Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gazdagság kontra szerelem?

Gazdagság kontra szerelem?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nem a "csillogás" miatt, csak a kérdés szempontjából írom, hogy emeletes házban lakunk, 3 kocsink van, és apám sokat dolizik, de sokat is keres. Anyám itthon van. De nehogy azt gondoljátok, hogy reszelem itthon a körmöm és valami csodára várok, hogy jön vmi milliomos és elvesz... pont az ellenkezője vagyok. 18 éves korom óta dolgozni járok , busszal megyek be a munkahelyemre, mellette fősulizok. (már csak azért is dolgozok, hogy ne legyek otthon...) anyám "elvan" és csak azt az ürességet érzem körülötte, hogy mindene megvan és őt ez teszi boldoggá... De engem nem!! Amit kérek tőlük pénzt,az a minimális összeg, teljesen átlagos cuccokba járok, a turikat is szeretem.../ezért a szüleim egyébként nem is kicsit bolondnak néznek.../4 hónapja megismerkedtem egy sráccal a fősulin. Nem tudja az "előéletemet", nemrég elvitt hozzájuk. A szülei egyszerűen élnek, autójuk sincs, de mégis amikor elém tette az anyukája a saját készítésű sütit, majdnem elsírtam magamat...A barátom finoman, de jelezte, hogy ő is szívesen bemutatkozna az én szüleimnek...hát itt kezdődik a gond... Hogyan tálaljam szépen, hogy nehogy leessen az álla? Meg rettegek, mert szerintem akkorát csalódik, hogy helyben szakít velem...de én nagyon szeretem...hogy mondjam el??
2009. okt. 26. 13:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem a szerelem előtt nem lehet akadály a pénz. Bár egy férfinél potenciális gond lehet, hogy neki kevesebb jutott. De ha nem a szüleid pénzéből élsz...
2009. okt. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
86%
Mondd el neki, hogyte nem tehetsz arról, hogy milyenek a szüleid, te normálisan akarsz élni, nem felvágósan, meg azt, amit itt leirtál. Ha szeret, akkor nem lesz semmi probléma, elvégre te se hagyos ott, mert a szülei szegényebbek, mint a tieid...
2009. okt. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
köszi hogy válaszoltál.. hát nem. az ő pénzükből... csak ha meglátja a fürdőmedencés 6 szobás házat szerintem azt hiszi, hogy viccelek vele...
2009. okt. 26. 13:39
 4/21 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem kell elmondjad neki, hagyd hogy hazakisérjen és meglássa hogy milyen házatok van, hány autó áll az udvarban, ebből úgyis látni fogja hogy mi a helyzet. Közben meg éreztesd vele hogy fontos neked és nem érdekel téged ez a társadalmi különbség.
2009. okt. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodtan mutasd be a szüleidnek, hisz nem beléjük szerelmes, hanem beléd, és úgy fogad el ahogy vagy, a szüleiddel együtt. Nem hinném azt nézné, mennyi pénze van a szüleidnek, és nyílván azért szeretett beléd, mert olyan vagy amilyen, vagyis te ahelyett hogy elkényelmesednél, ahogy leírtad..teszel magadért, és nem várod a sült galambot, nem lógsz a szüleiden.Szóval szerintem ne aggódj, hisz nem másnak mutattad magad, mint ami az igazi jellemed, így nincs mitől félned :)
2009. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
88%
Ne butáskodj. A leírtak alapján neked nagyon egészséges értékrended van és nem használod ki,hogy gazdagok a szüleid. Ezek után senkinek sincs joga ezért bántani,sőt!!! Én is jobb modú családból jövök mint a férjem,de soha nem volt gond ez miatt köztünk. Mond el a barátodnak,hogy hogy áltok anyagilag és azt is,hogy sajnos ettől nem lesz boldogabb az ember,mert neked sokkal jobban esik egy saját készítésü süti mint egy medence.
2009. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
ja és még azt hadd írjam le, hogy anyám közben folyton "bepróbálkozik" valami úri gyerekkel. Áthívja hozzánk pl. a magát jól megszedő orvos ismerősét és mit ad az ég, hát nem hozza magával pont a fiacskáját is?? Udvariasan, de lekoptatom őket. Erre anyám közli, hogy egy ostoba vagyok, mert nem fogom fel, hogy az életben csak ilyen kapcsolatokkal lehet előrelépni...
2009. okt. 26. 13:44
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Hat ha kellesz a baratodnak a medences hazzal is, akkor szerethet teged, ha meg a szep hazatok miatt osszevesztek, akkor nem is kellettel neki igazan.

Nem igazan ertem a kerdesed lenyeget, mar bocsika.

A te anyukad nem tud sutni sutit? Akkor lehet hogy attol is majd leesik a baratod alla, nemcsak a hazatoktol, erre nem is gondoltal?

2009. okt. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%
Mondd meg anyukadnak, hogy te nem akarod, hogy eltartsanak majd. Te majd magadat eltartod. Te nem ugy akarsz elni, ahogy o el.
2009. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem jobb, ha a barátod most tudja meg a körülményeidet, mintha esetleg évek múlva kellene bevallanod neki, nem? Elmondod neki, amit itt leírtál, szerintem simán megérti :)
2009. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!