Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan béküljek ki a nevelőany...

Hogyan béküljek ki a nevelőanyámmal? 19/L

Figyelt kérdés

2 éves voltam amikor anyu meghalt. Apám pedig nem egy mintaapa volt. Kiskoromban "csak" vert. Amikor idősebb lettem (9-10 éves) már nem "csak" vert, hanem tapogatott (soha nem erszakolt meg, de sztem, ha idősebb vagyok megteszi). Az iskolában az egyik tanár észrevette, hogy vmi nincs rendbe velem és egy hosszú beszélgetés után elmondtam neki mindent. Még aznap elment velem a gyámügyi hivatalba, ahol mindent újra elmondtam. Hosszú tárgyalások következtek, apámmal nem találkozhattam (nem is akartam) és végül a tanárom vett magához és attól kezdve a saját lányaként nevelt.

Másfél éve szerelmes lettem egy srácba, akivel összejöttünk. A nevelőanyukám nem tiltotta a kapcsolatot, de figyelmeztetett, hogy erről a fiúról nem sok jót lehet hallani. Balhék, iszik, verekedések. Én a saját fejem után mentem és nem hallgattam rá. Aztán a srác elkezdte hülyeséggel tömni a fejem. Az lett a mániája, hogy ne hallgasak a nevelőanyámra, mert ő nem az anyám. Eleinte mondtam, hogy ez az egész hülyeség, de annyit mondta, hogy már én is kezdtem így gondolni. A barátommal az udvaron beszélgettünk és véletlenül meghallotta a nevelőanyám, hogy azt mondom, hogy igaza van nem az anyám. Amikor a fiú elment megkérdezte, hogy mi volt ez az egész. Na akkor elkövettem egy súlyos hibát. Közöltem vele szemtől szembe, hogy úgy gondolom, hogy nem szólhat bele az életembe, mert nem is ő szült. Erre a mondatomra azt felelte, hogy rendben, de gondoljam meg, mert ha valóban így gondolom akkor nem kötelező ítt laknom. Ő szivesen lát, mert szeret, de semmit nem akar erőltetni. Én még aznap összepakoltam és elmentem a barátomékhoz lakni.

Most már látom, hogy tévedtem. A barátom nem igazán szeret csak az volt a célja, hogy elmarjon az egyetlen embertől akiben megbíztam. Szakítani szeretnék, de akkor nem lenne hova mennem. Arra gondoltam, hogy meglátogatnám a nevelőanyámat és bocsánatot kérek tőle. Elmondom neki, hogy milyen nagy ökörséget csináltam és nagyon hiányzik (tényleg így van). Szerintetek meg tudna bocsájtani nekem?


2010. máj. 22. 22:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%
Hihetetlenul buta voltal!De megesik az ilyen.Szeret az anyukad,megha nem is o szult.Vegyel egy csokor viragot es tessek hazamenni.Most meg nem keso!!!
2010. máj. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg fog bocsatani neked!

Es ne is keslekedj!

Fiatal vagy, es az elmondasod szerint o egy eleg kiegyensulyozott es normalis felfogasu no, pontosan tudja azt, hogy az ember ebben a korban tesz meggondolatlansagokat.

De az jo, ha tanultal belole! Es ezt o is ertekelni fogja!

Jelentkezz nala, es beszeljetek meg a dolgot.

Hogy igaza volt, de lehet el kellett kovetned ezt a hibat ahhoz, hogy tanulhass belole, es tanultal is.

Monddel mit erzel, hogy mi tortent, mindent!

Szerintem minden rendben lesz!

2010. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Kérj a nevelőanyádtól bocsánatot, szerintem biztos visszafogad! És a barátoddal azonnal szakíts! A legjobbakat!
2010. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy buta voltam. Remélem igazatok lesz.
2010. máj. 22. 22:26
 5/18 anonim válasza:
100%

Osztozom az előző véleményében.

Mond meg "anyukádnak", hogy szereted és anyukaként tekintessz rá, a barátoddal meg szakíts :P

2010. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%

Ez egy kínos beszélgetés lesz de semmi több,

mindenképpen menj vissza. És becsüld meg ezt a nőt.

2010. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál, az alapján egy jóságos tündér az anyukád, úgyhogy szerintem nem lesz gond :) Menj haza, kérj tőle bocsánatot, és beszélgessetek egy kiadósat! :)
2010. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%

A helyedben mindenképpen elmennék a nevelöanyádhoz, és öszintén elmondanám, hogy hogy is volt akkor, úgy, ahogy itt leirtad. Kérj bocsánatot, és mind meg azt is, hogy hiányzik, és rájöttél, hogy annak ellenére, hogy nem az anyád, ö nevelet fel, és közel állsz hozzá (szereted).


Valószinüleg megbocsát, az nem biztos, hogy kapásból odafogad magához, de - ha tényleg olyan, mint ahogy irtad - segit a rossz kapcsolatból kilépni. A bizalmát viszont nem lesz egyszerü visszanyerni, mert nagyon megbántottad, de nem tartom lehetetlennek. (Már csak azért is, mert pedagógusként azért van tapasztalata fiatalokkal meg a serdülökori túlkapásokkal.)

2010. máj. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a bíztatásokat.
2010. máj. 22. 22:31
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom, te sem vagy egy buta ember.

Ketten meg fogjátok tudni ezt beszélni, biztos vagyok benne.

A nevelőanyukád nagyon szeret téged, ezt látatlanban is meg tudom mondani:)

A barátod meg hát... nem is tudom...

igazából nekem is volt hasonló helyzetem, de én emiatt a legjobb barátnőmmel vesztem össze, és mint kiderült a srácot illetően teljesen igaza volt. Makacs voltam és önfejű, olyan embereket bántottam meg akik bármit megtennének értem és nagyon szeretnek.

Sok sikert kívánok, és minél hamarabb beszél az anyukáddal :)


Sok sikert, és kitartást neked (:


16/L

2010. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!