Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetetlen ma egy...

Miért lehetetlen ma egy egyszerű fiatalnak a nulláról a saját lakásig eljutni?

Figyelt kérdés

Persze ez azokra vonatkozik akinek nincs saját otthona..Pl hitelképtelen vagy, vagy kevés a fizud, vagy nincs önerőd, anyu apu, aki segít stb.


Félreértés ne essék! Tanultam, dolgozom csak az albérlet mellett lehetetlen félretenni és megélni, nem főleg önerőt halmozni.


2010. máj. 23. 22:47
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
88%

ANgliát említették már. Svédországban gyakorlatilag az emberek a gyerekeiknek vesznek lakást, mert addigra tudják kifizetni a hitelt. Németországban szintén későn jutnak lakáshoz.

VAn előnye is az albérletnek: ha nincs lakásod, nincs kötöttséged, így könnyebben tudsz várost (neadjisten országot) váltani, ha ott jobbak a munkalehetőségek...

2010. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
48%
Hát én inkább a saját lakásom törlesztőjét fizetném, mint albérletet életem végéig.. Képzeld csak el a következő szitut: Pld. születik egy gyerekem, és beteg. Kéne 5-10 millió a gyógyítására. Akkor simán eladnám a saját lakásomat és mennék albérletbe... De az albérletből hogy csinálsz pénzt, ha hirtelen szükséged lenne rá? (sose legyen senkinek ilyesmire szüksége - de mi van ha?)
2010. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
59%
23.13-as vagyok. Mi sem ingyen laktunk a szülőknél, de a költségek messze egy albérlet díja alatt maradtak.
2010. máj. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk az tény, hogy még ha megtehetném se szeretnék egyelőre lakást venni, mert semmi garancia nincs arra, hogy 10, vagy akár 5 év múlva is ebben a városban szeretnék lakni.
2010. máj. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs hová hazamenni. Szükséglakásba nőttem fel a tesóimmal és anyumék sajna még mindig ott laknak. Sajna sehogy sem férünk el ott már. Felnőttünk, nem mindegyikünknek futja albérletre (kaució ugye+költözés), örülnek, hogy megélnek. Párom meg Tiszaújvárosból költözött Pestre tanulni meg dolgozni.
2010. máj. 23. 23:28
 26/50 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretek Magyarországon élni és szeretnék itt családot alapítani. A külföldi élethez is komoly tőke kell.
2010. máj. 23. 23:30
 27/50 anonim ***** válasza:
87%
Akkor esetleg egy másik baráti párral összeköltözni (tudom, nem minden esetben sül el szerencsésen), de akkor négyfelé oszlana az albi plusz a rezsi.. megint többet lehetne félrerakni. Közben keresgélni, hol vannak Bp-en olcsó(bb) lakások, megnézni mennyi önerő kell a hitelhez, és úgy már könnyebb lenne tervezni .
2010. máj. 23. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
89%
olcsóbb lakást kéne keresni egy két évre, amíg valamennyit összegyűjtötök. korábban írtam, hogy én is 0 ft-tal vettem lakást, a hitel költségeit pedig másik hitelfelvétellel álltam. nem egyszerű. szerintem tényleg lakáskassza addig is, hogy valamennyi önerő összegyűljön. hátha lesz ismét szocpol, és jó lakásprogram, és ismét igénybe lehet venni hasonlót, mint amivel én indultam el 2 szatyorral, 2 gyerekkel egyedül.(és sajnos ugye 1 lakáshitellel nem tudtam megúszni a plusz költségek miatt és félretett pénz hiányában)
2010. máj. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
23:31, köszi. Erre még nem is gondoltam. Ha ez eredményre vezethet simán lefaragok a komfortérzetemből. Fel is dobom a hirdetést.
2010. máj. 23. 23:33
 30/50 anonim ***** válasza:
90%
:) Örülök, ha valamennyire használható az ötletem. Ha találnátok egy másik, hozzátok hasonlóan "normális" párt, akkor a kétszobás lakás másik szobáját használhatnák ők. Persze romlik a komfortérzet.. és arra is vigyázni kell ,hogy ha a lakástulaj megtudja (mert ugye meg kell tudja) hogy 4-en lettetek a lakásban, akkor felemelheti az albi díjat.. ha ez lenne, akkor érdemes lenne más lakást keresni kapásból úgy, hogy 4 fő keres albérletet.
2010. máj. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!