Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foallasu anya ne tanuljon, ne...

Foallasu anya ne tanuljon, ne fejlesze magat?

Figyelt kérdés

csaladanya vagyok, foallasu anya 28 eves

szeretnek elmenni egy sminkes tanfolyamra beiratkozni

es egy nemet nyelvtanfolyamra is

a gyerekek mellett az eletem megrekedt a mindennapi feladatok kozott, szeretnek valami szint vinni a mindennapjaimba


ezek a tanfolyamok koltsegesek, smink 4oe ft, nyelvtanfolyam 50-60e ft


a ferjem hallani sem akar errol, azt mondja nagyon draga es foleg MINEK?


kinek van igaza?


2017. szept. 24. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
62%

"32es, csak nem téged is eltartanak?:-D"


Mert aki nem mocskolja a háztartásbelieket, az csak háztartásbeli lehet? Nehogy már megtörténjen, hogy valaki képes belegondolni a másik ember helyzetébe és nem csak a saját szűklátókörű világában él :D


"Amúgy rengeteg dolga lehet a két gyerek körül akikből az egyik 8-16ig iskolában a másik 8-16ig óvodában van, anyuci meg otthon..."


Speciel pont ezért akar tanulni meg dolgozni, ebből indult ki az egész kérdés.


"most már a napköziben csinálják meg a házit, nem kell otthon tanulni vele."


Már ahol olyan a tanár és nem baxik bele...

2017. szept. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
50%

A 48-as vagyok:


"Az hogy hogyan lett terhes mit is változtat azon hogy egész eddigi életében eltartották, és ezen nem is akar változtatni? "


Annak, hogy hogy lett terhes, azért van jelentösége, mert akire reagáltam, az azt kifogásolta, hogy a gyerek ELÖTT miért nem dolgozott - és erre volt az a válaszom, hogy elötte iskolába járt.

Másodszor meg a kérdezö ÉPPEN AZT írta, hogy tanulni akar, hogy LEGYEN megfelelö képzettsége, amivel el tud kezdeni dolgozni - azaz NEM AKARJA, hogy eltartsa a férje, csak éppen a FÉRJ AZ, akinek ez nem tetszik.

2017. szept. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
33%

ha nem akarná, hogy eltartsa, akkor

1. tanulhatott volna az elmúlt 9 évben

2. dolgozhatott volna a két gyerek között

3. dolgozhatna most is, miközben tanul...

2017. szept. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:
45%

"ha nem akarná, hogy eltartsa, akkor

1. tanulhatott volna az elmúlt 9 évben

2. dolgozhatott volna a két gyerek között

3. dolgozhatna most is, miközben tanul..."


Szerintem itt föleg az férj az, aki nem akarja, hogy dolgozzon és független legyen.


1. a férj akkor sem adott volna pénzt rá, ahogy most sem akar, hiába szeretne a nö tanulni valamit

2. feltehetöleg a férj (is) azt gondolta, a két gyerek közt nem érdemes belekezdeni valamibe, a nö meg elhitte neki

3. ha nincs a nönek képesítése, akkor elég nehéz bármilyen munkát találni (ami mellett a gyerekekre is jut ideje) és föleg nem sok esélye van még taulni is - márcsak azért is, mert továbbra sem lesz rá pénze.

2017. szept. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 anonim ***** válasza:
50%

ma 19:26-os: szerintem most kezd rádöbbenni, hogy egyrészt elég üres az élete, másrészt, hogy a férje függöségben akarja tartani.

Az, hogy EDDIG nem tanult, nem feltétlen jó, de AZ mindenképpen pozitív, hogy MOST akar lépni és nem akar továbbra is ebben a helyzetben maradni!

2017. szept. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/66 anonim ***** válasza:
33%
de most se olyant akar tanulni, amivel jó eséllyel dolgozni fog...
2017. szept. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 anonim ***** válasza:
31%

1. a férj akkor sem adott volna pénzt rá, ahogy most sem akar, hiába szeretne a nö tanulni valamit

2. feltehetöleg a férj (is) azt gondolta, a két gyerek közt nem érdemes belekezdeni valamibe, a nö meg elhitte neki


Ha ÉN akarok valamit tanulni, nem mással fizettetem ki

Ha ÉN dolgozni akarok, nem érdekel ki mit mond, elmegyek dolgozni, ahogy anyák százezrei csinálják három vagy több gyerek mellett is. Már otthon van 9 éve..ennyi idő alatt két diplomát is letehetett volna

2017. szept. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/66 anonim ***** válasza:
49%
Azt ugye tudjatok itt páran,akik szerint a ferj egy szemet bunko,aki fuggosegben tartja,hogy a kerdezo elott nyitva all az ingyenes felsooktatas,mivel meg egy darab felevet nem hasznalt el,valamint ket okj-s kepzest is ingyen végezhet el..ez legalabb 3 szakma ingyen,nem egy hobbi nyelv es sminkes tanfolyam...itt szerintem egyszerűen a férj is látja,hogy ezeknek nem sok ertelme van..kivancsi lennék,akkor mi lenne a reakció,ha mondjuk főiskolára akarna jelentkezni ,hasznalhato szakmat tanulni...szerintem nem ez..
2017. szept. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
52%
Ingyenes OKJ 25 éves korig van, és csak az iskolarendszerű oktatásokra érvényes, olvass utána mielőtt belemagyarázol.
2017. szept. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
30%
Menj el dolgozni, akár részmunkaidőben is, és akkor tudod majd ezeket a dolgokat magad finanszírozni. Egyébként jó dolog fejleszteni magad, tanulni, hülyeség, hogy nincs értelme. Ha az ember nem tornáztatja egy kicsit az agyát, kreativitását, depressziós lesz és elbutul. De ha a férjed nem akarja fizetni, nincs mit tenni, neked kell megkeresni a rávalót - onnantól kezdve pedig nem igazán van beleszólása.
2017. szept. 26. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!