Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok főzni 19 évesen....

Nem tudok főzni 19 évesen. Más hány évesen tanult meg?

Figyelt kérdés
Párom szeret főzni, azt mondta majd megtanít. Szüleimmel lakom, ők főznek. Sütni tudok, és szeretek, de főzni nem. Esetleg levest.
2009. aug. 18. 11:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
87%

Én sem tudok igazán főzni, nem érzem még szükségét megtanulni. 1-2 alap kaját tudok és annyi, nálunk anyu meg nagymamám is főz. Szerintem nem maradtál még le semmiről :) Ha meg a párod azt mondja, akkor majd megtanítgat :)

18/L

2009. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát én mikor terhes lettem 24 évesen tanultam meg főzni. Előtte csak pár dolgot tudtam. De nagyon hamar bele lehet tanulni. Nem vagy lemaradva semmiről. Ráérsz még főzni ha családod lesz:)
2009. aug. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Recept alapján 1-2 kaját meg tudok csinálni, éhen nem maradnék, de azért kicsit cikinek érzem. De persze most a tanulás az első, meg hogy utána munkahelyem legyen. Ráérek utána főzöcskézni.
2009. aug. 18. 11:32
 4/32 anonim ***** válasza:
78%

1. vagyok

Alap kaják szerintem bőven elég, ilyen hogyx főtt meg sültkrumpli, rántott hús, rántott meg tükörtojás, rizst vagy tésztát kifőzni. Ezek tényleg nagyon könnyűek és majd később megtanuljuk a változatosabbakat.

Amúgy ha a nagyszüleink korában élnénk, valóban ciki lenne, de mostmár minden sokkal fejlettebb, készhez kaphatóbb, így nem vagyunk rászorulva.

2009. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%

Na akkor ezt kapd ki: Édesanyám 19 évesen ment hozzá édesapámhoz. Első közös hétvégéjükön elmentek bevásárolni. Se szatyor, se kosár nem volt náluk, és akkoriban még nem lehetett a boltban nejlonszatyrot kapni a pénztárnál, úgyhogy felpakoltak, teletömték az összes zsebüket meg az összegombolt kabátjaikat, el lehet képzelni, hogy úgy néztek ki, mint két karácsonyfa. Majd ezzel a felszereléssel beszédültek egy könyvesboltba és kértek egy szakácskönyvet. :)

Ekkoriban történt az is, hogy édesanyám fölhívta az anyukáját és megkérdezte, hogy honnan lehet tudni, ha fölforrt a víz. :)

Aztán belejött, apukám is túlélt minden kezdeti nehézséget és mondanom sem kell, hogy odavagyunk a főztjéért.

Egyébként meg egy nem ördöngösség a főzés, aki szeret enni, annak gyerekjáték ráérezni a főzésre.

2009. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
89%
Tanulás mellett több szabadidőd van, mint munka melleett, tanulj csak meg főzni most. Én évekig tanultam, mindig egy-egy eljárást tökéletesítettem, legkésőbb a hús sütést tanultam meg. 16-tól 22 éves koromig tanultam meg sütni-főzni fokozatosan. Egyedül, mert a tanításból mindig az lett, hogy másik csinálta gyorsan, én meg a lényegről maradtam le, míg a krumplit pucoltam.
2009. aug. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Válogatós vagyok nagyok, sok olyan ételt nem eszek meg amit az átlagember igen. Pl lecsó, pörköltek stb.

Persze azért ezeket is meg akarom tanulni, mert a párom szereti.

2009. aug. 18. 11:36
 8/32 A kérdező kommentje:
Főiskola mellett majd talán több időm lesz, most még az érettségire készülők. (Nem buktam meg, 5 osztályos ez a szak amire én jelentkeztem, és év vesztes vagyok.)
2009. aug. 18. 11:39
 9/32 anonim válasza:
100%

én kb. 20-21 évesen tanultam meg főzni..

elkezdtem diétázni és ez késztetett rá, nem vártam el anyámtól hogy még külön főzzön nekem is


22/F :D

2009. aug. 18. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
Én vendéglátóba jártam, így már 15-16 éves korom óta tanulok főzni. Elég sok minden sikerül már, és a párom is imádja a főztöm, pedig ő szakács, így néha nehéz neki főznöm. De nem ciki, hogy te nem tudsz főzni és semmiről nem is vagy lemaradva. Azért próbálgasd néha, hátha kedvet kapsz hozzá!
2009. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!