Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek a dadogás ellen?

Mit tegyek a dadogás ellen?

Figyelt kérdés

kb 6 éves korom óta dadogok.Oviban kisiskolás koromban jártam logopédushoz nem használt semmit..Hogy szokhatnák le?

15/F


2010. júl. 8. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha jártál szakemberhez és semmit nem használt, akkor rossz szakihoz jártál. Olyan nincs, hogy nem használ semmit. Ha meg nem is tud gyógyítani, akkor is javulnia kell a beszédnek.

Keress másik szakembert és tanulj pár lazító technikát is. A barátnőm dadogása sokat javult amióta meditál és jógázik. És logopédushoz is jár.

2010. júl. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Próbálgasd a beszédtechnikát, változtasd a tempót, a hangerőt, mondogass verseket; ezek segíteni szoktak.
2010. júl. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszike :)
2010. júl. 8. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebben a korban sajnos már nagyon nehéz korrigálni a dadogást (amúgy is nehéz).

A legjobb, ha felkeresel egy logopédust és egy pszichológust együtt!

2010. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

ne logopédushoz menj, hanem pszichológushoz, mert ez nem beszédtechnikai hiba, hanem pszichés stressz.

fontos, hogy a környzeted hallgasson nyugodtan végig, akkor is ha dadogsz, ne vágjanak közbe. sok sikert! menni fog!

2010. júl. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Plusz idegrendszeri hajlam a pszichés okok mellett. Családi halmozódást mutat.
2010. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi all..hát most idegileg kivagyok.
2010. júl. 8. 18:40
 8/8 anonim válasza:
100%

Beszéd az a mindenkori idegállapot függvénye. Beszéd egy reflex. Rosszul "elsajátított beszéd" rögzül az "agyba". Ezt a reflexet úgy lehet kiiktatni, hogy újat ültetünk be helyette. Mégpedig a jó beszédet. Én is dadogok kisiskolás korom óta. Most 24 vagyok. Voltam több logopédusnál, pszichológusnál, természetgyógyásznál, sőt még egy táltosnál is. 3 éve találtam egy jó logopédust, aki tényleg ért a szakmához. Szépen javul a beszédem. Jó beszédhez a következőre van szükség: 1; meggondolom mit is akarok mondani, addig nem beszélek, míg nem állt össze mondat a fejemben. 2;jó mély levegő vétel, magánhangzókat megnyújtani (úgy hogy kínosan lassúnak érezd, akkor lesz jó.) 3; Magyarra jellemző hanglejtést dallamot használni, mert az segít megnyújtani ott, ahol elakadnál. Egy mondat egy gondolat egység. Nem lehet szavanként elmondani egy mondatot, törekedni kell minden erőfeszítéssel, hogy lassan és nyújtva végig mondd a mondatot. Sokat segít ebben a hangos olvasás és a vers szavalás. Ha egy megtanult verset dadogás nélkül el tudsz mondani, akkor meg van minden esélyed a helyes beszédre. Lehet gyakorolni olvasással, hogy egy lélegzetvétellel egy mondatot végigolvassuk, vagy akár egy vesszőig. Igyekezz a hanglejtést, dallamot adni hozzá, mert az rengeteget segít. Egy csónakot is könnyebb a vízben húzni, mint a földön :).

Ez most elég rövid és felületes válasz volt. Ha komolyan gondolod vedd fel velem a kapcsolatot és próbálok segíteni, mert tudom milyen rossz a dadogás.

2011. márc. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!