Ilyen esetben aláírnátok házassági szerződést?
Nem is tudom, hogy ezt így hívják-e, még nem voltam ügyvédnél.
8 éve vagyunk házasok, 2 gyerekünk van. A férjem úgy döntött hogy szeretne elindítani egy egyéni vállakozást a munkája mellett, amit délután/reggel csinálna. Így minden gyerekekkel kapcsolatos dolog rám fog hárulni. Plusz anyósom (akit nagyon szeretek) is segítségre szorul, heti 1-2x át kell hozzá menni. Ezeket a dolgokat eddig megosztottuk.Ebbe így még bele is mentem volna, hiszen értünk is csinálná.
Itt jön a bökkenő: azt szeretné ha aláírnám, hogy az egyéni vállalkozásból befolyt pénzhez nekem semmi közöm, az az ő különvagyona. Kérdeztem hogy ha a gyerekekre kell valami akkor ad-e belőle, azt mondta meglátja, most is kijövünk, azt szeretné ha ez a pénz láthatatlan lenne a családi kassza szempontjából.
Én úgy gondolom hogy ez nagyon nem fair. Ráadásul attól tartok, ha ennyire "B" tervet gyárt, annak oka van :-( Ezt ő tagadja.
Nem írnám alá:
1. A vállakozás alaptökéje eleve közös vagyon, azaz a fele a tiéd - ebböl következöen a belöle keletkezö haszon is.
2. Amíg ö "vállalkozik", addig az összes háztartással, gyerekkel anyóssal kapcsolatos munka rád marad, azaz legalább annyi plusz munkád lenne, mint neki a vállalkozással.
Magyarul a közös vagyonotokból NEKI lenne haszna kizárólag, NEKED meg minimum dupla-háromszoros munkád lenne minden ellenszolgáltatás nélkül. Ebbe belemenni igen nagyfokú felelötlenség lenne részedröl.
Ha annyira külön vállalkozást akar, akkor ELÖSZÖR elváltok, a meglévö vagyont elosztjátok, és UTÁNA a saját részével próbálkozhat, de a gyerekekre legalább fizetnie kell a tartásdíjat, az anyóst meg megoldja, ahogy akarja, vagy utána is fizet ápolási díjat.
Kizárt, hogy aláírnám. Együtt éltek. Közös gyerek, közös jövőkép. Te biztosítod neki a nyugodt meleg otthont, főzöl, mosol, takarítasz, gyerekek után rohangálsz a munkád mellett! Soha nem írnám alá.
Az más szitu lett volna, ha lett volna vagyona megismerkedésetek előtt és azt szeretné lepapírozni. De hogy házasság alatt nő a vagyona és az nem közös, az röhejes.
Ne írd alá, bár várhatóan valamire készül. De ha nem is, ilyen kérés után a viszonyom is romlana vele.
Felolvastam a férjemnek. Reakciója: "He? He?" Nem is érti, hogy juthat ilyen a férjed eszébe. És azt mondta, ezt ő tuti nem írná alá. Egyébként én sem. Szóval női elfogultságtól mentesen, NE írd alá.
Plusz férjem szerint az sem mindegy, a vállalkozás milyen formájú lesz, Kft vagy Bt? Mert állítólag utóbbi esetben nem feltétlenül védi a családi vagyont sem bukás esetén egy ilyen aláírás.
Konklúzió: nagyon utána kellene nézni a kapcsolatotoknak. Olyan nincs, hogy valaki egy ilyenre ne adjon tiszta magyarázatot (még ha lenne is jogi vagy adózási oka) a saját feleségének, két gyermeke anyjának.
Nem írnám alá.
A gyerekek és az egész háztartás rád maradna. Ne nézzen már hülyének, hogy ő gyüjtögeti a saját pénzét miközben neked kell a hátteret biztosítani ehhez ingyen.
AH jól értem a férjed újra feltalálta a családi munkamegosztást (Figyelem, nehogy valaki komolyan vegye!!!)
A közös vagyont elviszi - azaz lenullázza a családi vagyont -, ebböl vállakozik, a fizetése és minden jövedelem, ami keletkezik, az övé.
Az összes munka, háztartás (mosás-fözés-takarítás a férjedre is), gyerekekkel kapcsolatos mindenféle, anyós ellátása, gondozása meg a tiéd.
Ezt nem tudom, hogy gondolta, de én aláírás helyett adnék neki egy ultimátumot - VAGY észretér, és marad minden, ahogy eddig, VAGY azonnal költözhet és a válás/vagyonmegosztás után a saját részével próbálkozhat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!