Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetetlen ma egy...

Miért lehetetlen ma egy egyszerű fiatalnak a nulláról a saját lakásig eljutni?

Figyelt kérdés

Persze ez azokra vonatkozik akinek nincs saját otthona..Pl hitelképtelen vagy, vagy kevés a fizud, vagy nincs önerőd, anyu apu, aki segít stb.


Félreértés ne essék! Tanultam, dolgozom csak az albérlet mellett lehetetlen félretenni és megélni, nem főleg önerőt halmozni.


2010. máj. 23. 22:47
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
86%

Lol 23:00 xd

Először kicsit matekozzál utána beszélj baromságokat :D Fél évre a havi 70ezer is csak 420 ezer plusz ha albérletben lakik akkor is elmegy legalább a fele...szóval... :D


A kérdésre válaszolva: előttem már sokan leírták, hogy nem lehetetlen. Szóval ne add fel, légy pozitív! :) Mi is albérletben lakunk a párommal, de jövőre szeretnénk összeházasodni, és aztán majd saját házat is venni. Szerencsére nekünk nem minimálbérből kell megélni, de így se lesz könnyű, meg egy fizetésből nem is szabad hitelt vállalni, még akkor sem, ha nagyon jól fizet. Mert mindig megvan rá az esély, hogy elveszíted valami miatt a munkahelyed (pl. becsődöl a cég), és akkor ottmaradsz munka és pénz nélkül egy rakás hitellel. Szóval nem könnyű, de meg lehet oldani. :)

2010. máj. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
79%
nyilván a 70 ezres fizuja mellett tudott lopni egy milliót a munkáltatójától. ilyen egyszerű. máshogy nem lehet.
2010. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
42%

Mindenki azt hiszi, hogy csak Magyarorszagon nehez illetve ott a legnehezebb es nalunk a legszarabb a politika is es kulonben is mindenkinek a k. anyja.

Errol kene leszoktatni az embereket, meg arrol, hogy elvezettel beszelgessenek allandoan a negativ dolgokrol, es vonzzak a szart 24 oraban.

Kiraknam Magyarorszag lakossaganak jo reszet mondjuk Egyiptomba Cairoba!

Eljenek ott huzamosabb ideig, aztan meglatjuk kb fel ev utan ki anyazik a magyar renszerre, hogy szar!

Meg, hogy nincsenek lehetosegek.

2010. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
65%
Lehet, hogy megköveztek és egyedül vagyok a véleményemmel. Azért gondoljátok végig! Ma nehezebb lakáshoz jutni, mint bármikor is volt, ez biztos. De az is, hogy aki albérletben kezdi, sokkal nehezebben tud venni, mint aki vállalja a szülői házban az együttélést a szülőkkel. Mi annak idején heten voltunk egy kétszobás lakásban majdnem két évig. Saját erőből vettük az első lakást 25 éves hitelre. Ha albéreltünk volna, talán ma is ott laknánk.
2010. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 A kérdező kommentje:
Az esetem: 90-et keresek. Én kifizetem az albérletet 65.000 és 12.000 (nyár-tél ugye) Kifizetem a telefonszámlát, kettőnknek max 10.000. Bérletek: bkv: 2X9800. Bevásárlás 40.000 maximum. Piacon meg turiban ruházkodunk az nem kerül sokba. Ezen felül vannak ugye a járulékos költséged, gyógyszer stb. havi 3000. Az autóra havonta max 7000-et költünk üzemanyagra, mert viszonylag keveset használjuk, de az autó nem létkérdés. A párom fizujából alig marad 6-10. Nincs tartozásom sem bárlista se semmi. Az önkormányzati lakás igénylés az elmúlt hat évben hiábavaló volt és így tovább. Pont koppra jövünk ki, de néha pár ezret át tudunk vinni a következő hónapra. Nincs káros szenvedélyünk nem járunk szórakozni, bár néha jó lenne. Egyszerűen én nem látok kiutat. Ti mit tennétek a helyemben/helyünkben? Nem nyivákolni akarok csak nem értem, miért ilyenek a lehetőségeink...
2010. máj. 23. 23:14
 16/50 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a második 23:13-asnak. Anno mi is a szülői házból ugrottunk neki egy saját lakásnak, a testvéremék 30 évesen lettek lakástulajdonosok úgy, hogy albérletben laktak addig, és utána "sajnos" örököltek egy lakást, különben ők is albérletben laknának a mai napig, a most születendő picikéjükkel együtt.
2010. máj. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
100%
Na látod, Kérdező! Ezt ecseteltem a kommented előtt.
2010. máj. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a választ mindenkinek. A hideget-meleget is. nem rinyálni akarok, hisz hat éve ezt csak nem tudom, hogy mit tehetnék. Rendes, tisztességes életet élek.
2010. máj. 23. 23:19
 19/50 anonim ***** válasza:
69%
Kérdező, hány évesek vagytok? nem tudnátok hazaköltözni két-három évre valamelyikőtök szüleihez, nagyszülőhöz? Persze ott se ingyen lenne a lakhatás, de lehet, hogy az albi árát, vagy inkább havi 50.000-et férleraknátok, és az két-három év múlva már jó kis önerő lenne.
2010. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
42%

Az albérlet gazdasági szempontból jobb választás. Egy ház törlesztője drágább,mint egy ugyan ennyi értékű ingatlan bérlése. Emellet a saját tulajdon amortizációjának értékét is te fizeted. Így életed során kevesebbet kell fizetni albérletért, mint saját házért. Amellet a saját ház röghöz köt.

Ez csak anyáink által támasztott követelmény a saját ház, a mai társadalmi helyzet inkább a bérlést követeli meg.

2010. máj. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!