Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foallasu anya ne tanuljon, ne...

Foallasu anya ne tanuljon, ne fejlesze magat?

Figyelt kérdés

csaladanya vagyok, foallasu anya 28 eves

szeretnek elmenni egy sminkes tanfolyamra beiratkozni

es egy nemet nyelvtanfolyamra is

a gyerekek mellett az eletem megrekedt a mindennapi feladatok kozott, szeretnek valami szint vinni a mindennapjaimba


ezek a tanfolyamok koltsegesek, smink 4oe ft, nyelvtanfolyam 50-60e ft


a ferjem hallani sem akar errol, azt mondja nagyon draga es foleg MINEK?


kinek van igaza?


2017. szept. 24. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 21/66 anonim ***** válasza:
27%

Persze lehet, hogy nem, de a sminkelés, mint olyan eléggé lealacsonyodott, egy OKJ-s papírral se sokat érsz ebben a témában.


Nincs sminkes OKJ...

2017. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/66 anonim ***** válasza:
75%

Ugyan, miért ne? Nekem érettségim, szakmám és nyelvvizsgám is volt, amikor babát vállaltunk, ennek ellenére a kisfiam 2 éves korában elvégeztem még plusz egy OKJ-s tanfolyamot, hogy több lábon álljak az életben, mert sosem lehet tudni.

És hogy őszinte legyek, nekem nagyon nem volt elég szellemileg, hogy otthon ülök a négy fal között, főzök, mosok, takarítok, illetve a fiammal foglalkozom. Bármennyire is szeretem a kisfiamat, nem vagyok az az itthon ülő típus, akit kielégít pusztán a háztartás vezetése. Én szeretek dolgozni, szeretem szellemileg is képezni magam folyamatosan. Szóval nyugodtan tanulj kérdező, de akkor már olyan szakmát válassz, aminek értelme is van.

2017. szept. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/66 anonim ***** válasza:
21%

Kedves 20!


Szerintem gondolkodj, számolj... 28. Legalább három gyereke van, ő főállású anyaként (nem is létezik ilyen foglalom) nettó 25650 ft-t kap. Heti 30 órában dolgozhatna mellette...


Most a férj keresetéből élnek. A kérdező olyant akar tanulni, ami végzettséget nem ad, ha vállalkozó szeretne vele lenni később, akkor egy 1200-1400 órás, két éves kozmetikus képzés kellene hozzá. MAgyarul: értelme semmi annak, hogy ő hobbiból sminkelni tanuljon, pláne nem úgy, hogy a férjnek kell előteremteni az árát (nyilván azért találja drágának, mert jelenleg nem futja rá).


Én most szerzem 5 év alatt az 5. OKJ-s bizim, tehát nem a tanulás ellen vagyok, bár mindenki karban tartaná az agyát... én az értelmetlen pénzszórásban nem hiszek, és úgy tűnik, a férj se...

2017. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/66 anonim ***** válasza:
57%

Egyrészt a 40-60 ezer nem sok egy jó tanfolyamra, nehogy már ezért bocsánatot kérj! Ja, meg bocs, hogy létezel, és bocs, hogy gyerekeket szültél, és bocs, hogy a család ellátására fordítod az energiát!


De abban egyetértek, hogy az ötleteid egyelőre nagyon kiforratlannak tűnnek. A sminkes vonal szerintem sem túl szerencsés, a nyelvtanfolyam meg rizikós: nagyon sok a rossz tanfolyam. Először biztosan magamtól igyekeznék nyelvet tanulni. Emellé valami olyat ajánlok, ami képzettséget / szakmát ad.

2017. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/66 anonim ***** válasza:
28%

szeretnek valami szint vinni a mindennapjaimba


Dolgozz :)

2017. szept. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/66 anonim ***** válasza:
43%

Nem olvasom végig, a több oldalnyi hozzászólást, de engem pl. érdekelne, hogy mit csináltál eddig, mi a szakmád , a végzettséged, mit dolgoztál, mihez értesz, miért nem dolgozol ? Mert főállású anya nem lehetsz 14 éves korod óta.

Ha meghal a férjed miből tartod el magadat, a gyerekeidet ?!

2017. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/66 anonim ***** válasza:
68%

Bocs hogy ezt kérdezem, de hogy álltok anyagilag? Megengedhetitek ezeket a kiadásokat mindenféle szűkölködés nélkül vagy nagy gondod okozna ekkora kiadás? Mert utóbbi esetben nem csoda hogy a férjed nem lelkesedik az ötletért.


De ettől függetlenül az a véleményem hogy senkinek sem lehet megtiltani a tanulást, önfejlesztést ha azt szeretné

2017. szept. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/66 A kérdező kommentje:

2 gyermekem van, 9 eves es 3 eves

19 evesen ismertem meg a ferjem, jott a baba, aztan az eskuvo

nem jartam egyetemre


a ferjem netto 400e forint korul hoz haza, ami egy 4 tagu haztartasban autoval szerintem nem vagynk gazdagok, de ugy gondolom ezt a 2 tanfolyamot ki tudnank fizetni.

a sminkeles mindig is erdekelt, szeretem sminkelni magam es mast is szivesen sminkelek, jo volna ezt rendesen megtanulni aztan meglatjuk, ha a kicsi nagyobbacska lesz tovabb fejlesztem magam onerobol..


a nyelvtanfolyam onnan jott, hogy a ferjem egy multinal dolgozik nemet projekten, sokszor vendegul latunk munkatarsakat es csak en vagyok aki nem beszel, nem ert egyetlen szot se a tarsalgasukbol nemetul, ilyenkor nagyon rosszul erzem magam

illetve a nemet egy nagyon hasznos nyelv ugy gondolom

2017. szept. 24. 20:18
 29/66 anonim ***** válasza:
9%
Csakhogy nem ti tudnátok kifizetni, hanem a férjed, mivel ő keresi meg azt a pénzt. Két gyerekkel meg nem lehetsz főállású anya, csak simán nem akarsz melózni. Gondolom abban a 6 évben ami a két gyerek között van se dolgoztál. Szerintem ne oszd be a férjed pénzért, amiért ő dolgozik meg. Menj el dolgozni, és ha megkerested az árát olyan tanfolyamot csinálhatsz amilyet csak akarsz.
2017. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/66 anonim ***** válasza:
78%

2 gyermekem van,


drága, a főállású anya (gyet-ben részesülő anya) legfőbb ismérve, hogy legalább 3 gyermeket nevel...

2017. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!