Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz a mai világban...

Szerintetek gáz a mai világban, hogy 23 évesen még nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok természetesen :)

Nem élek még együtt senkivel,otthon lakom anyukámmal,ezért valahogy eddig nem éreztem rá késztetést :) De nem arról van szó,h nem is akarok,csak úgy érzem,h akkor fogom majd megtanulni,ha eljön az ideje,sok embertől hallottam,h akkor tanulta meg,mikor a szűkség úgy hozta,férjhez ment stb..persze közbe próbálok ellesni 1-2 dolgot,h azért majd legyen vmi fogalmam róla. Van más is így ennyi idősen? Ugye nem annyira égő?


2010. nov. 8. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
55%
Nyugi, én nem is akarok megtanulni :) Nem nekem való ez.
2010. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
70%
Bocs, hogy ezt mondom, de én furának tartom. Nem csak lányok részéről. Csak szerintem felnőtt ember képes saját magának normális ételt prezentálni. Igazából nem egy nagy dolog egy receptnél az egyértelmű utasításokat követni. Eleve nem is értem azt a kifejezést, hogy "nem tudok főzni", hiszen olvasni ha tud az illető, és a hozzávalók, valamint az eszközök rendelkezésre állnak, akkor mi kell még? Le van írva, mit kell csinálni.
2010. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
75%

Ezért szereti a legtöbb pasi az anyja főztjét, mert az új asszony nem sokat tud :)

Na de viccet félretéve...neked sem ártana, ha mondjuk megtanulnál, mert anyukád ha mondjuk beteg, lehet, hogy jól esne neki egy húslves vagy valami, pláne ha nem neki kell a gáz mellé állnia :)

2010. nov. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
88%

Én is csak azért tudok mert imádom a hasam és anya ritkán ér rá főzni,tehát rákényszerülök.

Én szivesen csinálom és szerintem nincs olyan,hogy nem tudsz.Ha van egy jó recepted és mindent aszerint csinálsz akkor más nem is kell;)

2010. nov. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
69%

ma 19:09

Azért ez nem ilyen egyszerű, hogy le van írva és kész. Ismerni kell bizonyos fogásokat. Én a mamámtól nagyon sokat tanultam, és még tanulok is remélem vagy 100 évig:) A húsételek mindig jók sikerülnek, viszont volt m ár olyan sütim amit a kutya evett meg.

2010. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem nem gáz. Én 21 vagyok és én sem tudok főzni. Persze ha kell főznöm bármit összehozok recept alapján,mert sütni pl nagyon jól tudok, de nem érzek késztetést arra hogy főzőcskézzek minden nap.

Majd ha kell megoldom a helyzetet, abban nem kételkedem, de most a mindennapjaimhoz nem szükséges hogy főzzek!


Nyugi! :) szerintem nem vagy elmaradva, ha kell majd menni fog!

2010. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
55%
Ja szakácskönyvben: Kevés tej, ízlés szerint. Hát b*ssza meg, nekem ez kínai és nem is érdekel.
2010. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
58%

én azért gáznak tartom...

23 vagyok én is,de recept alapján bármit meg tudok...lehet elsőre nem sikerül,meg közben felhivom anyukámat hogy mit ronthattam el,de ezek már nem az alap pörkölt és társai kategória,hanem a bonyolultabb dolgok...

azért alap dolgokat 8levesek,pörköltök,főzelékek,egyszerűbb sütik) illik megtudni csinálni...


de mit nem tudsz rajta? ha lirja a recept,hogy tegyél bele 2 tojást meg vágd apróra a húst,nem megy? vagy mi?


(párom is bizonygatta hogy ő nem tud főzni,aztán kiderült,hogy mégis csak tud,pedig ő pasi.. a pizzáját megirigyelheti bármelyik pizzás cég,de a többi kaját is)


elkerülsz otthonról,akkor mi lesz? pizzán,meg rendelt kaján élni drága mulatság,és még 1 pasit se láttam,akit ne érdekelt volna hogy mi lesz a vacsi...


23/N

2010. nov. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
60%

Bocsi,hogy őszinte leszek de szerintem gáz,igen.. gáz,hogy a mai fiatal felnőttek többsége a popóját sem tudja kb egyedül kitörölni.

Egy lány meg főleg tudjon főzni,képzeld el anyádnak is micsoda megkönnyebbülés lenne ha néha te főznél pl helyette.

Másrészt,ha majd együtt laksz valakivel és tényleg iszonyú éhes vagy jó lesz ha van már egy kis gyakorlatod,és nem kell a kukába dobni az ételt melt elsózód/odaégeted/nyers marad. Most még anyukád is tud segiteni ha valamit nem tudsz.

Nem kell 8 fogásos menüsort megtanulni,de azért egyszerűbb leveseket,főzelékeket,húsokat simán meg lehet receptből csinálni. Kicsit legyél önállóbb.

2010. nov. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Hát szerintem kicsit az. én 22 vagyok és tudok, nem mondom, hogy mindent, de elég sokféle kaját meg tudok főzni.

Hál istennek anyu nagyon szívesen meg tanított és segített, jelezném, hogy nem szeretek főzni, de igen is kutya kötelességemnek éreztem megtanulni.

Főként az miatt, hogy ha majd egyszer külön költözöm, ne az legyen már a legnagyobb gondom, hogyan főzzek meg tök egyszerű paprikás krumplit, vagy egy brassóit, és hogy melyik végén kell meg fognom a porszívót!:P


de egyébként nem vagy még le késve semmiről! Hajrá, főőzzz!:P

2010. nov. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!