Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan béküljek ki a nevelőany...

Hogyan béküljek ki a nevelőanyámmal? 19/L

Figyelt kérdés

2 éves voltam amikor anyu meghalt. Apám pedig nem egy mintaapa volt. Kiskoromban "csak" vert. Amikor idősebb lettem (9-10 éves) már nem "csak" vert, hanem tapogatott (soha nem erszakolt meg, de sztem, ha idősebb vagyok megteszi). Az iskolában az egyik tanár észrevette, hogy vmi nincs rendbe velem és egy hosszú beszélgetés után elmondtam neki mindent. Még aznap elment velem a gyámügyi hivatalba, ahol mindent újra elmondtam. Hosszú tárgyalások következtek, apámmal nem találkozhattam (nem is akartam) és végül a tanárom vett magához és attól kezdve a saját lányaként nevelt.

Másfél éve szerelmes lettem egy srácba, akivel összejöttünk. A nevelőanyukám nem tiltotta a kapcsolatot, de figyelmeztetett, hogy erről a fiúról nem sok jót lehet hallani. Balhék, iszik, verekedések. Én a saját fejem után mentem és nem hallgattam rá. Aztán a srác elkezdte hülyeséggel tömni a fejem. Az lett a mániája, hogy ne hallgasak a nevelőanyámra, mert ő nem az anyám. Eleinte mondtam, hogy ez az egész hülyeség, de annyit mondta, hogy már én is kezdtem így gondolni. A barátommal az udvaron beszélgettünk és véletlenül meghallotta a nevelőanyám, hogy azt mondom, hogy igaza van nem az anyám. Amikor a fiú elment megkérdezte, hogy mi volt ez az egész. Na akkor elkövettem egy súlyos hibát. Közöltem vele szemtől szembe, hogy úgy gondolom, hogy nem szólhat bele az életembe, mert nem is ő szült. Erre a mondatomra azt felelte, hogy rendben, de gondoljam meg, mert ha valóban így gondolom akkor nem kötelező ítt laknom. Ő szivesen lát, mert szeret, de semmit nem akar erőltetni. Én még aznap összepakoltam és elmentem a barátomékhoz lakni.

Most már látom, hogy tévedtem. A barátom nem igazán szeret csak az volt a célja, hogy elmarjon az egyetlen embertől akiben megbíztam. Szakítani szeretnék, de akkor nem lenne hova mennem. Arra gondoltam, hogy meglátogatnám a nevelőanyámat és bocsánatot kérek tőle. Elmondom neki, hogy milyen nagy ökörséget csináltam és nagyon hiányzik (tényleg így van). Szerintetek meg tudna bocsájtani nekem?


2010. máj. 22. 22:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

biztos vagyok benne, hogy megbocsát, és már nagyon hiányzol neki.

így van, beszélj vele, kérj bocsánatot. :)

2010. máj. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem is kérj tölle bocsánatot.

Ha jol belegondolsz akkor sokat köszönhetsz neki.

A pasit meg hagyd ott!!!!!!!!!!!!!

Sok sikert!!!!!!!

2010. máj. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Döntöttem. Holnap megyek és bocsánatot kérek.
2010. máj. 23. 00:08
 14/18 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan megérti. Mindenki csinálhat hülyeségeket fiatalon.
2010. máj. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is visszafogad, de nem biztos, hogy rögtön minden a régi lesz. Lehet, hogy kűzdened kell majd a bizalmáért, de ha segítőkész és szeretetreméltó leszel, be fog következni. Esetleg, ha megkérdezed, hogy Ő hogy élte meg az egészet (bár lehet, nem ezzel kéne kezdeni, lehet, csak később kéne felhozni), illetve hogy érzi magát, mi van vele, és mindig odafigyelsz rá, hogy ne legyen szomorú, akkor biztos jó vége lesz. Egyébként mindenképp ez a jó megoldás, ha visszamész hozzá.
2010. máj. 23. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
80%

nemtudom, ebbe belegondoltál e, de nekem rögtön az jutott eszembe, hogy bár higgadtan fogadta a dolgot, de mennyi éjszakát sírhatott végig, miután elmentél..

el se tudod képzelni, mekkora lelki törést okozhattál ezzel neki.

nem lesz egyszerű visszanyerni a bizalmát, de egy anya mindig megbocsájt. ha akkoriban ekkora áldozatot hozott érted, hogy magához fogadott, akkor nagyon szerethet, és nem ezt érdemelte, amit tőled kapott "viszonzásul".

nagyon sajnálom őt.

remélem sikerül rendezni a dolgot, és hogy ezekután benő a fejed lágya, és rájössz, hogy a fiúk jönnek-mennek, de a család mindennél fontosabb.

2010. máj. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ő az anyád,úgyhogy meg fog bocsájtani.Sőt,lehet hogy minden nap azt várja ,hogy majd ma hátha visszamész..akkor is ha nem ő szült.Néha csinál az ember baromságokat... tanulópénz.
2010. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
63%
Buta voltál,de ezt te is tudod. nyugodtan kérj bocsánatot! Sztem csak annyit fog mondani az anyukád h örülök h megjött az eszed :)
2010. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!