Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gazdagság kontra szerelem?

Gazdagság kontra szerelem?

Figyelt kérdés
21 éves lány vagyok. Nem a "csillogás" miatt, csak a kérdés szempontjából írom, hogy emeletes házban lakunk, 3 kocsink van, és apám sokat dolizik, de sokat is keres. Anyám itthon van. De nehogy azt gondoljátok, hogy reszelem itthon a körmöm és valami csodára várok, hogy jön vmi milliomos és elvesz... pont az ellenkezője vagyok. 18 éves korom óta dolgozni járok , busszal megyek be a munkahelyemre, mellette fősulizok. (már csak azért is dolgozok, hogy ne legyek otthon...) anyám "elvan" és csak azt az ürességet érzem körülötte, hogy mindene megvan és őt ez teszi boldoggá... De engem nem!! Amit kérek tőlük pénzt,az a minimális összeg, teljesen átlagos cuccokba járok, a turikat is szeretem.../ezért a szüleim egyébként nem is kicsit bolondnak néznek.../4 hónapja megismerkedtem egy sráccal a fősulin. Nem tudja az "előéletemet", nemrég elvitt hozzájuk. A szülei egyszerűen élnek, autójuk sincs, de mégis amikor elém tette az anyukája a saját készítésű sütit, majdnem elsírtam magamat...A barátom finoman, de jelezte, hogy ő is szívesen bemutatkozna az én szüleimnek...hát itt kezdődik a gond... Hogyan tálaljam szépen, hogy nehogy leessen az álla? Meg rettegek, mert szerintem akkorát csalódik, hogy helyben szakít velem...de én nagyon szeretem...hogy mondjam el??
2009. okt. 26. 13:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Hát sztem nem gond, de azért mondd el neki a dolgokat még mielőtt elviszed hozzátok. Ne dobd a mély vízbe, ha tudja h mire számítson nem hinném h gond lenne belőle. Emiatt nem fog otthagyni, ha meg igen akkor így járt! Sztem ahhoz képest h ilyen jól éltek, még dolgozni is eljársz na az dicsérendő! Nem fog azonosítani egy gazdag libával ne aggódj!
2009. okt. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
aranyos vagy, de nem tud sütit sütni. a klasszikus.... Bejárónőnk van, heti 2szer jön. Nem ő főz, anyám hozat kaját.ennek ellenére én porszívózom a szobámat, amitől anyám rendszerint lesápad... meg ha meglátná ezt a fiút , gondolom menne finoman az utalgatás, hogy "de mivel is foglalkoznak a szüleid, hol laktok...stb"? Apám 2 fokkal normálisabb, a semmiből építette fel a vállalkozását, tudja, hogy mi mennyit ér....
2009. okt. 26. 13:48
 13/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem könnyű. Én is egyszer megismertem egy gyönyörű lányt, és jól meg is voltunk, egészen addig, még ő kapott egy autót a szüleitől, aztán később egy lakást.

Addigra én úgy éreztem magamat, hogy nem vagyok férfi, az önértékelésem pedig kezdet mellet lejjebb apadni. Mert én egy szegény családból származóm, és gyéreztem, nem tudok adni neki semmit, mint férfi, és ez egyre nagyobb szakadékot képzet közöttünk.

A nagy anyagi, erkölcsi különbségegeket egy darabig áthidal a szerelem, de utána?

2009. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát nemtom. Ha a szüleid valóban szeretnek, akkor meg lehet velük dumálni, hogy amíg a srác ott van, addig vegyenek vissza ,ne viselkedjenek sznobosan, stb. A gazdagság egy dolog, lehet zavarja majd a párodat, sőt tutira, de ez még elviselhető, viszont ha a szüleid totál orrfennhordós sznobosan viselkednek, lenézik a srácot is esetleg, stb, akkor az nagyon kellemetlen lesz neki.
2009. okt. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
66%
Apudnak amúgy milyen vállalkozása van?Párod mivel foglalkozik, vagy mit tanultok?
2009. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem vagy könnyű helyzetben a családod miatt.

Szerintem minnél hamarabb bemutatod a szüleidnek a srácot annál jobb. Egyrészt a srác megnyugszik, h. fontosnak tartod annyira h. bemutasd otthon, Te is megnyukszol hogy mit lép majd a helyzetre, mert minél hamarabb derül ki annál jobb. Lehet hogy visszalép, mert az fog járni a fejébe hogy ő soha nem fogja tudni Neked megteremteni azt a luxust amiben élsz.

De mindenképp bemutatás előtt közöld vele, hogy ilyen körülmények között élsz, de te nem erre vágysz ezért is próbálsz mindent magadnak megteremteni. Sok sikert!

2009. okt. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
78%
Mondd el neki!Így tisztességes.Szerintem már el kellett volna mondanod.Én is voltam hasonló helyzetben.Nem könnyű.
2009. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Egy mese jut az eszembe erről a történetről, amit a napokban hallottam. Meséld el a fiúnak, meg fogja érteni, hogy Te mit gondolsz a gazdagságról.


"Egyszer egy jól kereső apa úgy döntött, hogy elviszi vidékre 7 éves

kisfiát azzal a céllal, hogy megmutassa neki, milyen szegény emberek is

vannak,

és hogy a gyermek meglássa a dolgok értékét, és felfogja azt, hogy milyen

szerencsés családban él.


Egy egyszerű falusi család házában szálltak meg, ahol egy napot és egy

éjszakát töltöttek. Amikor a vidéki út végén tartottak, az apa

megkérdezte fiát:

-Nos, mit gondolsz erről az útról?

-Nagyon jó volt apa!

-Láttad, hogy némelyek milyen szükségben és szegénységben élnek?

-Igen.

-És mit láttál meg mindebből?

-Azt, Apa, hogy nekünk egy kutyánk van, nekik négy. Nekünk egy medencénk

van otthon, ők meg egy tó partján laknak. A mi kertünket lámpák árasztják

el fénnyel, az övékére pedig csillagok világítanak. A mi udvarunk a

kerítésig tart, az övéké addig amíg a szem ellát. És végül láttam, hogy

nekik van idejük beszélgetni egymással, és hogy boldog családként élnek.

Te viszont, és Anyu egész nap dolgoztok, és alig látlak titeket.



Az apa csak fogta a kormányt, vezetett csöndben, mire a kisfiú

hozzátette:

-Köszönöm Apa, hogy megmutattad, hogy milyen gazdagok is lehetnénk."

2009. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
66%

14:34-es

Ebben a hónapban keringett ez a történet email-en.

És nagyon is igaz történet:)

2009. okt. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Azok alapján amit leírtál nagyon szimpatikus lány vagy nekem. Nem szálltál el magadtól a pénz miatt, s ez nagyon dícséretes. A pénz nem lehet akadály a szerelemben. Ez nem a középkor. Mondd el neki öszintén az igazat, biztos nem fog elhagyni. Egy embert nem azért kell szeretni mert gazdag hanem azért aki. Te egy kedves lány vagy és biztos a fiú is nagyon szerett. De ha titkolozol előtte akkor lehet hogy elveszíted. Nem kell félned csak mondd el neki és kész! Nagyon sok szerencsét.
2009. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!