Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok főzni 19 évesen....

Nem tudok főzni 19 évesen. Más hány évesen tanult meg?

Figyelt kérdés
Párom szeret főzni, azt mondta majd megtanít. Szüleimmel lakom, ők főznek. Sütni tudok, és szeretek, de főzni nem. Esetleg levest.
2009. aug. 18. 11:21
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek bőven elég, ha recept alapján megtudsz főzni. Igazából később ezt tökélesíted majd, és szerzed meg hozzá a rutint. Jó pár éve főzök már (nagyon szeretek is a mai napig), de mindig tanulok valami újat. Én mondjuk sose recept alapján főzök, hanem saját ízlés szerint, többnyire majdnem minden kaja adja magát, hogy hogy kell elkészíteni, ha mégis elbizonytalanodok gyorsan megnézem neten a receptet. Szerintem mindenki tud főzni, max nem akar vagy nem mer.
2009. aug. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

12 évesen , sőt már előtte is könnyebb dolgokat főztem, mert muszály volt, külömben én, és a 2 tesóm éheztünk volna a kedves édesanyám jóvoltából.

Sokszor nem sikerült, vagy még ehető volt, megettük, de egyre jobb lesz.

Volt olyan, hogy a karfiolt kirántottam simán, és nem főztem meg előtte :S

de nem olyan nagy ördöngősség.

2009. aug. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Apukám is imád főzni, minden nap 2-3 fogásos ebédet főz (az mellékes hogy felét kidobjuk), párom meg hétvégenként főz egy 18L-es bográcsban a családnak.
2009. aug. 18. 11:50
 14/32 anonim ***** válasza:
81%
Azért azt nem árt tudni, hogy a férfiak imádják, ha egy nő jól tud főzni. Tizenévesen még nem tragédia, ha valakinek nem megy, de azért attól ki szoktam akadni, hogy 20-30 körüli "celebek" a tévéműsor kedvéért vesznek kezükbe életükben először fakanalat. Na, az már szerintem ciki!
2009. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Anyukám sem tud jól főzni, sőt a nővérem sem egy házi tündér. Mamám viszont igen. :)

Gondolom h nem azért fog elhagyni a párom mert nem tudok főzni. :D Majd ő megtanít, hogy ne haljunk éhen ha összeköltözünk. :)

2009. aug. 18. 12:03
 16/32 anonim ***** válasza:

Nekem mindig segítenem kellett anyukámnak a konyhában. Mindig egyre több és nehezebb dolgot bízott rám. Emiatt néha nagyon utáltam, hogy nekem be kell kevernem a palacsinta tésztáját és csak utána mehetek a barátnőmmel játszani. Később már a sütést is átvettem tőle, mert megszerettem.

Komolyabban kb. 14 éves koromban főztem, mivel a szülők dolgoztak, az öcsémnek meg nekem enni kellett. Persze azért nálam is volt szétfőtt tészta, paprikás krumpli, odakozmált pörkölt...

De tény, érdemes az alapokkal kezdeni, ha már ezek teljes magabiztossággal mennek, úgyis elkezdesz kísérletezni magadtól is. :)

2009. aug. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!"Jó pap is holtig tanul" ugyee? :) Amíg valaki a szüleivel él,nincs "rászorulva",hogy megtanuljon főzni...esetleg hobbi szinten,szórakozásból összedob egy-egy könnyű kaját.Én 18 évesen költöztem össze a párommal,azóta minden nap főzök rendszeresn.Azóta eltelt 6 év,tehát volt/van időm fejleszteni a tudásomat :) és próbálkozom újdonságokkal is.Na nem ilyen bonyolult dolgokat gyártok,a magyar konyha egyszerűbb ételeit,a tésztaféléket,grillezett finomságokat szeretjük(kivéve a húst,mert az sosem ettem)

Szóval majd fokozatosan belejössz,nem kell megijedni a feladattól!Az meg külön szuper,hogy a párod szeret főzni...olyan jó,a férfiak általában ügyesen boldogulnak a konyhában!

2009. aug. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Nehogy problémázz már ezen!


Ha nem maradtok éhen egyik nap sem a közös életetek kezdetén, akkor minden rendben. ;)


Olvasva a kommetjeidet is, szerintem érdekel a dolog, érzéked is van hozzá, tanítómestered is lesz, úgyhogy fel a fejjel! ;)

Minden rendben van, de különösen rendben lesz, hidd el!


(Akkor lenne baj, ha 20 év házasság után sem tudnál egy, teszem azt, tejbegrízt összehozni.)

2009. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
12 éves korom óta sütök, főzök. imádom..ebben kiélhetem a kreativitásomat,amit a férjem nagyon díjjaz.. :) 24/L
2009. aug. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Én sem tudok főzni :) otthon lakok,anyukám főz :) Jó,elméletben egy csomó mndent meg tudok csinálni,és ha magamra lennék utalva nem halnék éhen mert akkor már gyakorlatban is főznék :) 20/L
2009. aug. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!