Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foallasu anya ne tanuljon, ne...

Foallasu anya ne tanuljon, ne fejlesze magat?

Figyelt kérdés

csaladanya vagyok, foallasu anya 28 eves

szeretnek elmenni egy sminkes tanfolyamra beiratkozni

es egy nemet nyelvtanfolyamra is

a gyerekek mellett az eletem megrekedt a mindennapi feladatok kozott, szeretnek valami szint vinni a mindennapjaimba


ezek a tanfolyamok koltsegesek, smink 4oe ft, nyelvtanfolyam 50-60e ft


a ferjem hallani sem akar errol, azt mondja nagyon draga es foleg MINEK?


kinek van igaza?


2017. szept. 24. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 31/66 anonim ***** válasza:
38%

Én gyesen vagyok a 3. gyerekunkkel,es most kezdek egy Okj-s kepzest éppen,férjem pedig támogat maximálisan. DE,ha a ti szitutokban lennénk neki sem lenne őszinte a mosolya..ennyi bevételből szerintem sem fér bele két hobbi tanfolyam ennyiert,mert a szavaidbol nekem ez jon le.. Ezt a helyedben arra idozitenem,ha mar en is dolgozok.

Amit en tanulni kezdtem,azzal szeretnek foglalkozni,sajat vallalkozast indítani,ehhez viszont vegzettseg kell,a szakma alapjait netrol tanulgattam az elmult par évben,tehat abban amit csinalni akarok mar most is megallnam a helyem.Ahogy írták előttem,két okj ingyenes,keress ilyeneket es mondjuk végezz el egy kozmetikust..ha bejön,tetszik kezdj dolgozni vele es tanulj,hatar a csillagos ég..de hobbibol en sem koltenek szazezret tanfolyamokra az internet korában.

2017. szept. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/66 anonim ***** válasza:
86%

Akik szerint "lehúzza a férjét", azoknak nincs semmi elképzelése róla, hogy mit jelent a főállású szülő státusz? Ez ugyanis azt jelenti, hogy a gyerekekkel kapcsolatos dolgok túlnyomó részét ő végzi, a férjére eső részt is, így értelemszerűen amit a férje keres ezalatt, az közös (jogilag egyébként is, de ebben az esetben erkölcsileg is). Mert a férj se keresne ennyit, ha ugyanúgy kellene rohangálnia a gyerekkel orvoshoz meg szülői értekezletre meg a házi feldatok egy részében neki kellene segítenie.


Különben kész röhej, hogy pont egy olyan nőt pocskondiáztok, aki nem csak a seggét meresztené, hanem valamit csinálna is.

2017. szept. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/66 anonim ***** válasza:
88%
A nyelvtanulást kezdd el a duolingón vagy a memrise-on, az ingyen van, és több értelme lesz haladó tanfolyamra menni, nem a kezdőre, amikor azt magadtól is meg tudod tanulni.
2017. szept. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/66 anonim ***** válasza:
9%
32es, csak nem téged is eltartanak?:-D Amúgy rengeteg dolga lehet a két gyerek körül akikből az egyik 8-16ig iskolában a másik 8-16ig óvodában van, anyuci meg otthon...amúgy lehet újdonság neked, de most már a napköziben csinálják meg a házit, nem kell otthon tanulni vele. Úgyhogy anyuci is nyugodtan felemelhetné a fenekét és elmehetne dolgozni, hogy 9 év óta végre először ne tartsák el.
2017. szept. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/66 anonim ***** válasza:
13%
32, olvasni tudsz? A két gyerek között is otthon volt 3 évet... A nagy egész nap iskolában, a kicsi is már ovis...
2017. szept. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/66 anonim ***** válasza:
63%

Sminkeshez nem kell kozmetikus képzés. A húgom sminkes. És nem kozmetikus. A munkatársai sem. (Nemzetközi cég.)


Kérdező, szerintem jó, hogy olyat választasz, ami érdekel. De a sminkes szakmával gyerekek előtt vagy nélkül kellett volna valamit kezdeni. Azt meg nem tudom, hol 40 ezer, a tesómnak majdnem félmillába került a tanfolyam. (Ő smink -és maszkmester.)

2017. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/66 anonim ***** válasza:
78%

Maradok a kérdésnél inkább csak:

De. Főállású anya is tanulhat. Én tényleg az vagyok, nem csak írom. Tíz éve is az voltam, akkor is főiskolára jártam és most is az vagyok, jelenleg is főiskolás vagyok, mert tudok és akarok tanulni. Több gyereknél meg ugye nem mindegy, hogy milyen a végzettség, muszáj több lábon állni.

Bár két gyerekkel te nem vagy főállású anya, max háztartásbeli. Menj te is felsőoktatásba.

2017. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/66 anonim ***** válasza:
74%

Sminkeshez nem kell kozmetikus képzés. A húgom sminkes. És nem kozmetikus. A munkatársai sem.


Nincs sminkes okj, a sminkes képesítéshez kötött tevékenység, megnézheted a rendeletet, kozmetikus végzettség kell egyéni vállalkozás indításához. JElenleg vagy ezt csinálja, vagy valami végzettséget nem adó sminkes képzést.

2017. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/66 anonim ***** válasza:
86%
Miért nem mész el dolgozni? A gyerekek iskolában és oviban vannak igy lenne időd. Mivel nincsen végzettséged nem lesz könnyű munkát találni, de egy sima Douglassba is el tudnál menni 6 órában. Nem kapsz majd sok pénzt, a havi 400 ezerhez képest aprópénzt (70 ezer körül fizetnek)de legalább nem vagy otthon egész nap.
2017. szept. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/66 anonim ***** válasza:
81%

Hát igen, ez nem egy egyszerű kérdés...nehéz helyzetben vagy. Nyilván ideális esetben az ember úgy kezd neki a családalapításnak, hogy már van egy végzettsége, amiben dolgozott is és sikerült egy kis anyagi hátteret megteremtenie magának. Nálad ez nem így történt, gondolom te is látod ennek a helyzetnek a negatívumait, de már felesleges a múlton rágódni és azon gondolkozni, hogy "mi lett volna ha". Könnyű azt mondani, hogy menj el dolgozni, de azért egy szál érettségivel, diploma vagy szakképesítés és nulla nyelvtudás nélkül nem olyan egyszerű és valószínűleg nem is találnál jól fizető munkát. 28 évesen még fiatal vagy, bőven van időd képezni magad, tanulni és szerintem nagyon helyes és jó dolog, hogy vágysz rá és belátod, hogy a jelenlegi helyzeted nem túl fényes. Senki nem tudhatja, hogy mit hoz a jövő, lehetséges, hogy a kapcsolatotok sem tart majd örökké, valamint a gyerekek is fel fognak nőni, neked pedig valamit muszáj lesz kezdened magaddal, egyrészt az anyagiak miatt, másrészt pedig szerintem minden emberben ott van a vágy az önmegvalósításra, hogy fejlődjön és képezze magát, illetve nem célszerű kiszolgáltatni magunkat másoknak. Valamint teljesen természetes és érthető, hogy ennyi otthon töltött év után szeretnél csinálni valamit, én egy évet sem bírnék ki otthon a négy fal között... Ilyen szempontból engem felháborít a férjed hozzáállása, hogy hallani sem akar róla és nem érti, hogy erre miért van szükség... Ő mit gondol, hogy később mit fogsz majd csinálni? Szerinte ez egy teljesen normális és élhető, működő rendszer? Én nem tartom drágának ezeket a tanfolyamokat, sőt, de ezek számok, egyértelműen el lehet dönteni, hogy belefér-e a költségvetésbe vagy sem, ezt ti tudjátok. Ugyanakkor olyan szempontból van abban igazság, amit mások is mondtak, hogy lehetséges, hogy érdemesebb lenne inkább egy OKJ-t vagy egyetemi szakot keresned (a felsőoktatásban tudsz ingyenesen is tanulni, az OKJ-kat én sajnos nem ismerem), amivel több a lehetőséged, könnyebben boldogulhatsz. Én úgy gondolom, hogy az olyan szakmákban mint pl. sminkes, manikűrös, műkörömépítő, kozmetikus, fodrász stb. van pénz és van rá kereslet, ugyanakkor nem úgy működik, hogy valaki megszerzi a papírt és akkor már rögtön ért mindenhez, folyamatosan gyakorolni és fejlődni, tanulni kell, ami pénz(szerintem fontos, hogy valaki tényleg jó legyen benne és értsen hozzá mert "kontárokból" rengeteg van, valamint lépést kell tartani az új trendekkel, módszerekkel is stb.), illetve rengeteg pénzbe kerül maga felszerelés is, kell hozzá kezdőtőke stb. Azonban a nyelvtanulás az mindenképpen egy jó dolog, szinte mindenhol szükség van rá és szerintem abból csak profitálhatsz. Én úgy gondolom, hogy bár az interneten is vannak anyagok, mobil applikációk stb., még mindig jobb, ha az ember tanártól tanul, tanfolyamon, ugyanakkor azt tényleg jól kell megválasztani és komolyan kell venni, energiát kell belefektetni, hogy legyen értelme.

Tehát szerintem ezt még gondold át, hogy konkrétan mi is lenne a célod, mit szeretnél ezzel elérni. Lehetséges, hogy ha lennének konkrét ötleteid és terveid, akkor a férjed is jobban támogatna. Szerintem a nyelvtanfolyam az mindenféleképpen egy jó ötlet, de én úgy gondolom, hogy érdemesebb lenne még keresgélned, hátha találsz egy olyan képzést, amely értékesebb a sminkes tanfolyamnál.

2017. szept. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!