Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Béküljek vagy ne? Kinek...

Béküljek vagy ne? Kinek kellene? Nincs is igazából kimondott harag.

Figyelt kérdés

Volt már anyámnak egy két ronda húzása, rengetegszer megbocsátottam,de ez már a sokadik,és a türelmem véges.

Meglopott,elhordott mindennek engem és páromat is,intézetbe akart vitetni.


(minden egyéb részlet itt: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker.. )


Kifizettem neki valamit amit el kellett hozni,de sem a pénzt,sem a holmit nem adja oda. több mint 20ezer forinttal tartozik,ami nekünk nem kis pénz,főleg úgy,hogy megegyeztünk. több mint egy hónapja nem keresett,pár napja felhívott hogy intézzem az iskolát,mert a jegyző megbünteti. majdnem mondtam,hogy ez engem miben érint,de visszafogtam magam.

Csak akkor hív ha kell neki valami,máskor nem.

a támogatásokat felveszi és elbulizza,öcsémnek cipője nincs. ha legalább rá költené,azt mondanám oké,de így nem. sír a szája hogy nincs pénze,de annyit bagózik mint mi ketten párommal együtt nem (anyagilag duplája megy rá a cigarettatöltés fajtája miatt). annak idején én voltam minden szemét mert nem adtam oda a fizetésemet. bevásároltam ha kérte,de tudom,hogy a kezébe nem szabad pénzt adni,mert az eltűnik az éterben!


Nem tudom,béküljek e. ha beszélek vele bunkó és lekezelő,mintha a cipőjén lévő kosszal beszélne. engem egyrészt idegesít amit csinál,másrészt örülök hogy leszállt rólunk és nem néz fejőstehénnek.

Nem vagyok krőzus én sem,és a helyében nem várnék ilyet azok után amit megtett/nem tett meg.


Mi legyen? Mamám azt szorgalmazza,hogy csak az anyám béküljek,de ezek már nagyon nagy tüskék.


Köszönöm a válaszokat.


2010. aug. 15. 14:13
 1/4 anonim ***** válasza:
én csodálom hogy ezt kibírtad. szerintem nem érdemel meg téged se a testvéredet! amin a legjobban ki tudok akadni az az hogyha egy szülő magára költi (buli, cigi stb) az amúgyis kevés pénzét és nem a gyerekére. szerintem az a legfontosabb, hogy a testvérednek elmagyarázd, hogy tanulnia kell, mert csak úgy tud majd elköltözni és megszabadulni ebből. szerintem amiket anyukád ellened tett, az megbocsájthatatlan, hiába az anyukád. nekem az a véleményem, hogy addig ameddig testvéred még iskolába jár és nem dolgozik, addig őt támogasd és ne az édesanyád. a testvéred nem tehet erről a helyzetről, ahogyan te sem. szerintem pénzt semiképp ne adj a kezükbe! ha egy kicsi pénzt meg tudsz spórolni akkor inkább vegyél ruhát, cipőt és élelmiszert. elolvastam a másik kérdés+válaszokat is. a nagyszülőkhöz a testvéredet még mindig nem lehetne átköltöztetni? még mindig haragudnak rá? szerintem az lenne a legjobb mindenkinek. anyukádnak meg meg kéne mondani, hogy csak akkor tartjátok vele a kapcsolatot ha megváltozik.
2010. aug. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Éna a helyedben messziről elkerülném és egyáltalán nem tartanám vele a kapcsolatot, ah kérne vagy akarna valamit megmondanám neki hogy nem adok vagy oldd meg magadnak. AZ öcsédet esetleg kisegítheted. De neki ne adj semmit. Biztos hogy nem békülnék ki egy ilyen emberrel!! Nagyon nagy türelmed lehet ha ezt eddig bírtad, én tuti kikészültem volna!
2010. aug. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Esetleg az öcsédet kimenthetnéd és magadhoz vehetnéd, ha megoldható.
2010. aug. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen,valahogyan az öcsédet szedd ki onnan,vagy hogy mondjam. Amúgy én a helyedben nem békülnék ki vele,igaz hogy az anyád,na de akkor is.. Amúgy hány éves vagy? És a párod? Öcséd? csak kihasznál téged/titeket,és nem tartanám vele ilyen szinten a kapcsolatot. Nem azt mondom hogy nem segítenék neki,na de ennyit..
2010. aug. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!