Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Aláírnátok egy ilyen szerződést?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aláírnátok egy ilyen szerződést?

Figyelt kérdés
A vőlegényem kitalálta, hogy irjunk egy olyan szerződést amibe az van, hogy esküvő után is minden külön vagyonnak számít. szerintetek ez fair vagy nem normális?

2012. jún. 20. 08:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%

Házastársi vagyonjogi szerződésnek hívják.

Jó kérdés. Nálunk nem köttetett, de már egyre gyakoribb.

De én láttam már 20 oldalasat is, ami a szülők esetleges gondozására, mindenre kiterjedt. Ha nem ti firkantjátok és belemész nézesd meg egy jogvégzett emberrel.


Kérdésedre válaszolva: nem hiszem hogy belemennék, de nem tartom nagyon nagyon felháborítónak (csak talán egy picit) Észérvekkel meggyőzhető lennék :)

2012. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt az is kérdés, hogy ő milyen anyagi helyzetben van és te milyen anyagi helyzetben vagy?
2012. jún. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A hàzassági szerződés teljesen normális dolog, legtöbbször az a fél ellenkezik miatta, aki esetleges válás esetén ki akarná semmizni a másikat. Nekünk a feleségemmel is olyan a szerződésünk, hogy abban minden apró részlet benne van. Ès nálunk is úgy van, hogy nincs közös dolog, mivel az csak ront a kapcsolaton. Ha nem válunk el, akkor evvel a papírral nem is kell foglalkozni, válás esetén pedig megszabadít a vitáktól.
2012. jún. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nincsenek több százezres különbségek a fizetéseink között ő kb 200-at én a felét keresem
2012. jún. 20. 09:06
 5/19 Dottorre ***** válasza:
100%

Persze, hogy Fair. Amikor egy esküvőre két válás jut, mindenképpen korrekt dolog egy ilyen papírt aláírni. Beszéljétek meg, hogy ki mit fizet, és később - reméljük nem lesz rá szükség - nem lesz miatta balhé, per, stb.

Én is csináltatnék ilyet, ha lenne esküvőm.

2012. jún. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Dottorre ***** válasza:
100%
Azt mondjuk tegyük hozzá, hogy elég könnyen meg lehet támadni egy ilyen szerződést a bíróságon, ha annyira elmérgesedne a viszony. Azért azt egy sokéves házasságban bizonyítani, hogy mindent csak X vagy csak Y vett, amikor közben nyilván a másik fél pénzéből ettek, elég nehéz. De alapvetően arra jó a papír, hogy a fontosabb tulajdonokat megvédje az esetleges válás miatt.
2012. jún. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én aláírnám. Végülis, így legalább senkinek nem kellene elszámolnom, hogy minek vettem még egy pár cipőt, vagy minek nekem még egy ruha.

Viszont nagyon pontosan le kell papírozni a következő kérdéseket is a különvagyonból kifolyólag:

- ha az egyikőtök munkanélküli lesz, akkor hogy alakul a közös élet finanszírozása

- ha gyereket vállaltok, akkor amíg anyuka otthon van vele, apuka mennyivel ad többet a közösbe

- ha a gyerek már nagyobb, és nem kell otthon lenni vele, melyikőtök fog vele többet foglalkozni (hurcolászás különórákra, ki lesz kénytelen szabit kivenni, ha beteg a gyere stb.) Mert aki nagyobb részt vállal a család ellátásából, az nyilvánvalóan nem fog tudni 150%-kal karriert építeni, tehát a hátországot is meg kell fizetni, pláne ha abba az eshetőségbe is belegondolunk, hogy ha esetleg válásra kerül sor, akkor az újrakezdési lehetőségek anyagilag igencsak determinálva vannak annál a félnél, aki inkább a családra áldozta az idejét, és nem az "önmegvalósításra." Ha ezt korrekt módon le tudjátok papírozni, akkor miért ne? Bár a saját véleménye az, hogy ilyen "kis" különbség esetén ha egyébként minden rendben van (senki se krónikus pénzszóró stb), akkor felesleges a különcködés, mert bármikor fordulhatnak az arányok. ás lenne, ha jóval nagyobb, nyilvánvalóan kiküszöbölhetetlen anyagi különbségről lenne szó. A ti dolgotok.

2012. jún. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan sok különbség valóban nincs, de azért az mégiscsak a duplája. Persze ez később lehet másként is, ő kereshet milliókat, te pedig keveset vagy épp fordítva, te keresel sokat ő pedig munkanélkülivé válik. Szóval sok minden lehet, de egy szerződés megszabadít a későbbi vitáktól. Ha nem úgy tekinti majd, hogy te csak a tiédből gazdálkodsz és ha megszorulnál nem segít ki, tehát ha fillérezik, az nem jó, de erre a papírra úgy kell tekinteni, hogy egy esetleges válás esetén vitáktól kímél meg titeket. És ez nem rossz. Nyilván nem kell válásra gondolni, de senki sem tudja, hogy mi lesz x év múlva, hogyan alakul a kapcsolata az élete.
2012. jún. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%

7esnek


Hát az a házasság régen elromlott ha neked el kell számolnod egy pár cipő árával... és csak akkor megengedett az öltözködés ha van rá különvagyonod.

2012. jún. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Félreértesz 9-es. Nem az öltözködés luxus, hanem ha vesz az ember egy 28. pár huszonezres cipőt pl. (és nem azért mert a meglévő már leszakad a lábáról) miközben esetleg másra is kellene, csak éppen a fontossági sorrend a két félnél más. Hogy az egyik a bankba pakolná, a másik meg inkább többet felélne. Vagy én pl. szeretek magamnak csak úgy ezüst ékszereket venni, ha megtetszik egy. Nem díjaznám, ha előre meg kellene beszélnem valakivel, vagy magyarázkodni kellene. Itt is hány olyan kérdés van, ahol pl gyesen lévő anyuka sír, hogy az apuka a saját igényeiből nem ad lejjebb és költekezik, miközben erre-arra kellene. Ilyen esetekben egy szerződés legalább tisztázná, ki mire számíthat, és ne legyenek hiú ábrándok, hogy majd vki a közös célért lemond egy költséges hobbiról, míg a másik félnek erre sze ágában sincs.
2012. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!