagyon jó móka volt, hiszen a tésztából azt csináltunk, amit akartunk. Azután kb. 8 évesen kaptam gyerekszakácskönyvet, onnantól kezdve nem volt megállás. Valamikor 12 évesen készítettem el egyedül, önállóan az első vasárnapi ebédet. Most 19 vagyok, de szinte bármit meg tudok csinálni (sok mindent fejből, ha még nincs tapasztalatom az adott dologban, akkor receptből). Én is nagyon élveztem a főzést, főzni tanulást, mert lényegében egy alkotás. Voltak dolgok, amik borzalmasan sikerültek, de szerencsére a család jó arcot vágott hozzá :D Vannak dolgok, amiket Apukám fenntartott magának (pl. halászlé), de alapvetően elég sok mindent meg tudok csinálni, és nagyon szeretek kísérletezni.
2012. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Már egész fiatalon érdekelt a sütés. Szakácskönyből megcsinálok bármit de attól kezdve hogy középiskolába jártam, már se időm se kedvem nem volt hozzá és ez így is maradt. Még mindig van néha hogy csak úgy főzök vagy sütök valamit amit az interneten találok, de ez egyáltalán nem rendszeres. Nem nagyon szoktam elrontani a dolgokat.
2012. aug. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat :)
2012. aug. 29. 14:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!