Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül íratni egy...

Mennyibe kerül íratni egy házra eltartási szerződést?

Figyelt kérdés

2 ház van a családba!az egyikbe most szüleimmel élek, a másikba majd át akarok költözni, de az anyum nevén van a ház!

Én ugy szeretnék majd átköltözni hogyha átmentem oda lakni de ugy hogy eltartási szerződést irunk anyummal.

Mennyibe kerülne a szerződés?


2011. máj. 14. 17:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Eltartási szerződést idegenekkel szoktak kötni, nem a saját anyukával. Nem jó köztetek a kapcsolat?
2011. máj. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Írásban elegendő megkötni, viszont az már más kérdés, hogy az ingatlannyilvántartásba is ezt be kell jegyeztetni, oda pedig ügyvédi ellenjegyzés vagy közokirat szükséges.
2011. máj. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt kihagytam, hogy ha nem jegyzitek be az ingatlan-nyilvántartásba akkor egyszerűen írásban leírjátok, amit szeretnétek, mindketten aláírjátok, több nem szükséges, de ha gondoljátok két tanú is hitelesítheti.
2011. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

5 millióra felértékelt ház felére vonatkozó adatok:

35 ezer az ügyvédnek

48 ezer az APEH felé

2011. máj. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem csak idegenekkel lehet, és szokás eltartásit kötni.Ezzel a manőverrel ki lehet zárni akármelyik örököst az öröklésből.Köthetnek a házastársak, a gyerek, az unoka, a szomszéd, akárki.
2011. máj. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A házat a báttyám és én örökölnénk.

De én fogok majd a házba lakni és ha idővel majd ne legyen anyagi vonzata a báttyám felé igy akarjuk megoldani anyummal hogy majd x év után enyém legyen majd a ház.

Köszönöm a válaszokat.

2011. máj. 14. 21:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!