Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni dadogás ellen?

Mit lehet tenni dadogás ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok 12 éves lány vagyok és dadogok. már sok ötletet kaptam hogy a híres emberek hogyan győzték le ezt a betegséget. De én olyan ötletekre lennék kíváncsi ami nektek, ismerőseiteknek bevált! Kb.:4 éves korom óta dadogok.nem örököltem és nem is vele születtem! :(
2011. jún. 1. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
kérd meg az orvosodat hogy írjon fel placebo-t vagy menj el pszichologushoz
2011. jún. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Járj logopédushoz, azoknak pont az ilyenek kezelése a munkájuk :)
2011. jún. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is így jártam, 3-4 évesen jött elő, anyám se értette mit akarok mondani. :) Én jártam logopédushoz, gyakorlatilag nem sokat ért, odabent szépen beszéltem, kiléptem, megint dadogtam. Pszichológus, főleg gyógyszer felesleges.

A legjobb megoldás, ha olyan célt tűzöl ki magad elé, amihez mindenképpen szükséged van a beszédre. Én 18 évesen untam meg a dadogást, és elmentem pár autószalonba, és megpróbáltam meggyőzni az eladókat, hogy én tényleg autót akarok venni. Tizedjére sikerült, volt, ahonnan kidobtak. Azzal indultam el felfelé a lejtőn. 20 éves koromban, érettségin már nem nagyon volt problémám (100% angol emelt szóbeli, 2 felsőfokú nyelvvizsga), 21-22 éves koromra múlt el teljesen. Most már, aki először találkozik velem, az sem veszi észre, hogy valaha is volt ilyen problémám.

Tehát ne légy türelmetlen, lehet, hogy neked is még 10 év hátravan a gyógyulásig, de igazat mondanak, akik azt szajkózzák, hogy kinövöd, bármennyire is nehéz elhinni. :)

De a te akaraterőd sokat számít. Kitartást és mielőbbi gyógyulást!


23/F

2011. jún. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mikor dadogsz? Mindig, vagy akkor, amikor izgulsz? Bizonyos szavaknál, szótagoknál?

Egyedül nem igen javítható. Mondókákat szoktak mondatni, meg Énekelni. Áll. ének közben nem dadognak.

2011. jún. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Láttad a srácot a Csillag születikben?Rappelés közben nem dadogott.Most nem lehet mindig rímben beszélni, de ha verset mondasz kívülről, könyv nélkül, akkor is dadogsz?
2011. jún. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha verset mondok akkor igen. ha énekelek nem. oltam már mindenhol. és én sem dadogtam nálluk, de aztán ujra fojtatódott. Szeretek énekelni mert akkor nem dadogok. nem minden szónál. általában a mássalhangó bettüvel kezdődő szónál. de ha nagyon izgulok és félek akkor nagyon. Fóleg mikor felszolitanak az iskolában, meg mikor bekell mutatkozzak.
2011. jún. 2. 14:01
 7/11 anonim válasza:
Merrefele laksz? Én is dadogok, és ismerek pár embert aki szintén
2011. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Szia. Én is 12 éves vagyok, nekem is pontosan ez a bajom (de tényleg). Nekem amiket nehéz kimondanom: P, k Cs, Tr, Pr, d. :( Iskolában utálok olvasni, é mindig félek is miatta. Az oszt. társaim már megszokták, és nem is piszkálnak ezzel. Barátnőim már pláne nem. Engem mindig az izgat, hogy fogok-e egyáltalán tálálni valamilyen fiút, akit nem taszítok el a dadogásommal. Próbálok keveset beszélni, de sajna, az nekem nem megy. Vannak rossz és jó időszakjaim. kb ennyi. Próbálok nem sokat törődni ezzel, és élvezni az életet. :)
2012. aug. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
2014. júl. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Egyébként általában a dadogás azért van, mert túl gyorsan akarod mondani a szavakat, ez azért lehet mert kiskorodban nem hagyták, hogy végigmond amit szeretnél, sztem segíthet az hogyha lassan és folyamatosan olvasol egy könyvet. (lehetőleg olyat válassz amit már ismersz és könnyebben tudsz olvasni.)

Mint a linkben is olvashattad, a légzés miatt van főként.

Csinálj légzőgyakorlatokat stb.

2014. júl. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!