Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz a mai világban...

Szerintetek gáz a mai világban, hogy 23 évesen még nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok természetesen :)

Nem élek még együtt senkivel,otthon lakom anyukámmal,ezért valahogy eddig nem éreztem rá késztetést :) De nem arról van szó,h nem is akarok,csak úgy érzem,h akkor fogom majd megtanulni,ha eljön az ideje,sok embertől hallottam,h akkor tanulta meg,mikor a szűkség úgy hozta,férjhez ment stb..persze közbe próbálok ellesni 1-2 dolgot,h azért majd legyen vmi fogalmam róla. Van más is így ennyi idősen? Ugye nem annyira égő?


2010. nov. 8. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
45%
Én bevallom, és azt is, hogy nem akarok megtanulni. Úgysem lesz rá időm, és amúgy is rühellem az egészet, mindent szívesen megcsinálok, inkább mosogatok egész nap, de főzni..
2010. nov. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
66%

nem gáz, de nyilván nem ártana ha elkezdenél gyakorolni, de ha kiírtad a kérdést lehet te is így gondolod. szerintem egy nőnek azért illik tudnia főzni, alapszinten legalább. én fiú létemre főzők úgy vagy jobban mint a velem egykorú lányok, de mikor albérletben laktam rá is voltam szorulva...

anyukád is örülne ha besegítenél, meg persze a leendő párod is. hajrá!

23f

2010. nov. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
85%

Semmi gond, majd, ha szükséged lesz rá, megtanulod!


Én 47 vagyok, annak idején csak 27 éves koromban (lányom megszületésekor) kezdtem el rendszeresen főzni és persze ezzel egyidőben sütni-főzni tanulni.


A családban népszerű, finom falatokat tudok készíteni (úgyse ismer senki, tehát nem szerénytelenség), azonban a mindennapi ételek főzése számomra robot. Meg is tanítottam a férjeimet is szakácskodni, így időnként mentesülök alóla:)

2010. nov. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
77%

Én is 23 vagyok és nem mondanám, hogy jól tudok főzni és nem is szeretek, de azért pár dolgot el tudok készíteni. Egy szelet húst megsütni, valamilyen rakott ételt készíteni, egyszerűbb süteményeket.


Ebben az gáz, hogy anyukádra vagy utalva. Eléggé önállótlanságnak tartom, hogy ennyi idősen is mindig anyukád főz. Nem vagy már kisbaba. Ha elutazik 2 hétre, végig rendelsz kaját vagy koplalsz?

2010. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem csak Te épülsz, gazdagodsz vele, ha tudsz főzni, illetve valahol szerintem lelki ( nem csupán testi) igénytelenség, ha nem tud egy nő főzni.

A pénztárcáról meg nem is beszélve.Hiába dívik manapság a fast - food rendszer, én méregdrágának tartom - pedig megtehetném - mégse élek vele, mert 1.olyan kis adagot adnak, ami mellé még kell ennem vmit, hogy jóllakjam, 2.nem tudom hogyan, milyen körülmények között készül ( hiába esküsznek sok helyen a minőségre, ott is csak emberek dolgoznak, igényesek-igénytelenek egyaránt és végezetül 3.lehet, hogy én történetesen ebédelek, de a családomnak akkor is kell főzni, és inkább készséggel megteszem, párom imádja a főztömet, és bizony jól tud esni, mikor egy-egy fogást őszintén megdícsér...pedig válogatós.

2010. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
21%

szerintem nem gáz, ez életvitel kérdése, minthogy tudsz e fára mászni, vagy vezetni vagy sem

van e kocsid vagy sem, akarsz e kutyát vagy sem

ha megpróbálod tudsz főzni, csak ne sózd el és ne kozmáld oda :)

recept nem kell

amúgy meg van gyors kajálda is meg házhoz szállítás, és zsíros kenyér meg tasakos leves

ha szeret a párod ezért nem fog elhagyni, ennyi erővel te is elhagyhatnál valakit csak mert nem tud főzni

mért pont a nő legyen a csicska? a pasik azokat csak kihasználnák

vannak jól főzni tudó és érvényesülni akaró pasik is, papucsok is :)

2010. nov. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
78%

utolsó: az,hogy főzől magadnak és a párodnak nem jelenti azt,hogy csicska vagy. Nálunk pl együtt is szoktunk,vagy csak én,vagy csak a párom,mivel mindketten tuudnk és szeretünk is főzni.

És jól esik mikor megdicséri a főztöm,és látom milyen jóizüt kajál belőle. Nem érzem csicskának magam.

2010. nov. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
85%

Ja és természetesen nem fog senkit elhagyni a párja azért mert nem főz rá esetleg,de egyszerűen jól esik a másiknak kedveskedni ezzel. Meg én is jobban szeretem a saját főztömet megenni mint egy olyat amibe ki tudja hányan köptek bele,meg milyen szaros kézzel panirozták a húsokat..

mert sajna a nagy ételszállito cégeknél nem ritka az ilyen ,tapasztalat;) A párom meg pék volt,úgyhogy a kenyeret is magamnak sütöm:D:D

2010. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
82%

19:36

Nem szeretnék Veled vitatkozni, de felsorolok pár ellenérvet.

Tévedsz, miszerint nem lehet "válóok", hogy a nő nem főz, mert nem akar csicska lenni.:Ezen mosolyogtam, ezen a hozzálláson.

Te azokból a férfiakból indulsz ki, akik naphosszat az íróasztal mögött ülnek és telefonon rendelnek ezt-azt, vagy beteszik magukat az üzemi kantinba.Igen.

És mi van a fizikiai munkásokkal?Jah, persze sajnálatos módon ma már lenézett kategória, mégis szükség van rájuk..

Szóval lehet, hogy egy hivatalba elengeded a párodat egy szendviccsel és hazavárod egy instant levessel, esetleg rendelt pizzával ( Te annak árából 2x annyi mennyiséget ki tudsz hozni, de lényegtelen..), de hogy én a páromat, aki építőiparban dolgozik napi 16-18 órákat ( pedig szellemi munkát végez), mindennap jó adag főtt kajával várjam haza, szerintem természetes.

Ezt az egyik beosztottja már nem tolerálta a barátnőjének, amiről te beszélsz, mert a kisasszony főzőtudomány híján mindennap úgy rendelte a kaját, a hapsi meg csak lesett, hogy miért nincs 1 hét múlva a fizetéséből..?:O

Hamarosan repült a csaj, de addigra anyagi csődbe tette a fickót, úgyhogy - véleményem szerint - még túl későn is..

Ezt azért nem kívánom senkinek, de nem tudok együttérezni azokkal, akik részben emiatt sincsenek igazán NŐ-ként kezelve.

Aki akar, privátot írhat, itt senkivel nem vitatkozom.

2010. nov. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
52%
Epp, hogy a mai vilagban nem ego ez, regen az volt. De en sosem ertettem ezt a nem tudok fozni szoveget. Szerinted mas hogy foz? En is neha receptbol nezem, nem mindent tok magamtol fozok. Szoval nem ertem...ez nem lustasag inkabb?
2010. nov. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!