Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, ha 15 évesen...

Szerintetek gáz, ha 15 évesen még nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Anya azt mondta, ő ennyi idősen már simán főzött a családra meg hogy nővérem is már 14 évesen pizzát sütött...

Jó persze én se vagyok annyira s.gghülye, hogy egy kakaót se tudnék magamnak egyedül megcsinálni...

De azért még nem tudok főzni. Az a pár kaja, amit segítség nélkül meg tudok csinálni:

tojás (szóval kemény-lágy tojás, rántotta, tükörtojás, ilyesmik)

zacsislevesek

tojáskrém

puding, bár abba nem vagyok biztos, mert a legutóbbi próbálkozásomnál valami történt azzal a szar edénnyel. amiben csinálni akartam és ilyen fémdarabkák voltak a pudingban, szóval lökhettem ki a kukába o.O

tea

amerikai csokis süti (mondjuk ebben is kételkedem, ugyanis amikor legelőször csináltam, még jó lett, de másodjára szétfolyt az egész, de szerintem azért, mert nem volt itthon elég méz, így azt nem tettem bele)

és ha ez számít, van egy saját titkos rántotta receptem, amire még anyáék is azt mondták, hogy nagyon finom :D

De ezeket kívül amúgy nem nagyon...ráadásul pár éve volt egy ilyen balesetem, hogy virslit akartam kisütni egy pici olajban, mert úgy tök finom, és véletlenül a forró olaj kiömlött és leforráztam vele végig a lábszáramat...és hát azóta nem nagyon merek olaj közelébe menni, max a tükörtojás kedvéért..

Szóval szerintetek nagyon gáz, hogy 15 évesen még nem tudok főzni?

15l


2012. okt. 15. 14:57
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%
Nem gáz, csak nekem fura. Én csak 3 évvel vagyok nálad idősebb, de emlékszem, hogy már ilyen 11-12 éves koromban rendesen tudtam főzni leveseket, apróhúst, persze akkor még a sütőt nem én indítottam be. Most már komplett menüt elkészítek. Sosem voltunk egy nagy főzős család, kiskoromban csak a mamám mondta, hogy segítsek összevágni ezt, meg azt és fokozatosan belejöttem. Szerintem azért legalább egy levest tudj összedobni, vagy valami tésztát. Nekem már nincs annyi időm főzögetni, mint régen, de a kész kajáktól csak hízom, meg még éhesebb vagyok a hozzáadott cukor, meg fehér liszt miatt, szóval nekem nem válnak be.
2012. okt. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se gáz..

De amikor van kedved, főzzél nyugodtan, sikerélményt ad.

Ha nem sikerül túl jól, az sem tragédia, gyakran főzőknél is előfordul...

Arról nem is beszélve,milyen kincset fogsz majd érni később a párod, anyósod szemébe...:))

Még mindig többre becsülnek egy házias lányt, mint egy plázacicát...:))

2012. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen már tudtam, de ha nem tudsz, nem tudsz, majd lassan megtanulod, ha van kitől, és szükség lesz rá. Sok 15 évest ismerek, aki még teát sem tud, ha már kérdezted, mennyire gáz. Nekik nem is muszáj, sőt, van, aki kikéri magának, hogy ő meg a főzés... és elmegy kajáldába. Minden család más.

Nekem mindegy, te mikor tanulsz meg főzni, de tanácsként: próbáld meg tanulgatni, később nagyon jól fog jönni. Én 19 évesen a koleszon már mindent főztem, a csoporttársaim nem tudtak, max tükörtojást-ilyenek. Hét közepén már nem volt pénzük, én kényelmesen elvoltam a székely káposztán napokig, vagy nagy adag krumplistészta, rizs akármivel... (amit órák között meg tudtam csinálni, nem volt sok időm főzni, közben meló is). 21 évesen háziasszony lettem, és a férjem mondta, hálát ad az égnek, hogy tudok főzni... Szóval érdemes megtanulni :)

2012. okt. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%
16évesen ennyit se tudok főzni:S legjobbarátnőmön mindig csodálkozok hogy milyen tapasztalt már ő 15éves. én pedig 'nagyon szőke' vagyok a főzéshez mindig akkorákat röhögünk rajtam h milyen béna vagyok xd de hát ez van:S
2012. okt. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (:

Majd megpróbálok tanulgatni. Mondjuk eddig is kísérleteztem már, kisebb-nagyobb sikerekkel xD De azért remélem, hamar belejövök :D

2012. okt. 15. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!