Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit jelent a gazdagság?

Mit jelent a gazdagság?

Figyelt kérdés
Mennyiből kell megélnie havonta egy gazdag családnak vagy embernek?
2009. aug. 30. 17:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem olvastam el egyetlen hozzászólást sem, de ha 500 ezer ft. volna a kettőnk összjövedelme, gazdagnak érezném magamat.
2009. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
95%

"Az elme az, ami jót csinál a rosszból, ami nyomorulttá vagy boldoggá, gazdaggá vagy szegénnyé tesz."

(Edmund Spenser)


"Nem az teszi a gazdagságodat, amit birtokolsz. Ha meg vagy elégedve azzal, amid van – ez a gazdagság."

(Mark Twain)


"Mindannyiunknak hatalmunkban áll választani egészség és betegség, gazdagság és szegénység, szabadság és szolgaság között. A miénk a döntés, nem pedig bárki másé."

(Richard Bach: Illúziók)


"Sokak számára a gazdagság megszerzése nem a nyomorúság végét jelentette, csak átalakulását."

(Epikurosz)


"Hiszen nem a dolgokban rejlik a hiba, hanem magában a lélekben. Ami a szegénységet nyomasztóvá tette számunkra, a gazdagságot is nyomasztóvá teszi. Miképpen egyáltalán nem számít, hogy a beteget faágyba vagy aranyágyba fekteted-e – bárhová cipeled, betegségét magával cipeli -, úgy nem számít az sem, gazdagságba vagy szegénységbe helyezik-e a beteg lelket. Vele tart gyarlósága."

(Seneca)


"ÖRÖM: Roppant nagy a vagyonom!

ÉSZ: Vigyázz, nehogy te légy a vagyonodé, s ne a vagyonod a tiéd! Vigyázz, hogy ő szolgáljon neked, és ne te őnéki! Mert ha nem tudnád, több az olyan ember, akit a kincsei bírnak, mint aki a kincseit bírja. Több a "vagyon embere", mint az olyan, aki vagyonnal rendelkezik. A kapzsiság és a lélek sivársága teszi az urat szolgálóvá. Tudod te is, mi haszna van a pénznek, ez pedig csekély: hogy általa a legszükségesebbhez hozzáférhess. Ami túllépi a mértéket, nem gazdagság többé, hanem kötelék és bilincs, nem ékesítője a testnek, hanem béklyója a léleknek, halmaza a gondnak, az ijedelemnek, és hiánya a boldogságnak…"

(Petrarca: A gazdagságról)


"A gazdagság nem a kincsek birtoklásából áll, hanem azok kihasználásából."

(Napoleon Bonaparte)


"A munka minden gazdagság forrása."

(Engels)


"Az egészség a legnagyobb ajándék, az elégedettség a legnagyobb gazdagság, a hűség a legjobb kapcsolat."

(Buddha)

2009. aug. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha havi 130 ezret kapnék kézhez, boldog lennék, ha 200 ezret, gazdagnak érezném magam!

Erre is mondatjuk: "álmodik a nyomor!"

Szülőm 38 év munka után (abból 20 év 3 műszak), havi 64 ezer nyugdíj. Megél, de ő is álmodik!

2009. aug. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy előbb elírtam? Nem 120 ezret keresek, hanem ötünk jövedelme 120ezer, gyessel családipótlékkal munkanélkülivel. Még a páromnak volt munkahelye az ő jövedelme százezer volt, nem is panaszkodtam. Elégedett voltam, sőt boldog.A gyes és a csp 80000. Azért ennyi, mert egyik gyermekünk tartós beteg. Csak a gyógyszerük a gyerekeknek havi 11000. Most a párom munkanélkülije negyvenezer. Három hónapig, utánna ez csak kevesebb lesz. Igen, álmodik a nyomor. Hidd el, nálunk is. Ha sikerülne munkahelyet találnunk és én és a párom is minimálbért kapnánk, már meglenne a kétszáz ezer. Az nagyon jó volna.
2009. aug. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy rövid időszak, amikor kettőnk ösz jövedelme, 250 ezer forint volt. (Az egy álom időszak volt)

Akkor úgy éreztem nagyon gazdagok vagyunk, legalábbis sok ismerősömhöz képest.

Most, munkanélküliként, már messze csak egy álomnak tűnik az, az összeg.


De anyagilag, a havi nettó 200-300ezer/fő, plusz, tökéletes egészség, boldog emberi kapcsolatok. Számomra ez már gazdagság lenne a javából.

2009. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

2-en vagyunk havi fix jövedelmünk 300ezer forint+ még, ami jön túlóra (már ha kifizetik). Nem dúskálunk, de nem is érzem gazdagnak magunk. Most pl: 9-én kellett volna, h kapjak fizut...elvileg holnap kapok ( a főnők elcsúszott)így a félre tett pénzem...huss.

A hitelünk 100 ezer Ft (lakás) a rezsink mindennel együtt 60 ezer kb.

Egyetemre járok (levelező)havi 20ezer (utazás+alvás, havi 5 nap)


Gazdagság?? +200ezer ft...de egy idő után már ez sem lenne elég. Hiszen az ember hozzá szokik egy bizonyos életformához, abból nehéz lejjebb adni, mindig több és több kellene!

Akkor érezném gazdagnak magam, ha annyi juttatást kapnék, mint akármelyik politikus

2009. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
17:45-ös ezek nagyon szép idézetek,de mit kezd vele az ember,ha nincs mit enni és sok a tartozása(ami csak a rezsit illeti)!Jó is a lelki gazdagság,csak ez vigasztal de az ember egy idő után beleroppan abba,hogy kiút nincs,pénz nincs,kaja nincs és stb.!Ha minden fillért megfognánk és csak rezsi kaja számlák akkor 30-adikáig kitartana a pénz!De kell ruha és cipő,kell néha valami amitől nem akasztja fel az ember magát a nyomorban(kis csoki vagy néha valami finomabb kaja:hús,tej stb.)!Így 20 körül már üres a gyomor és kitörölhetem a s@ggem a kreativitásommal és a nagy fantáziámmal!Mikor nézem az újságokat (Tesco,Interspar) és csorog a nyálam,ha a csirkemellre nézek vagy egy finomabb felvágottra,amit már nagyon rég óta nem ettem!A szomorú itt az,hogy ezek a dolgok és vágyak senkit sem érdekelnek!!!
2009. aug. 30. 21:17
 18/18 anonim ***** válasza:
76%
Minden igaz, amit írtatok, különlegesen a klasszikus idézetek a gazdagságról és szegénységről szóló bölcsességek. De azért tudjatok róla, hogy kifosztottak vagyunk. Túlságosan nagy a különbség a leggazdagabbak és a legszegényebb rétegek anyagi helyzete között. De még mindig jobb kifosztottnak lenni, mint fosztogatónak.
2009. aug. 30. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!