Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 19 évesen miért olyan nagy...

19 évesen miért olyan nagy kérés, hogy ha nem is zárat, de legalább egy kilincset kapjak az ajtómra?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, még gimnáziumban tanulok, esélyem sincs elköltözni. Semmit nem tarthatok a szobámban, mert a kisebb testvéreim (5, 13) mindent széthordanak és tönkretesznek.

Már a könyveimet is dobozokban tartom a padláson, mert folyton széthajigálta őket a nagyobb, ha épp mérges kedvében volt.

Mindent ellopkodnak, tönkre tesznek, soha nem lehetek egyedül, kora reggel bejön a kicsi is ugrálni a fejemen, és nem hagy aludni..

Miért olyan nagy kérés hogy kapjak egy zárat????????

Tudom, hogy ez icipici probléma, de miért nem lehetek legalább a szobámban néha egyedül??? :(((


2011. nov. 3. 11:20
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Hát konkrétan le se sz*rják őket... Apám folyton a kis szobájában ül, anyám próbálja messziről elkerülni őket.. És akkor csodálkoznak hogy annyi a veszekedés.. :S

Persze nem azt mondom, hogy ők a hibásak, meg hogy gonoszak, vagy ilyenek, csak hogy nem jó ez így.

Az a baj, hogy magamnak nem tudom felszerelni a zárat, hát most mit csináljak X)


(Ha fiúm lenne eszembe sem jutna ebbe a diliházba idehozni!!! :S)

2011. nov. 3. 11:36
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éves tesóm van. Szerencsére őt úgy nevelik, hogy nem szabad semmit szét szedni, összefirkálni stb. Néhány könyve szebben néz ki mint az én tankkönyveim. DE ha majd megnő és bejön a szobámba vergődni biztos lehet benne, hogy kap egy akkora taslit, még két hét múlva is érezni fogja. Neharagudj meg de szerintem a szüleidnek kellett volna erre nevelni őket. Rakass fel valakivel egy zárat és kész. 19 évesen szerintem ez nem olyan nagy dolog ha egy kicsi magányra vágysz.


17/L

2011. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
(Egyébként még pár éve volt zár az ajtómon, csak azt kedves öcsém kitörte, csak a pontosság kedvéért..)
2011. nov. 3. 11:39
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Egy értelmű, hogy a szüleid elcseszték a kicsik nevelését. Ilyenkor már minden késő. Igyekezz hamar lelépni otthonról.

Nekem nincs kis tesóm, de ha lenne és tönkre tenne a cuccaim meg visszabeszélne hát helyre tenném, úgy hogy azt nem teszi zsebre.

2011. nov. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

nem tehetem helyre, én nem csaphatok rá vagy iylenek, nem én vagyok az anyja.

(Nagyobbik öcsémet meg ha helyreteszem úgy helyretesz, hogy aztán moccanni sem bírok -.-")

2011. nov. 3. 11:50
 16/27 anonim ***** válasza:

Figyelj,ha anyádék nem foglalkoznak velük,akkor neked kell bekeményiteni,mert pár év és a kisebbik is úgy a fejedre nő,mint a szemtelen,ezekszeirnt agresszív 13 éves. Elmondod nekik szépen,hogy kopogás nélkül nincs belépés a szobába,ha mégis bejönnek mielőtt beengednéd őket gyepáld meg őket..nehogymár egy 13 éves verje a 19 éves nővérét!! A cuccaiddal kapcsolatban meg,mond meg nekik,hogy akárhányszor tönkreteszik egy cuccodat te és tönkreteszed az övékét. Hidd el,főleg a kisebbiknél ez tuti hatásos lesz,ha összefirkálod a mesekönyvét,vagy eltöröd a játékát miután ő tört zuzott nálad hisztizni fog,de 1-2 ilyen alkalom és leszokik róla.

5 évesen már rég tudnia kellene,hogy nem rongáljuk más dolgait..

Amúgy nagyon sajnállak,2 ilyen neveletlen önző gyerekkel nagyon nehéz együtt élni. De vigasztaljon a tudat,hogy te pár év múlva úgyis kirepülsz,és akkor majd a szüleid fejére nőnek,őket fogják boldogitani..

2011. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Hát szépen hangzik, hogy ne hagyjam, hogy egy 13 éves meggyepáljon, de mit kezdjek egy 180 centis 92 kilós melákkal??? ... Tönkretenni meg nyilván nem tehetem az ő cuccaikat, hiszen azzal csak anyám pénztárcájának teszek rosszat igazából... :S

2011. nov. 3. 12:29
 18/27 anonim ***** válasza:
ha majd a pénztárcájuk bánja akkor majd anyádék megtanulják megnevelni a gyerekeiket, valahogy ki kell mozdulnod a helyzetből
2011. nov. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Két bátyám van, és nekem, ha valami nem tetszett, spontán elkezdtem bömbölni, így anya azt hitte, hogy bántottak és mindkettő kapott egy nyaklevest. Tudom, hogy ez nem volt szép dolog, de ez volt az egyetlen fegyverem. A kisebbikkel közös szobánk volt (5 év van köztünk), a nagyobbik "hamar" elköltözött (ő 14 évvel idősebb nálam). Néha megettük egymás csokiját, de azért ilyeneket nem csináltunk. A tesóid nincsenek megnevelve... A minimum, hogy beszerezel egy zárat, hogy távol tartsd ezt a hordát. A nagyobbikkal szerintem nem tudsz mit kezdeni, már serdül, még ha el is tudnád gyepálni, hatástalan lenne. A kisebbikre szerintem még lehetne valahogy hatni, de ahhoz a szüleid is kellenének. Ugyan kérdezd már meg tőlük, hogy ők is ilyen csürhe módjára viselkedtek gyerekkorukban? Nagymama nincs, aki haptákba vágná őket? Ez nagyon gáz. Én nem várnék karácsonyig! És a nevelési tanácsadóba is kérnék egy időpontot a kis családnak.
2011. nov. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy a szüleid nem foglalkoznak velük. Lehet csak egy kis figyelemre/szeretetre vágynak...Mivel a szüleitekre nem számíthatnak, így maradsz nekik te. Ne utasítsd el őket. Inkább próbálj velük értelmesen leülni, beszélgetni, menjetek egyet sétálni hárman, játszatok valami társasjátékot. Egy idő után normálisabban fognak viselkedni, csak foglalkozz velük egy kicsit.


19/l

2011. nov. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!