Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen miért olyan nagy...

19 évesen miért olyan nagy kérés, hogy ha nem is zárat, de legalább egy kilincset kapjak az ajtómra?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még gimnáziumban tanulok, esélyem sincs elköltözni. Semmit nem tarthatok a szobámban, mert a kisebb testvéreim (5, 13) mindent széthordanak és tönkretesznek.

Már a könyveimet is dobozokban tartom a padláson, mert folyton széthajigálta őket a nagyobb, ha épp mérges kedvében volt.

Mindent ellopkodnak, tönkre tesznek, soha nem lehetek egyedül, kora reggel bejön a kicsi is ugrálni a fejemen, és nem hagy aludni..

Miért olyan nagy kérés hogy kapjak egy zárat????????

Tudom, hogy ez icipici probléma, de miért nem lehetek legalább a szobámban néha egyedül??? :(((


2011. nov. 3. 11:20
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
De én próbálkozom!!! Sokszor én vigyázok a kicsire.. De a nagyobbik az meg már anynira durva, vele semmit nem lehet kezdeni! Ha csak mondom a nevét, hogy mondjak valamit, rögtön rám ordít (természetesen a gép elől), hogy "NEM" Csak gépezni szeret..
2011. nov. 3. 17:38
 22/27 anonim ***** válasza:

A nagyobbal esetleg úgy próbáld meg, hogy behívod a szobádba, azzal, hogy komolyan szeretnél vele beszélgetni. Addig viszont ne mondj neki semmit, amíg nem lesz normális reakciója. Mondd el neki, mit gondolsz a viselkedéséről, hogy szeretnéd, ha kicsit javulna stb., szóval amiket gondolsz. Viszont akárhányszor durván/flegmán félbeszakít, hagyd abba a mondanivalódat. Ne dühöngj, ne szidd, csak hagyd ott. Másnap megint próbáld meg, ugyanígy. Hidd el, egy idő után felfogja majd, hogy nem akarsz neki rosszat, és kíváncsi lesz a mondandódra.


Ami a kilincset vagy a zárat illeti: ha nem tudsz zárat felszereltetni, akkor vegyél egy reteszt. Azt nem bonyolult felrakni, összvissz pár pici lukat kell hozzá fúrni, meg egy kicsit csavarozni. Igaz, kívülről azt sem tudod bezárni, de ha bent vagy, akkor legalább bezárkózhatsz.


19/l

2011. nov. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon szép, amit leírsz, de a sógoromnak van egy 12 éves nevelt fia - hasonlóan borzalmas viselkedéssel. Tanár vagyok, már tényleg mindent megpróbáltam, de ezzel a gyerekkel nem lehet mit kezdeni. (Illetve lehetne, ha az anyja is akarná, csak ő épp nem foglalkozik vele, mert "szegény gyerek, majd kinövi" pl. azt, hogy játékokkal dobálja azt, aki épp mást csinál ahelyett, hogy őt táncolja körül.) Nem tudom, hogy a kérdező milyen viszonyban van a szüleivel, de sürgősen rá kéne őket venni arra, hogy aktívan részt vegyenek a gyereknevelésben. Mert, amíg minden meg van nekik engedve, addig ilyenek lesznek. De gyanítom, hogy anyára se nagyon hallgatnak, ő pedig hárít minden felé. Most fogsz érettségizni? Remek lesz így készülni. :(
2011. nov. 3. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

KEdves utolsó, teljesen igazad van! :( 13 éves gyerekre lehetetlen észérvekkel hatni, (főleg ha gépfüggő az illető -.-) Nem lehet vele normálisan beszélni, mert idegrohamot kap.

Igen, most fogok érettségizni, de nem tudom, hogy fog-e így menni, mert én ettől az itthoni helyzettől kikészülök.

A retesz viszont nem rossz ötlet, bár ugye korántsem teljes megoldás, de több, mint a semmi!

Köszönöm a válaszokat

2011. nov. 3. 22:04
 25/27 anonim ***** válasza:
Amikor a szüleid nincsenek otthon dugd el a számítógép valamelyik fontos kábelét, aztán mond meg neki, hogy visszakapja ha normálisan tud veled viselkedni. A retesz egész jó ötlet, én tuti felraknék kívülre egy lakatot is ha mást nem és a kulcs mindig nálam lenne. Sajnálom, hogy a szüleid nem akarják megnevelni őket és inkább rád hagyják az egészet. Ha esetleg beszélni akarsz valakivel nyugodtan írj privátot :) L/22
2011. nov. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Hagy ott a diliházat, költözz hozzám, épp szingli vagyok.
2011. nov. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Utolsó, holnap küldöm a cuccaimat...
2011. nov. 27. 02:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!