Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem tudok főzni 19 évesen....

Nem tudok főzni 19 évesen. Más hány évesen tanult meg?

Figyelt kérdés
Párom szeret főzni, azt mondta majd megtanít. Szüleimmel lakom, ők főznek. Sütni tudok, és szeretek, de főzni nem. Esetleg levest.
2009. aug. 18. 11:21
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond veled, nem vagy elkésve!

Ahogy már mások is írták: nekem is segítenem kellett kislány koromban anyu meg a nagymama mellett, akkor megtanultam az alap dolgokat. Aztán úgy hozta az élet, hogy 14 éves koromtól 24 éves koromig (5 éves gimi+egyetem) kollégiumban laktam, konyha nem volt egyik helyen sem, szépen el is felejtettem mindent.

Aztán beköltöztem az első saját lakásba egy fiúval és megjött a kedvem a főzéshez. Nekem nagyon jó volt, hogy nem csak magamra kellett főznöm, hanem annak a férfinak készítettem a vacsorát, akit szeretek, így viszonylag hamar belejöttem. Igaz, eleinte én is állandóan hívogattam anyut meg a testvéremet, minden apróságot megkérdeztem tőlük (na jó, azt tudtam, milyen, amikor forr a víz, de hogy mit jelent az, hogy "felfuttatni az élesztőt kevés langyos tejben" már nem).

Ma már jól megy minden, főzés meg sütés is - pár éve már vendégeket is merek hívni úgy, hogy én főzök rájuk :D

Nyugi, te is megtanulsz majd mindent. A sütés-főzésre is igaz, hogy gyakorlat teszi a mestert.

2009. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
Én 17/L vagyok. Itthon nekem is kell segiteni a konyhába, viszont ha egyedül vagyok itthon, csak akkor főzök. De én is csak olyan alap kajákat, meg amit nagyon szeretek, azt el tudom késziteni. Miota párkapcsolatban élek, azota vagyok a "konyha nője" :DD (ez viccesen hangzik), mert ha együtt fogunk élni a páromal, muszály leszek főzni, addig kell megtanulnom.
2009. aug. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:

Én akkor tanultam meg főzni, amikor összeköltöztem a férjemmel, 22 évesen. Addig csak recept alapján ment, de sose csináltam, mert útáltam. Mostmár csak kitalálni nem szeretem a menüt. Egyáltalán nem tragédia ha nem megy neked a főzés, majd beletanulsz a saját hibáidból (nem rosszindulat, de mindig tanul vmi ujat az ember).

24 L

2009. aug. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
16%
Nagyon elszomoritó, amit egyik-másik közel huszonéves"böske" leir a főzési tudományát illetően.És még büszke is rá.Azt viszont nem irta ide, hogy mikor,és kitől tanulta meg a lábát szé..enni.Pedig forditva kellet volna, igentisztelt "bözsikék"!!
2009. aug. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
61%
Ismerek egy lányt, aki a semmiből kikerült a nagy gazdagságra. Egy szobás házból a négy szobásba. Mondanom sem kell, hogy koszban éltek, nem főztek, semmilyük nem volt, csak a pia, a cigi, stb.. Egyszer egy gazdag srácnak megtetszett, nem tudom, mennyi időre rá, összeházasodtak. A srác elvitte lakni a saját házába, 4szoba, nagy kert, 2emelet.. elit környék, gondolhatjátok. De a lány, semmit!!!!semmit nem tudott magától megcsinálni. Egy teát nem bírt főzni, a párja 4hónap múlva el is hagyta. Hát, mondhatom fiatalok.. Nem értelek titeket. Miért nem lehet diszkózás helyett főzőcskézni otthon anyuval? Nekem van egy lányom, 15 éves, jobban főz mint egy szakács, mégha hihetetlen is. Nem falusiak vagyunk, nagy városban élünk, nem vagyunk csórók, nem lenne ráutalva, hogy főzzőn, én is, édesanyám is, a lányom is, imádunk főzni. A lányom az alapokat már 11évesen tudta. Nem szereti a zöldséges kajákat, de kostolás nélkül jobban megcsinálja, mint akárki. Nem felvágni akarok ezzel, vagy valami. Nem csicskáztatom,nem kérek tőle semmit, semmi mást, mint hogy a szobáját tartsa rendben. De nem, ő segít, főz, mos, tereget ha kell. És ez nem megy semmi rovására. Most megy középsuliba, okos, szép, illedelmes lány, nem járkál minden hétvégén, a Zöld Pardonba, mert hú de menő egy hely, de nem is remete, hogy itthon van egésznap. Nála a bulizás, az, hogy eljönnek a barátai, barátnői, itt alszanak,DVD,zene,tánc,net.. stb. Nem tudom hogy letetek nevelve! Bocsássatok meg, ha valakinek ez szúrja a szemét,de szerény véleményem ez. :) annak a válaszadónak, aki mesélte, hogy az édesanyja, és az édesapja, megpakolva mentek a könyves boltba... stb..stb.. Nagyon tetszett a kis regénye:) El is mosolyodtam rajta :)
2009. aug. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
igaza van az előttem szólónak..
2009. aug. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
majd megtanulsz:)
2009. aug. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Mindkét szülőm szakács, szóval 12 évesen én már nagyban sütöttem-főztem.
2009. aug. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim válasza:
Egy fél hónapja múltam el 20 éves!Intenziven 3,5 hónapja főzök egész jól megy már!Nagyon könnyű megtanulni és ha majd ráérzel mindent nagyon könnyűnek fogsz találni majd meglátod!Nem egy nagy ördöngösség előtte rám is anyukám főzött!csAK TALÁLD FEL MAGAD!
2009. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Ha születik majd egy gyerkőcöd és el akarod látni minden finomsággal pikk pakk megtanulod:)üdv a.
2009. aug. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!