Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Foallasu anya ne tanuljon, ne...

Foallasu anya ne tanuljon, ne fejlesze magat?

Figyelt kérdés

csaladanya vagyok, foallasu anya 28 eves

szeretnek elmenni egy sminkes tanfolyamra beiratkozni

es egy nemet nyelvtanfolyamra is

a gyerekek mellett az eletem megrekedt a mindennapi feladatok kozott, szeretnek valami szint vinni a mindennapjaimba


ezek a tanfolyamok koltsegesek, smink 4oe ft, nyelvtanfolyam 50-60e ft


a ferjem hallani sem akar errol, azt mondja nagyon draga es foleg MINEK?


kinek van igaza?


2017. szept. 24. 16:48
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
91%
Én a német nyelvintézetet a Goethe-t javaslom neked. Más csoportban tanulni nyelvet, mint netről. De a sminkest értelmetlennek tartom. Inkább kozmetikusnak tanulj OKJ-n lehet tudsz ingyenesen is.
2017. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
62%

Annyi hozzászolás érkezett, hogy nincs türelmem végigolvasni, leirom a véleményem, bár páran lehet ugyanezt irták.


Szerintem jol teszed, hogy fejleszteni akarod magad. Nagyon fiatal vagy még, nem kell csak a mindennapos tennivalok között élni. Egyszer felnönek azok a gyerekek, iskolába mennek, és neked is lesz idöd magadra, azt tenni amit szeretnél. Nem egy robot vagy, akinek nincs semmi beleszolása az életbe.


A profi sminkelésröl csak annyit, hogy ma ismerkedtem meg egy lánnyal, esküvöi sminkeket csinál, és elkér érte 40ezer forintot. Szoval nem mondanám, hogy felesleges kitanulni.


Amit én tennék a helyedben: probálnám mégiscsak rábeszélni a férjem. Vagy, ha nagyon nem megy, elkezdenék kicsit sporolni. Tudod mit szoktam néha csinálni a boltban? Nagyon megkivánok pl. egy tábla csokit vagy egy zacsko csipszet, berakom a kosárba, majd rájövök, meg birom állni, hogy ne vegyem meg, helyette berakom a perselyembe azt a pénzt. Egy idö után összegyülik valamennyi, és jobb érzés tölt el, mintha hizlaltam volna magam azzal a csokival. Persze erröl senkinek nem kell tudni, legyen az a te kis titkod.

2017. szept. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
86%

Akkor járj a tanfolyamokra, ez főleg a sminkes esetében igaz, ha később komolyabban ezzel akarsz foglalkozni, pénzt keresni belőle. Csak azért, hogy eljárkálj otthonról most, mert uncsizol, baromira pénzkidobás. Ha csak magadat akarod kenegetni utána otthon, youtube-ról sokkal jobban meg lehet manapság tanulni.

A német azért más, mert az jól jöhet a mindennapokban is, ha nem élsz meg belőle - tudsz híreket olvasni, nem veszel el külföldön stb.

De ha csak az untakozás a baj, helyette eljárhatsz uszodába, önkénteskedni, futni, a helyi kultúrházba ingyenes vagy olcsó szakkörökre/tornára/előadásokra... azok jóval kevesebbe kerülnek, és ugyanúgy emberek között vagy.

2017. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
72%
Kicsit mindkettőtöknek igaza van, te fejlődni szeretnél, és nyilván olyan dologban, ami érdekel, viszont a férjedet is meg tudom érteni, hisz ez a sminkes dolog inkább csak hobbinak jó, nem sokra mész vele. Kössetek kompromisszumot, mondjuk, 2 helyett legyen csak 1 tanfolyam, válassz a smink és a német között, lehet hogy amúgy sem bírnád egyszerre a kettőt.
2017. szept. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
10%
43as, vagy elhúzhatna végre dolgozni is..azzal is le tudná magát kötni.
2017. szept. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó, nem látunk bele az életükbe, nem tudjuk, miért van otthon. Lehet, inkább a párja az, aki ehhez ragaszkodik, mert a nőnek otthol' van a helye... vagy betegség miatt nehéz munkát találnia. Vagy problémás gyerek. Nem feltétlen kell azt feltételezni, hogy azért, mert lógatja a p..áját és kihaszmálja a férjét.
2017. szept. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
10%
utolsó, 19 éves kora óta ezt csinálja a kérdező...már akkor se dolgozott mikor még nem volt gyereke.
2017. szept. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
45%

"utolsó, 19 éves kora óta ezt csinálja a kérdező...már akkor se dolgozott mikor még nem volt gyereke."


Nem ártana, ha kicsit gondolkodnál, mielött ilyeneket írsz.

A kérdésfeltevésböl meg a késöbbi kommentárokból egyértelmü, hogy a kérdezö középiskola után nem akarva lett terhes és azért nem dolgozott elötte, elvetetni nem akarták - és ebböl következik, hogy a gyerek elött nem volt lehetösége sem dolgozni!

2017. szept. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
12%
Ja, itt a nők mindig csak úgy véletlenül lesznek terhesek, nem is egyszer, többször egymás után.. Mindig pont beleesnek abba az 1%-ba, nagyon hihető...
2017. szept. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
15%

48as sok értelme nem volt a kommentednek, gondolkozz te is mielőtt írsz. Az hogy hogyan lett terhes mit is változtat azon hogy egész eddigi életében eltartották, és ezen nem is akar változtatni?


Igen, a smink 40 ezer..plusz 140 a szükséges alapanyag, eszközök, vizsgánként 20 a vizsgadíj..ráadásul ahhoz hogy sminkes legyél előtte el kell végezni a kozmetikus sulit is... aztán meg mire helyiséget veszel vagy bérelsz, megveszed a szükséges gépeket, bútorokat, fizeted az adót, a rezsit, ez bőven felmegy 2-3 millióra is. Megértem a férjed hogy nem akar ennyit kiperkálni csak mert neked uncsi otthon egyedül, de a munka meg büdös.

2017. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!