Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gazdagság vagy dadogás?

Gazdagság vagy dadogás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


19 éves fiú vagyok. Leírom mi a problémám.


Jómódú családból származom. Nagyon jómódúból (nem akarom részletezni, nincs jelentősége, és nem akarok másokat megbántani ezekkel a dolgokkal). Tulajdonképpen mindenem megvan, amit pénzzel meg lehet venni. Viszont van egy nagy problémám. Erősen dadogok. Mindenhol, itthon, boltban, barátokkal és a suliban is. Nagyon rossz érzés, hogy tulajdonképpen amíg valamit kimondok, addig mások 5-6 mondatot kimondanak. Szerencsére jófejek az iskolatársaim és a barátaim, és nem cikiznek emiatt. Viszont nagyon rossz, mert ha el szeretnék valamit mondani, nekem is nagyon kellemetlen, hogy a többiek hosszú időn át várnak, míg végre sikerül kimondanom az adott dolgot. Ne tudjátok meg milyen kínszenvedés például egy vásárlás (szerencsére egyre több az önkiszolgáló bolt, vagy neadj'Isten egy bérletvásárlás!). Barátnőt sem igen tudok így találni.

Meg ugye nagy kérdés, hogy később egy ilyen beszédhibával hol lehet elhelyezkedni? Fizikai munka vagy valami kutató, tervező szerintem maximum.


Viszont most jön a dolog kérdés része.


A dolog apropója az, hogy kaptam a szüleimtől érettségire egy magas kategóriájú kocsit (a márka itt sem lényeg). És elgondolkodtam a dolgon, hogy tök jó, itt ez a szuper kocsi, de egy normális beszédképességnek mennyivel jobban örülnék. És tényleg nagyon igaz (főleg az én esetemben), hogy az igazán fontos dolgokat sajnos pénzzel nem lehet megvenni. Most úgy érzem, hogy sokkal szívesebben lennék egy olyan ember helyében, aki mondjuk a minimálbérből él, de tud beszélni. El tudja mondani, amit akar, akinek nem gond lemenni venni egy újságot, egy bérletet stb.


Maga a kérdés pedig az, hogy szerinted igazam van? Mit választanál? Gazdagság egy súlyos beszédhibával, vagy szegényebb élet, de jó beszéddel.


Voltam már elég komoly pszichológusoknál, hipnotizőröknél (ne tudjátok meg milyen órabérekért), de sajnos semmi nem segített. Lassacskán bele is nyugodtam a dologban.


De ugye például tegyük fel, ha én minimálbérből élek, akkor is legalább van lehetőségem, hogy később meggazdagodjak, vagy hogy egyáltalán boldog életet éljek. Neki legalább van esélye a változtatásra, én úgy érzem, nekem nincs.


Persze vidámabb pillanataimban meg úgy fogom fel a dolgot, hogy ez egy nagy kihívás. Kaptam egy hatalmas vagyont, és egy rossz beszédképességet. Az a feladatom, hogy ebből a lehető legtöbbet hozzam ki. Az élet egy kihívás, élvezni kellene a megoldását. Csak sajnos sokszor olyan nehéz:(.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 20. 21:13
1 2 3 4 5
 31/45 A kérdező kommentje:

Milyen beszédhibád van?


Engem is megértenek, csak hosszú idő elmondanom. Sőt, igazából az a legkevesebb, hanem hogy milyen kellemetlenül érzem magam közbe. Annyira rossz, hogy nem tudom irányítani a testem, mondjuk így. Képzeld el, mikor beszélgetek valakivel a buszon, villamoson, mindig arra gondolok, mit gondolhatnak rólam az emberek?

Szerencsére csak nagyon ritkán kapok idegenektől bunkó beszólást!


Ebben talán az a jó, hogy ránézésre nem derül ki az emberről, csak ha beszélni kezd. Talán rosszabb lenne, ha valami szörnyű elváltozás lenne az arcomon.


De igazatok van, próbálok arra koncentrálni, amim van, és nem arra, amim nincs.

2010. máj. 20. 22:22
 32/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, a szívemből szóltál. Én is hasonló helyzetben vagyok, mint te.

Én is jómódú családból származom, de nekem is vannak kihívásaim. Tele van a testem anyajegyekkel. Csak az arcomon van legalább 50. Hozzám már jöttek oda és kérdezték meg, hogy mitől vagyok ilyen ragyás. Hát elég rossz érzés volt. Meg mindig vannak rosszakarók, akik ilyen dolgokkal piszkálják az embert.

Gondolkodtam már el rajta, hogy milyen jó lenne, kevesebb pénzzel, de anyajegyek nélkül.

Van amit nem lehet megvenni pénzért és ezek nagyon nagy kincsek.

Ezek tükrében inkább a szegénységet választanám, de sajnos nem tudok választani.

2010. máj. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Hallod! Neked nagyon jó a gondolkodásod!

" Az élet egy kihívás, élvezni kellene a megoldását."

"...próbálok arra koncentrálni, amim van, és nem arra, amim nincs."

Ez lebegjen a szemed előtt mindig, és az, hogy a szeretetben nem számítanak ilyen kis semmiségek. Mert a szeretetben ez semmiség...

Hajrá! Csak így tovább éld az életet!

2010. máj. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
100%

22.29

miért nem szedeted le őket? nekem hegek nélkül leszedek már több mint 20at. igaz nem az arcomon, de télen szerintem ez is gond nélkül elvégezhető egy jó plasztikai sebésznél.

van erre is megoldás!

2010. máj. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

22.29 vagyok.

Már egy csomót leszedtek, de van olyan amit veszélyes lenne.

2010. máj. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%
A tanácsom az,hogy fogadd el a helyzetedet ebben az életedben. Persze akarhatsz más lenni, de nem valószínű, hogy teljesülni fog.Úgy van, ahogy írtad, Neked ebből kell kihozni a legjobbat és úgy veszem észre, ehhez megkaptál minden lehetőséget. Nagyon jó gondolkodást, tiszta érzelmű személyiséget.A sok pénz csak csábításként van jelen az életedben, soha ne hagyd, hogy győzedelmeskedjen, de élj a lehetőségekkel amit adhat.
2010. máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
100%

Szia Kedves kérdező!


Csak egy ötlet:olvass utánna a "belső utazás" nevű módszernek és ha tetszik keress egy ezzel foglalkozó terapeutát.

Próba szerencse.:)

2010. máj. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Keress a környéketeken egy jó homeopata orvost. Csodákat tehet... Ha szeretnéd, privát üziben elküldöm a miénk elérhetőségét. ( Győriek vagyunk. ) Rengeteget tud segíteni a homeopátia!
2010. máj. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább lennék beszédhibás, de gazdag. 20 éve elég csórók vagyunk, valahogy kipróbálnám az élet másik oldalát is, akár ezzel a hátránnyal. De legalább írásban tök jól ki tudod fejezni magad nézd a jó oldalát.:D
2010. máj. 21. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

22:17 es vagyok.


Hallássérült vagyok azért van beszédhibám.de környezetemben senkinek nem zavarja,hamar megszokják.


de volt már ,h bunkó beszolást kaptam,de megomdtam neki ha neki akármilyen betegsége lenne,hogy érezne magát ,h beszolást kapjon amiatt,h egy ember nem tehet róla???persze elvörösödött a feje .:)

2010. máj. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!