Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz a mai világban...

Szerintetek gáz a mai világban, hogy 23 évesen még nem tudok főzni?

Figyelt kérdés

Lány vagyok természetesen :)

Nem élek még együtt senkivel,otthon lakom anyukámmal,ezért valahogy eddig nem éreztem rá késztetést :) De nem arról van szó,h nem is akarok,csak úgy érzem,h akkor fogom majd megtanulni,ha eljön az ideje,sok embertől hallottam,h akkor tanulta meg,mikor a szűkség úgy hozta,férjhez ment stb..persze közbe próbálok ellesni 1-2 dolgot,h azért majd legyen vmi fogalmam róla. Van más is így ennyi idősen? Ugye nem annyira égő?


2010. nov. 8. 19:03
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ,nem is gondoltam h ennyi fog jönni! Látom megoszlanak a vélemények...de azt is,h többség szerint kissé gáz..legalább megtudtam :) Nem az,h nem megy,vagy nem jön össze..eddig még nem igazán próbálkoztam,mert nem éreztem szűkségét,szóval itt ez a gond..lehet ha nekiállnék,semmi gond nem lenne..de mostanában egyre inkább foglalkoztat a dolog,h kezdek idősebb lenni,és h még nem főztem :$ Ezért gondoltam h rákérdezek itt,mit gondol erről más.De ezek után asszem veszek 1 szakácskönyvet :)
2010. nov. 8. 21:45
 42/64 anonim ***** válasza:
52%

Ne haragudj, de az.

Senki se várja el, hogy 5 fogásos ebédeket varázsolj, de azért egy pörköltöt, húslevest már igazán illene összeütnöd ennyi idősen... Elég gáz lesz, ha majd álmaid pasija megkívánna egy gulyáslevest, te meg majd hápogsz, hogy nem tudsz csinálni.

2010. nov. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
48%

Rosszul vagyok ezektől az "egy lánynak azért illene" hozzászólásoktól. A régi beidegződések...A régi időkben, amikor a férfi dolgozott csak, és ő kereste meg a család pénzét, a nő pedig egész nap otthon volt mint "háztartásbeli", még szép hogy ő főzött. Azért manapság már kicsit más a helyzet...Ha egy nőnek "illik tudni főzni" akkor a férfinek meg "illik tudni egyedül eltartani a családot"...


Nálunk párom főz, én takarítok. Utálok főzni, kevésbé ízlik az az étel amit én készítek, és nem azért mert rosszabb. Ha ugyan azokból az alapanyagokból én meg egy másik ember csinálunk egy szendvicst, tuti hogy a másiké fog jobban ízleni. Nem szeretem nézni ahogy készül az étel, elveszi az étvágyam. Ettől függetlenül pár kaját azért meg tudok csinálni, főleg amióta vegetáriánus vagyok, ezért ugye mindenképpen rá vagyok kényszerülve, gyorskaja kilőve. De amúgy palacsintát, pörköltet, bolognait ilyesmit már 14 évesen is meg tudtam csinálni. Bár nem az én feladatom a főzés, de azért ha párom beteg vagy sokáig dolgozik, valami egyszerű és finom kaját alap hogy összeütök neki...Nameg ha pl napokig nincs otthon a munkája miatt, nem halok éhen:)

2010. nov. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
49%
azt kihagytam hogy 23/L :)
2010. nov. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
100%

21:53

Szerintem szó nincs beidegződésről, inkább az a baj, hogy a mostani "modern" társadalom - egyúttal elgépiesedett is - szó szerint ósdinak tartja azt, ha valakinek vannak elvei, vagy ragaszkodik valamely hagyományhoz, meg eléggé kifordult nézete van úgy általában az embereknek a világról.Most divat mindent lazán venni.

Lehet, hogy a régi idők asszonyai főállású háztartásbeliek voltak, de felneveltek 5-6 vagy ennél is több gyereket, nem volt se mosó-se mosogatógép, de porszívó se, meg mikrosütő, kenyérsütőgép helyett kemencében sütöttek és maguk dagasztották a kenyeret, szóval volt fizikai munka bőven, annyi és olyan, hogy a mai "modern" háziasszonyok csak elképzelik a dolgokat, hogy bezzeg nem kellett dolgozniuk.Nem, csak 40 fokban 10 kilós kapával naphosszat kapáltak + olyan vasalójuk volt, amivel kupánvágni lehetett volna, szóval nem kell utólagosan szinte "kényelmesnek titulálni" őket.

Bocs az OFF-ért.

2010. nov. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
28%
Egyelőre ti nézitek le azt, aki nem tud főzni. Miért vagyok én ettől rosszabb? Egy karrierista nő vagyok, nyilván ha családcentrikus lennék, akkor szeretnék főzni. Így viszont az utolsó gondolataim közé tartozik.
2010. nov. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
74%
Én nem azt mondtam hogy milyen "kényelmesen" életek (ez a kifejezés el se hangzott). Arról beszéltem hogy fel volt osztva hogy a féfi kereste a pénzt, a nő meg az otthoni munkát végezte, amibe a főzés is beletartozott. Jelenleg azonban mindkét fél pénzkereső, és nem hiszem hogy igazságos lenne hogy ugyanugy 8-10 órát ledolgozik a munkahelyén mint a férje és még EZEN FELÜL főzzön, mosson, takarítson egy személyben, míg a férj kényelmesen elnyúlik a tv előtt mint aki jól végezte a dolgát, mert ugye a főzés, takarítás "női munka".
2010. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:

És akkor erre az emancipációra esküsztök?!

Rég elvetélt ügy - illúzió.

:)

Saját boldogtalanságotok.

2010. nov. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó: majd ha a férjem eltartja az egész családot egyedül, akkor én meg majd főzök mosok takarítok rá. Addig meg ne firtassuk ezt. Egyébként tökéletesen boldog vagyok, elmondása szerint a párom is az. Imád főzni. Ez van.
2010. nov. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
23%
Én nem esküszöm az emancipációra, sőt ki nem állom a feminista gondolatokat, pedig nő vagyok, de hánynom kell az egésztől, a női munka az női munka, de mint mondtam, én karrierista vagyok nem izgat a családalapítás, így a főzés sem hoz lázba.
2010. nov. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!