Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz a mai világban...

Szerintetek gáz a mai világban, hogy 23 évesen még nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok természetesen :)

Nem élek még együtt senkivel,otthon lakom anyukámmal,ezért valahogy eddig nem éreztem rá késztetést :) De nem arról van szó,h nem is akarok,csak úgy érzem,h akkor fogom majd megtanulni,ha eljön az ideje,sok embertől hallottam,h akkor tanulta meg,mikor a szűkség úgy hozta,férjhez ment stb..persze közbe próbálok ellesni 1-2 dolgot,h azért majd legyen vmi fogalmam róla. Van más is így ennyi idősen? Ugye nem annyira égő?


2010. nov. 8. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
49%

Nevetnem kell.

Hova tűntek a férfiak?!

:P

2010. nov. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom: szerintem gáz.


23 évesen felnőtt ember vagy, kellene annyi önellátó képességgel rendelkezned, hogy legalább főzni tudsz. Nem narancsos karikákba pácolt libasültre gondolok, de alapvető dolgokat, pörköltöt, leveseket, ilyesmit igenis meg kellene már tudnod csinálni, mert ez nem úgy működik, hogy majd ha a szükség így hozza... nem lehet egyik napról a másikra szakáccsá válni.

Képzeld el, hogy anyukáddal történne valami, és te ott maradnál egyedül, esetleg ezentúl neked kellene rá főznöd egy ideig - akkor mit csinálnál?


Tehát szerintem 23 évesen legyen benned annyi önállóság, hogy legalább főzni tudsz egy bizonyos fokig.

2010. nov. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
70%

Meg kéne tanulnod ennyi évesen; nekem mellesleg lesülne a bőr a képemről, főleg egy kezdő kapcsolatnál, ha a pasit kéne beállítanom a tűzhely mellé, mert én ugyebár utálok főzni+ lusta vagyok + azt képzelem, hogy ettől én modernebb nő leszek, mert nem vagyok egy háztartási robotgép.

Szánalmasnak tartom az ilyen hozzáállást, + egy nőnek legyen tartása.

2010. nov. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:

Nem ciki, még megtanulhatsz.

Én ismerek 2 40 év feletti hapsit, akik még mindig nem tudnak főzni. Vérciki. Anyuci kis szellemifogyi gyerekei.

2010. nov. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
21%

08:25


Nekem akkor sülne le a bőr a képemről ha olyan párom lenne aki elvárja hogy a 10 óra meló után még én főzzek rá mindig, meg én csináljak mindent. Ahogy mondtad: egy nőnek legyen tartása...

2010. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:

Szerintem nem azért fontos főznie egy nőnek, mert "illik" vagy mert ez a nő feladata. Ugyanúgy a férfi is főzhet egy párkapcsolatban.

DE saját magad miatt nem ártana megtanulni, mert ez is az önállósághoz tartozik. És ez egy pasira ugyanúgy vonatkozik. Hogy néz már ki, hogy valaki 30 évesen külön lakik, de azért átjár anyucihoz ebédelni, ráadásul bármikor adódhat olyan helyzet, hogy egyedül marad az illető. Az nem megoldás (szerintem), hogy mekis kajákon él valaki hosszú távon.

2010. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

szintén 23 éves lány vagyok, és jópár dolgot össze tudok hozni.

a párommal élek, anyum néha hoz kaját, de már lebannoltam, mer túl sokat hoz, és néha nem is ízlik.


szóval valami egyszerűbb főzelék, rántott hús, fasírt, csirkemell pácolva, krumplipüré, vadas már jól megy.

leveseket is jól nyomom :D


a csoporttársaim volt hogy átjöttek, főztem nekik spenótot is mindet felzabálták :D


szóval nem árt, ha egy lány ennyi idősen már össze tud dobni valamit. a párom is díjazza :D

2010. nov. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:

Én már az elején is írtam, hogy ez nem fiú-lány kérdése, hanem egy felnőtt embernek nem ártana annyira önállónak lennie, hogy képes előállítani a szükséges alapanyagokból valami ehető ételt.

Azon meg jót nevettem, hogy ha valaki családcentrikus, akkor magától értetődően szeret főzni, aki meg karrierista, az egyértelműen nem szeret és nem tud. Én valahogy a kettő közé helyezném magam, viszont szeretek főzni MERT szeretek enni. Lehet enni étteremben, meg egyéb helyeken, de pont azért, mert nagyon szeretek finomakat enni, az a legjobb, ha pont a saját szám íze szerint készítem az ételeket.

2010. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:

Hát ha más nem én már azért is szeretek,mert szeretem látni a párom szinte könybe lábadó elkerekedő szemeit amikor meglátja mi az aznapi menü:D

Ha tehetem mindíg csinálok valami finomat,vagy valami különlegességet nézek neten.

Én a mindmegette.hu-ról is szoktam recepteket lesni,ott legalább a mások véleményeit is elolvashatod és könnyebb receptek is vannak.

Melleskleg ha megcsinálsz egy törtburgonyát+rántottparizelt,szépen beszórod vágott petrezsejemmel,raksz mellé zöldséget,sajtot máris van egy finom kajád ami még jól is néz ki.

Tehát vannak egyszerű de nagyszerű ételek ;)

2010. nov. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, én se tudok. 23 vagyok, lassan 24. Nos, teljesen hidegen hagy a főzés. Anyu főz , apu főz, húgom szakácsnak tanult... Aztán most lehet rám mondani, hogy de lusta pi*a vagyok, de nem tudok és nem is akarok megtanulni főzni. És a nem tudok főzni kijelentés alatt azt értem, hogy nem tudok nekikezdeni pl magamtól egy főzeléket megcsinálni!!!! DE, ha azt akarok enni, és nekem kell megcsinálni, felcsapom a szakácskönyvet aztán lesz ami lesz alapon..

De a főzésbe tartozik pl a rántott hús is azt meg szerintem egy ovis is megcsinálja még akkor is ha sose látta, meg pl sütőbe bevágom a húst és megsül, szóval ezeket nagyon tanulni se kell, egyszer látod és már megy...

De nem zavar, hogy hírtelen fogalmam sincs hogyan kell megcsinálni egy spenótot, paradicsomos káposztát vagy akármit. Majd ha rá leszek kényszerülve "megtanulok" rendesen főzni, addig meg jó nekem így, éhen nem halok, volt már magamra kellett kaját kreálnom 1 hétig, és sikerült, persze volt amit kidobtam úgy elsőre...


1 szó, mint 100, nem égő ez, én legalábbis magasról tojok arra, aki szerint megbocsáthatatlan bűn, hogy 23 évesen nem tudok rendesen főzni...

2010. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!