Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A ferjem nem akar penzt adni...

A ferjem nem akar penzt adni . Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok, es amit kapok penzt elkoltom az itthoni dolgokra, kaja stb...

ő nagyon jol keres , de mikor kerek tole penzt mert kellene valami itthonra , akkor huzza a szajat. Mielott gyereket vallaltunk mondtam neki, hogy ha gyesen leszek majd biztos kernem kell tole penzt, mert az enyem véges... azt mondta rendben. De most azt erzem hogy amikor ad is nem szivesen. Szerintetek ilyenkor mi a teendo?


2017. jún. 23. 10:15
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
95%

Mit kérhetsz tőle?

1. Számoljon be a fizetéséről, tegye le a bankszámlakivonatát. Természetesen te is leteszed a tiédet.

2. Minden hónapban utaljon át a te számládra minimum 200 ezret.

3. A pénzt - VALAMENNYI bevételt - közösen osszátok be. Minden nagyobb vásárlást, költést leegyeztettek, előre.

4. MINDEN megtakarítás, befektetés (plusz ingatlan, részvény, kötvény, üzletrész, autó stb.) kettőtök nevén legyen, vagy külön-külön, de egyenlő értékben.

5. Legyen a gyereknek is külön valamilyen betéti számla, megtakarítás, ingatlan, akármi.


Egyébként erősen javaslom, hogy egyszer nézz utána, hol van a bankszámlája, mennyi pénz van rajta, vannak-e rendszeres átutalások rajta a közüzemi díjakon kívül, illetve jóváírások a munkabérén kívül. Figyeld a postáját, úgyis otthon vagy, van-e jele annak, hogy olyan befektetései vannak, amiről nem tudsz. A házasság vagyonközösség, minden ez idő alatt megszerzett vagyon közös, a fele téged illet. Nagyon meg fogod szívni válás esetén, ha nem vagy észnél.

2017. jún. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
98%

Had talaljam ki. Kb 15-20 e vel idosebb nalad. Bekoltoztel a hazaba. Hazassagi szerzodest iratott ala veled. Nincs a neved egy kis resz sem a hazbol ahol eltek. Nem tudod, hogy hol van a bankszamlaja. Ha veletlenul meghal, fogalmad sincs hol keresd a penzt.

Ha valni akarnal semmit nem kapnal mert alairtad a szerzodest, masreszt fogalmad nincs mennyi vagyona van es hol. Pl keszpenz, befektetesi eszkozok, megtakaritasok. Nem fog engedni valni, fenyegetni fog, hogy a gyerek marad, mert semmid nincs, neki viszont kell egy csicska otthon.Nem vagy kedvezmenyezettje semmilyen megtakaritasanak.A 700-bol max 200 hivatalos a tobbi zsebes.

Hanyat talaltam el? Tudod mit jelent?

2017. jún. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
92%

Ostoba a kérdező, valaki itt pontosan le írta előttem, hogy ilyen egyetértés még sosem volt itt.

Undorító férjed van, és nem igaz az, hogy ezt nem tudtad róla eddig. Vagy ha igaz, akkor minek mentél olyanhoz hozzá akit nem is ismersz?

Kérdezted már a férjedtől, hogy mégis MINEK akart gyereket? Vagy eddig nem tudta, hogy egy gyermek nem kevés pénzbe kerül? Mit hitt? Hogy 18-20 évig csak nézegetni kell, és néha megetetni?

2017. jún. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, nem olvastam el az osszes hozzaszolast, lehet hogy ez az otlet mar volt: ne kerj tole penzt egy hetig, viszont minden szamlat tarts meg. Az uj het elejen odaadod neki, hogy jo lenne ha a felet ezeknek a kiadasoknak allna, hiszen o is eszik otthon, a gyerek meg kozos. Ha ez se megy akkor egy havi szamla koteget tegyel az orra ala.


Ha ez se mukodik, akkor valoszinuleg azt csinalnam amit mar irtak elottem; fozz magadra es a gyerekre, ha munka utan ehesen hazaesik mondd meg neki hogy a gyesbol eppenhogy a gyerekre meg rad futja. Sajnalod, de a semmibol nem tudsz bevasarolni es fozni.

2017. jún. 24. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
Mi van veled kérdező?
2021. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!