Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a gazdagság?

Mit jelent a gazdagság?

Figyelt kérdés
Mennyiből kell megélnie havonta egy gazdag családnak vagy embernek?
2009. aug. 30. 17:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
39%
ez milyen hülye kérdés..
2009. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy nem kell állandóan a pénzre gondolni, hogy a mindennapos életvitelben az árak nem képezik állandó megfontolás tárgyát.
2009. aug. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 baranyi kálmanné ***** válasza:
100%
Biztos nem annyibol mint nekűnk.Hogy honnap végére minden forintot meg kell fogni.De én is kivácsi vagyok!!!
2009. aug. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pl. 700ezer a kereset, és jóval kevesebbet költünk el.. Tudni kell gazdálkodni
2009. aug. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Csak mert nap mint nap hallom,hogy a gazdag emberek így meg úgy...de kinek mi a gazdagság?Akiknek a fizetése(minimálbér)120 ezer ft,nekem azok is gazdagok!Nekik meg az a módos,ha valaki több százezret keres!Van alsó-közép-és felső osztály!Csak nem értem,hogy az alsót miért nem kell figyelembe venni!Mert itt vannak a fizikai dolgozók,akik a vállalatoknak keresnek és még sincsenek normálisan megfizetve!Pedig kemény a fizikai munka!Főleg 50 ezer ft-ból!

É abba belegondolt már valaki,hogy egy fiatalnak milyen jövője lesz,ha a szülei alsó osztályból származnak?

2009. aug. 30. 17:23
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A gazdagság 3-400ezernél kezdődik, ha egyedül élsz.

Családnál mondjuk legyen csak 200 fejenként, tehát egy 4tagú családnak kell 800 lepedő.

Jobb helyeken persze, nem urambátyám-országban. :)

2009. aug. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Utoló,kíváncsi vagyok,hogy 50 ezer ft-ból hogy tudnál gazdálkodni,mikor 1 kg kenyér 300 ft és 1 kg hús 1000 ft-tól kezdődik!És az albérlet....a többit már nem is írom!De irigyellek!


Első kommentáló...tehetsz egy szívességet :S

2009. aug. 30. 17:26
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Epirusz királyát, Pürroszt megkérdezte barátja, Küneasz:

- Uram, ha meghódítottuk Rómát, mit csinálunk azután? Pürrosz ezt válaszolta:

- Szicília ott van alatta, könnyű lesz elfoglalni.

- És ha már Szicíliát is elfoglaltuk, mit csinálunk utána?

- Akkor átmegyünk Afrikába, és kifosztjuk Karthágót.

- És Karthágó után, uram? - Görögország kerül sorra.

- És, ha szabad kérdeznem, mi haszna lesz mindennek a hódításnak?

- Akkor aztán - válaszolta Pürrosz - leülhetünk, és élvezhetjük az életet.

- Nem tehetnénk ezt már most? - kérdezte Küneasz.


A szegények azt gondolják, hogy boldogok lesznek, ha meggazdagodnak. A gazdagok azt gondolják, hogy boldogok lesznek, ha megszabadulnak a gyomorfekélyüktől.

2009. aug. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
93%

50ezerből sehogy. volt hogy 70et kerestem, de 40 volt a szobabérlet, a 30 meg nem volt elég kajára se, és akkor még se beutazás, hazautazás, se cigi, semmi.

tudom hogy irtó ciki közhely, de magyarországon nem lehet megélni.

menjenek a p*ába ilyen fizetésekkel, csőd az egész. :)

2009. aug. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Voltam már boldog. Nekem elég volt az amikor minden nap tudtam rendes ételt tenni az asztalra, megtudtam venni az iskolakezdéshez mindent. Amikor ki tudtam fizetni a számláimat. Soha nem volt annyi pénzem, hogy jól tudjak gazdálkodni belőle. Ám ha már annyit kerestünk, hogy meg tudtam venni amire a gyerekeknek és nekünk azt amire szükségünk volt akkor nem panaszkodtam. Jelenleg három gyermekkel 120 ezer az össz jövedelmünk. Ha mindent kifizetek nem eszünk, ha eszünk akkor nem fizetem ki a számlák egy részét. Ha havi 200ezer lenne az össz jövedelmünk az nekünk már gazdagság lenne. Új kabátot is vennék a gyerekeknek télre, meg vennék cipőt a páromnak. Nem a legdrágábbat, olyan kínaisat, de az is jó lenne, ha volna... Erre mondják, hogy álmodik a nyomor.
2009. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!