Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lehetetlen ma egy...

Miért lehetetlen ma egy egyszerű fiatalnak a nulláról a saját lakásig eljutni?

Figyelt kérdés

Persze ez azokra vonatkozik akinek nincs saját otthona..Pl hitelképtelen vagy, vagy kevés a fizud, vagy nincs önerőd, anyu apu, aki segít stb.


Félreértés ne essék! Tanultam, dolgozom csak az albérlet mellett lehetetlen félretenni és megélni, nem főleg önerőt halmozni.


2010. máj. 23. 22:47
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
76%

Nem lehetetlen. Nehéz, de ha akarod meg tudod csinálni. Én is nulláról indultam. Nem volt anyu-apu (illetve volt, de csak mindig kérték a pénzt). Egy asztalos mellett dolgoztam minimális pémzért.

Aztán egy haverral elkezdtünk először a garázsba asztaloskodni, majd később műhelyet bérelni. Három év múlva házat vettem.

2010. máj. 23. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
84%

Hát látod, azért, mert egy átlagos fizetéshez képest túl magasak az árak, meg el is megy a pénz minden másra. Amíg nincs meg a saját lakás, addig is lakni kell valahol. Plusz ha valaki mondjuk 30 éves koráig nem él tartós kapcsolatban, akkor egyedül kell(ene) annyit félretennie, hogy abból lakást vehessen.

Ha pl. felveszek egy lakáshitelt, havi 40-et fizetek vissza 40 évig, az is durva, de ha havi 40-et teszek félre 40 évig, akkor meg albérletben lakom teszem azt 60 éves koromig. Most nem számoltam utána, csak egy példát mondtam. De honnan tudnék ennyit félretenni, amikor még a lakbért is fizetnem kell? Szóval igen, ez nehéz ügy, hitel nélkül nem igazán megy a dolog.


A jövedelmem annyi, hogy félretenni nem tudok belőle, örülök, ha kitart hónap végéig. Örökölni tuti nem fogok se lakást, se pénzt, hiszen a nagyszüleimtől a szüleim fognak örökölni, ők meg mindkét oldalról ketten-ketten vannak testvérek, és mindenhol két-két gyerek. Meg amúgy sem számolok azzal, hogy majd valamelyik rokonom halála révén jutok én saját otthonhoz. Csak úgy kapni sem fogok, a szüleim a pedagógus fizetésükből egészen biztos, hogy nem tudnak lakáshoz juttatni, meg igazából nem is várnám, hiszen ők is megdolgoztak a sajátjukért, csak persze akkor még lényegesen egyszerűbb volt a dolog.


Szóval vagy hitel, vagy nyerek a lottón, vagy valami csoda következtében olyan munkám lesz, hogy rengeteget keresek (nem hiszem).

2010. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
65%
Csak Magyarországon lehetetlen...:(
2010. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem sem lehetetlen,de tény,hogy rettenetesen nehéz!
2010. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
18%

Nem lehetetlen, csak sokan nem tudnak spórolni. Mindig van miből félre rakni, barátom fél év alatt már egy milliót tett félre... ő is albérletben lakik és a fizuja havi 70ezer. Ebből is lehet félrerakni.

És plusz melót is lehet vállalni.

2010. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
89%
23:00 havi 70ből, hogy lehet fél év alatt 1 milliót félrerakni? :D :D
2010. máj. 23. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
62%
Az utolsó gondolom poén akart lenni.Eléggé félre sikerült,ha annak szántad.
2010. máj. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
91%
NEm csak Magyarországon nehéz. Angliába annyira fennt vannak a lakásárak, hogy a 40-50-es éveit taposó emberek nagyobb része albérletbe él. Városba nagyon drágák (ahogy az albérlet is). de akikkel beszéltem ők megszokták és igen tudnak félrerakni és nyugdíjas idejükre ők is vidékre akarnak költözni mivel olcsóbb és nyugodtabb. De jelenleg a munkájuk a városhoz köti őket.
2010. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
73%

én úgy vettem, hogy volt egy állásom, átlagos fizuval, 2 gyerekem, és 0 forintom. és ugye volt szocpol, és fészekrakó program, ami 90%ot fizetett, a 10 %önerő pedig a szocpol volt. 'szerencsém' volt. nekem sincsenek szüleim, totál egyedül csak egy munkával voltam és 2 gyerekkel.

most szerintem talán nincs lehetőség, a válság miatt, de később lesz megint valami. nem könnyű. lakáskassza az jó, azzal el lehet indulni később. arra esetleg elkezdhetnél gyűjteni, hogy legyen valamennyi önerő később.

kitartás! hidd el saját lakással sem sokkal jobb, most nem kell attól félni, hogy a főbérlőnek nem tetszik valami, és felmondja a szerződést, de a válság miatt annyit fizetek, mintha bérelnék egy egész ingatlant és teljesen egyedül gyerekekkel, támogatás nélkül marha nehéz és meg kell mondjam, marha sz@r!!


kitartás és sok sikert!!!

2010. máj. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
88%
Na tehát 1 millió forint osztva hat hónappal az havi: 166.666 Ft Ezt a havi 70 ezres fizetésből hogy oldotta meg az illető?
2010. máj. 23. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!