Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A dadogás fogyatékosság?

A dadogás fogyatékosság?

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
A dadogás a beszédfogyatékossághoz tartozik, de sok dadogó nem érzi beszédfogyatékosnak magát. Lehetőségük van minden szóbeli számonkérés helyett írásbelit tenni.
2011. okt. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

szia!


Basszus, akkor fogyatékos vagyok! Jó tudni így egy OKJ és egy diploma után. Amúgy én nem dadogok annyira, elvégeztem a magyartanár és könyvtár szakot simán. Észre sem vették a tanáraim, hogy dadogok.

Amúgy ez besorolás kérdése. Van, aki szerint beszédfogyatékosság (a népszámlálási kérdőíven is a fogyatékosságok között van a beszédhiba), és van, aki szerint nem.

2011. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Rohadtul nem fogyatékosság ez beszéd hiba oszt ennyi
2016. ápr. 12. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
+: Örülj neki, nem érzed úgy, hogy akadályoz.
2016. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A beszédfogyatékosság azt jelenti, hogy nem tudod magad megfelelően kifejezni beszéddel és testbeszéddel, hanem más eszközök is kellenek, például mutogatnod is kell hozzá, vagy például ahelyett, hogy tíz vagy tizenöt dekát kérnél valamiből, húsz dekát kérsz, mert nem tudod az előbbieket kimondani.

Ha nem érzel így, akkor az állam nyilváníthat beszédfogyatékosként, de te valójában nem vagy az, hiszen ezt nem lehet objektívan eldönteni. Legalábbis amíg tudsz valamennyire beszélni.

2016. ápr. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. Vagyok

Énbis dadogok és én igazából nem birom kimondani a szót meg nem birok egyszerüen elkezdeni olvasni b*zdmeg

2016. jún. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!