Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen miért olyan nagy...

19 évesen miért olyan nagy kérés, hogy ha nem is zárat, de legalább egy kilincset kapjak az ajtómra?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még gimnáziumban tanulok, esélyem sincs elköltözni. Semmit nem tarthatok a szobámban, mert a kisebb testvéreim (5, 13) mindent széthordanak és tönkretesznek.

Már a könyveimet is dobozokban tartom a padláson, mert folyton széthajigálta őket a nagyobb, ha épp mérges kedvében volt.

Mindent ellopkodnak, tönkre tesznek, soha nem lehetek egyedül, kora reggel bejön a kicsi is ugrálni a fejemen, és nem hagy aludni..

Miért olyan nagy kérés hogy kapjak egy zárat????????

Tudom, hogy ez icipici probléma, de miért nem lehetek legalább a szobámban néha egyedül??? :(((


2011. nov. 3. 11:20
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem vágod ki onnan őket?

Ne legyél már ennyire nyámnyila,nekem egyszer ugrálna a fejemen meg egy cuccomat tenné tönkre.

Elég hamar megtanulna káromkodni.

A szüleid nem szidják össze őket? Gondolom az ő pénzük is bánja ezeket a károkat.

2011. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%

szüleid mit mondanak?

karácsonyra kérj zárat.

2011. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
96%
Hát ezt a szüleiddel kell megbeszélni vagy ha nem hajlandóak akkor keresni valakit aki ért hozzá és egyszerűen felrakatni vele. Amúgy nem is értem hogy ha ilyenek a tesóid akkor alapból miért nem hajlanak rá....nem is tudnék úgy élni hogy nincs zár az ajtónkon főleg hogy párom is nálunk lakik...
2011. nov. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

a szüleim azt mondják, hogy miért vagyok ilyen irígy, nekik sem volt külön szobájuk, örüljek, hogy nekem van.. De hiába, ha mindent tönkretesznek!!

És hiába teszem ki a kisebbet is folyton jön és folytatja.

A nagyobbik meg már a fejemre nőtt, ezért ha szólok neki, mikor észreveszem, hogy ellopta valamimet még ő van felháborodva, és olyanokat mondd, hogy "kitekerem a nyakadat te idióta" és a többi.. :(

2011. nov. 3. 11:26
 5/27 A kérdező kommentje:
(Mert ugye miután kitettem, hiába tettem ki, ha kilincs sincs!)
2011. nov. 3. 11:26
 6/27 anonim ***** válasza:
95%
Az ajtód befelé nyílik? Ha igen, told elé az íróasztalt, mikor kiteszed őket.
2011. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
De ha nem vagyok benn, akkor nem tudom odatolni az asztalt! Egyébként meg a nagynak tökmindegy, mert ő többször is volt már, hogy be akart jönni, hiába toltam oda az asztalt, eltolta velem együtt... (Általában ez akkor van, mikor meg akar verni -.-")
2011. nov. 3. 11:30
 8/27 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem nálatok is az a dilemma, hogy 19 éves lévén a szüleid tőled várják el, hogy a kicsikkel szemben toleráns légy. Nem egyedi gond az, amiben vagy... Ha nem engednéd be őket, akkor kész lenne a családi perpatvar:) -gondolom.

Szerezz érvényt akaratodnak, hisz éppen már fiú is lehetne nálad, akivel szívesen maradnál kettesben.

A karácsonyi zárvásár nem rossz ötlet:)-ahogy már más is javasolta:)

Merd megtenni, mert a szüleidre láthatólag hiába vársz. Egy erre odafigyelő szülő, NEM engedné meg a kisebbeknek ezt a zsibvásárt...gondok lehetnek a neveléssel...

2011. nov. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
97%

Hát büszkék lehetnek magukra a kedves szüleid...

Nekik kellett volna a kicsiket megtanítani arra, hogy nem teszünk tönkre semmit, nem hogy más dolgait... Nem igaz, hogy nem látják, hogy viselkednek. Van vmi rokonod esetleg, aki fel tud szerelni zárat, vagy hatni az idióta szüleidre?

2011. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
95%
Ha a szüleid nem hajlandóak lépni ez ügyben, nincs más hátra, mint te veszel kilincset és zárat. A zár is fontos, hiába a kilincs, ha az oda tolt asztal sem tartja vissza a tesót. Ha épp nincs otthon senki, megkéred valami ismerősödet, hogy segítsen beszerelni. Felnőtt vagy, nem kell mindenhez engedélyt kérned. (normális esetben persze)
2011. nov. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!