Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foallasu anya ne tanuljon, ne...

Foallasu anya ne tanuljon, ne fejlesze magat?

Figyelt kérdés

csaladanya vagyok, foallasu anya 28 eves

szeretnek elmenni egy sminkes tanfolyamra beiratkozni

es egy nemet nyelvtanfolyamra is

a gyerekek mellett az eletem megrekedt a mindennapi feladatok kozott, szeretnek valami szint vinni a mindennapjaimba


ezek a tanfolyamok koltsegesek, smink 4oe ft, nyelvtanfolyam 50-60e ft


a ferjem hallani sem akar errol, azt mondja nagyon draga es foleg MINEK?


kinek van igaza?


2017. szept. 24. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
63%

A sminktanfolyam tényleg drága. Nem, nem a 40 ezer, hanem az alapanyagok. Unokatesóm sminkes, hobbiból csinálja, és több havi fizetést ér a nagyon kezdő felszerelése is, pár színnel... Ez egy költséges hobbi vagy pedig egy nagyon nagy és rizikós befektetés.


A nyelvtanfolyamot önmagában nem értem, bár az írásod alapján feltételezem, hogy nem itthon éltek, igaz?


A helyedben gondolkodnék egy kicsit a lehetőségeimről. Szerintem helyes, hogy tanulni akarsz valamit, mert az anyaság nem nyugdíjas állás, hanem páréves átmeneti állapot (munkaviszony szempontjából, nyilván).

2017. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
71%

sminkeshez kell kozmetikus végzettség...


És de, tanulj, én 40 vagyok és folyamatosan tanulok, csak tudod én megkeresem rá a pénzt. NEked meg sanszos, hogy a férjednek kéne többet dolgozni, hogy erre is jusson.

2017. szept. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
61%
Én ezalatt egyetemi diplimàt szereztem. De én biztis hûlye voltam.
2017. szept. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 anonim ***** válasza:
17%

Szóval beszélj vele, és ragaszkodj ahhoz, hogy fejlödhess, ne hagyd magad visszafogni. (Egyébként már ez az hozzáállása is abba az irányba mutat, hogy függöségben akar tartani, fél, hogy esetleg saját magad is képes lennél megélni nélküle is!)



Ahha, persze és ezt fizesse a férj a felesége eltartásán felül? Mivel ha 28 évesen már van legalább 3 gyereke gondolom még egy pillanatot sem dolgozott életében.


Majd ha az asszonykának lesz annyi saját bevétele hogy finanszírozza a hóbortjait(ez nem normális végzettség)akkor tanulhat.


Amúgy meg, az a nő is ellátja a gyerek szükségleteit aki dolgozik, nem kell emiatt állambácsit pumpolni segílykéért,

2017. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/66 anonim ***** válasza:
33%

Ha adott nyelven nem tudsz társalogni, mert nem használod, akkor a papírral a seggedet törölgetheted maximum, de munkát nem szerzel vele ;)


Sminkes tanfolyam meg...


Basszus, ezekre ott volt a gyerekvállalás ELŐTT a rengeteg időd, mit csináltál 10 évig?


25 éves korig BÁRMIT tanulhattál volna INGYEN.

2017. szept. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
27%

Nekem nem lenne pofám lehúzni a férjemet mindenféle bohóckodásra hivatkozva.


Ha már tanulnék, akkor elmegyek akár fősulira, akár valami ÉRTELMEs OKJ szakra.


Sminkes tanfolyam:

- valag pénz a sok cucc (milliós tétel)

- vendégkör nélkül csak a pénzt szívja

- kozmetikus képzés IS kell mellé

2017. szept. 24. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
69%

Jaj, te kis buta. A nő dolga, hogy a férjét boldoggá tegye és gyerekeket szüljön neki. Legalább hármat. Mellette szépen tartsd rendben a lakást, takaríts, moss, főzz finomakat.

Egy igazi anya ne tanuljon semmilyen szakmát, ne dolgozzon, ne tanuljon nyelvet. Majd a férjed szépen eltart, a te dolgod a szülés! Hogy képzeled, hogy a drága kicsi gyermekeid mellett még álmaid meg vágyaid vannak? Lennél olyan kegyetlen, gonosz banya, aki eljár egy tanfolyamra, amíg a gyerekek oviban vannak? Ahelyett, hogy otthon készülnél a kicsik és a csodás férjed fogadására, finom ebéddel és süteménnyel, ahogy egy nő dolga lenne?!

Nagyon el vagytok szállva, ti mai fiatalok... még saját pénzért akarnátok dolgozni és tanulni, miközben leélhetnétek az egész életeteket úgy, hogy csak a családdal foglalkoztok, minden nap minden órájában, ahogy az normális lenne.

2017. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként meg két OKJ ingyenes, keress olyant, elég sok indul, nive.hu-n megtalálod... ja, csak ilyen alibiképzés kell, nem normális, az szívás.
2017. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 anonim ***** válasza:
89%

Egy főállású anya is fejlesztheti magát. Nem biztos, hogy élete végéig anyuka lesz 24/7-ben, ha egyszer visszatér a munka világába, jól jön, ha többet tud akkor, mint előtte is. Ha van olyan terve, hogy egyszer majd újra dolgozni fog, akkor igenis fejlessze magát!

Ha nincs, akkor is fejlődhet, de kérdés, hogy ekkor van-e értelme szakmai tanfolyamoknak, hiszen kitűzte magának azt a célt, hogy élete végéig csak "főzni-mosni-takarítani" akar. Ez már más kérdés.

Viszont mikor tanulásra adja az ember a fejét, érdemes belegondolni, hogy van-e értelme annak, amit tanul. A magam részéről úgy vélem, hogy a sminkes tanfolyam nettó pénzkidobás. Minden harmadik 13 éves lányka "make-up by me" videókat tölt fel a YouTube-ra, mer' ő annyira ért hozzá. Persze lehet, hogy nem, de a sminkelés, mint olyan eléggé lealacsonyodott, egy OKJ-s papírral se sokat érsz ebben a témában. A helyedben azt a pénzt és energiát valami értékesebbre fordítanám, mert hiába végzed el, nem kapsz vele jobb munkát.

A némettanfolyam már más téma - de csak akkor, ha valódi tudást ad. A nyelvvizsga önmagában nem sokat ér. A munkáltatók már rájöttek, hogy a zöld, keményfedeles oklevél gyakorlatilag csak dísznek van, középfokú nyelvvizsgával is lehet, hogy teljesen kommunikációképtelen az egyén (de felsőfokúval is). Tehát a német nyelvtanfolyam jó, de csak akkor, ha tényleges nyelvtudást ad.

Ekkor az otthon töltött időből hasznosan kerülsz ki, a gyereknevelésben tanult dolgok mellé még olyat is kapsz, aminek a munkaerő-piacon is van értéke.

2017. szept. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/66 anonim ***** válasza:
69%

Kedves kérdező!


Ilyen jellegű kérdéseket, ezen az oldalon feltenni nem érdemes. Csak arra jó, hogy lehúzzanak, hiszen ez a céljuk. Olyan ember, akinek a véleménye mérvadó lenne, ezt az oldalt kerüli, a sok begyepesedett, irigy ember pedig mindent megtesz azért, hogy neked nehogy jobb legyen az életed. Azt tanácsolom, hogy ne vedd figyelembe a vadidegenektől érkező rosszindulatú tanácsokat, hiszen akkor elérik a céljukat. Remélem tudtam segíteni.

2017. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!