Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Dadogás ellen mit lehet tenni?

Dadogás ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Nemrég kezdtem el dadogni.
2010. aug. 15. 16:24
 1/8 anonim ***** válasza:
15%

V-v-v-vagy elm-m-m-mész l-l-l-l-loghop-p-pédush-hoz,

v-v-v-vayg b-b-b-elet-t-törődsz

2010. aug. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%

Saját magad a beszédtechnikát gyakorolhatod; variálhatod a hangerőd, a ritmust, és a többit. Segíthet a bábozás, éneklés, szavalás. Van egy eszköz, amivel ha beszéd közben késleltetve visszajátszod a saját hangodat, akkor szintén segíthet.


A dadogás sajnos egy makacs beszédhiba, nem biztos, hogy a logopédus tud segíteni.

2010. aug. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elszőször is derítsd ki mitől van(pl:hol jelentkezett először) barát-nő vel szemben, 100 ember előtt szímpadon... De lehet hogy csak felgyülemlett bened a stressz, le kell higgadnod, és lassan beszélni, , de mindent lassabban csinálni. Lehet hogy sokad gépezel attól is lehet. De ha szótagolsz(még ha ciki si), vagy betűzöl(fontos hogy HANGOSAN)sokat segít. Ha egyedül nem tudod megoldani menj logopédushoz.
2010. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szerintem sokat izgulók.
2010. aug. 15. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Beszélj lassabban!
2010. aug. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy gyorsan beszélek?
2010. aug. 16. 20:37
 7/8 anonim ***** válasza:
Pszichológus (mivel most alakult ki és stressz miatt) és logopédus. A kettő együtt lenne a leghatékonyabb, de lehet, hogy más az első megoldja a problémát. Ha eddig nem dadogtál, akkor nem hagyományos beszédhibáról van szó.
2010. aug. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
29%
aki dadog az nem elég erős az életre , sajnállak, minek izgulsz amikor nincs is mire, elöször is azt dönsd el fejbe , hogy kit érdekel a többi ember, nem kell izgulni senki elött se, senki se jobb rosszabb nállad, sose értettem az izgulos dadogokat. vegyél eröt magadon és káromkodj jókat a vc-n az segit szerintem
2010. aug. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!