Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetetlen ma egy...

Miért lehetetlen ma egy egyszerű fiatalnak a nulláról a saját lakásig eljutni?

Figyelt kérdés

Persze ez azokra vonatkozik akinek nincs saját otthona..Pl hitelképtelen vagy, vagy kevés a fizud, vagy nincs önerőd, anyu apu, aki segít stb.


Félreértés ne essék! Tanultam, dolgozom csak az albérlet mellett lehetetlen félretenni és megélni, nem főleg önerőt halmozni.


2010. máj. 23. 22:47
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
23:32 köszi. Ezt is megfogadom. lakásból még szerintem le tudunk faragni. Sajna se szocpol, se jó bankhitel (jelenleg), 0-ás hitel meg csak álom nekünk jelenleg.
2010. máj. 23. 23:37
 32/50 anonim ***** válasza:
100%

:)

sok sikert és kitartást!:)

2010. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 Fingkirály ***** válasza:
90%

Aki azt írta hogy az albérlet gazdaságilag jobban kifizetődő dolog, meg mobilitást ajánl, és a többi, arra csak annyit írok, hogy:


Igen, KÜLFÖLDÖN. Nyugaton, vagy az usában csakugyan rengeteg ember lakik bérelt lakásban, amit konkrét ingatlankezelő cégek tartanak fenn, meg szervizelnek, satöbbbi.


Az itthoni albik nagyrészének tulaja magánszemély, akiknek ráadásul a fő megélhetési forrása maga a bérleti díj, amit az albérlő fizet (sőt, mostanában dívik a "megvetetem az albérlővel a lakást, mert az albidíjból fedezem a hitelre vett lakás törlesztőjét" módszer), így Magyarországon - legalábbis szerintem - a fizetésekhez mérten baromi drágák az albérleti díjak. Az albikat sajnos manapság nem a fiatal családos emberekhez mérik, hanem vagy az arabsejk-fiacskája egyetemistához, aki ki tudja fizetni a díjat röhögve a zsebpénzéből, vagy pedig a "normál" egyetemistákhoz, akik viszont sokszor nyolc-tízed magukkal laknak egy háromszobás lakásban (így már persze, hogy olcsó az albérleti díj per fő).

2010. máj. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
28%

Tanultál..


Itt a hiba..


Nyilván még nem keresel eleget hiszen te magad belátod hogy lehetetlen félretenni..


Akkor?


Tanulni kell még!!


A Doktoriig meg se álj!! Ez az egyetlen kiút...

2010. máj. 23. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
28%

Én nem tanultam, de attól még igazam van!


Te meg csak fikázz nyugodtan másokat, ez aztán valóban hasznos bárkinek is!!


Inkább aludj fellőtték már a pizsit!!

2010. máj. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim válasza:
38%

azokat sosem értettem meg, akik - ha nem tehetik meg - mi a fenének akarnak lakást/házat venni?

1. példa.)

keresel annyit, hogy 40-et félre tudj tenni. minimálisak az igények, szar környéken tudsz csak lakást venni, illetve bérelni. ebből kb 8-10 millás házat tudnál venni, amit életed végén már ki is fizetsz.

ha történik valami, akkor az albit otthagyod és átköltözöl, elmész külföldre, vagy a város másik végébe.


2. példa)

havi 400-at tudsz félretenni. ebből már jóval igényesebb házat is vehetsz, de itt is feladod a mobilitást ha megveszed (valszeg nem hitelre veszed) ekkor a pénzed kamatait is elbukod. míg ha bérelsz, sokkal jobban jársz.

mert mindkét példához ott van az a lehetőség, hogy valami tönkremenjen. ekkor csak szólsz a tulajnak, hogy meg kéne csináltatni és kész. nincsenek járulékos költségek sem...


ez a nyugati szemlélet, amit a magyaroknak is át kéne vennie. szvsz

2010. máj. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
75%

0:51


Én erre mondok valamit..


Nyugaton nem is divat saját házat venni, hanem tartós bérletek vannak.

Mert úgy vannak vele hogy mégis minek kötnék le egy házba a tőkéjüket?

Inkább forgatják azt a pénzt is a tőzsdén vagy a bankban, vagy vállalkoznak belőle vagy tanulnak..

2010. máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
68%

Tanulni?

Ma Magyarországon nem éri meg tanulni.

Itt csak az viheti valamire, aki lop, csal, hazudik.

2010. máj. 24. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
52%

Ma nem érdemes annak lakást vennie, akinek nincs jelentős tőkéje. Érdemes kiszámolni, hogy mi éri meg jobban: havi 30-40 ezret lakás bérlésre fordítani VAGY 80-120 ezres havi törlesztő részletet nyögni 20-30 évig! És mire lejár a kölcsön a 8-12M -ós lakásod 3x fizeted vissza a banknak! Tutira jó üzlet ez? Nem hiszem.


-Arról nem is beszélve, hogy mi van ha bedől a hitel... mert elveszted időlegesen az állásod...

- vagy hogy 20-30 évig egyáltalán nem tudsz megtakarítani, elmenni nyaralni, bármilyen másra költeni... mert egyszerűen akkora a törlesztő hitel.

És 50-60 éves korodra elmondhatod, igen lesz egy lakásod, de végigkuporgattad az életed és elszállt egy csomó lehetőség, élmény amit a törlesztő részletként ugyanúgy dobáltál ki az ablakon (a banknak).



MI albérletben lakunk vidéken (1 szobás 40nm es lakás) és 30 albi+ rezsiért... Így tök sok mindenre tellik, ha részleteket kellene fizetni semmire se tellene. Anyámékkal meg kösz nem akarok főleg gyerekkel együtt élni. Szülőkkel felnőttként együtt élni az sok konfliktus. Nem éri meg. Ez is egy vélemény.

2010. máj. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
72%

Semmi sem lehetetlen, csak nagyon nehéz. Én is fiatal vagyok rohadtul elkeseredett :( A párom dolgozik, egy fizu kevés a haladásra, csak kajára és rezsire elég. Persze így is tologatok, számolgatok folyton. Nem látok túl sok jót a jövőnkkel kapcsolatban, de a remény hal meg utoljára.

Ha én is el tudnék helyezkedni abból már tudnánk félrerakni.

Nem vágyom én se másra, csak egy kis házikóra ami a sajátom és nem albérlet, egy két gyerekre, stabil anyagi helyzetre. :(

21/L

2010. máj. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!