Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen gyerekes a mai...

Miért ilyen gyerekes a mai tinédzser társadalom?

Figyelt kérdés

A mai 16-17-18 évesek (osztálytársak, évfolyamtársak, vagy akár egy ismerőssel is példálózhatnék) miért ennyire komolytalanok?

Oké, értem, hogy nem kell a komolyság megtestesült szobrának lenni még ilyen korban, de annyira zavaró tud lenni, hogy például órán feljön a szexualitás (esetleg magyaron), vagy meghallanak egy szót, röhögnek.


Jó..legyenek dilisek, egy bizonyos szintig. De az, hogy mindenen csak röhögnek az már túlzás.


Vagy ők a nagyon gyerekes, vagy én vagyok túl komoly felfogású? Félreértés ne essék. Imádok hülyéskedni, szünetbe, baráti társaságban, és ha olyan a szitu, akkor persze, röhögök én is. (néha abba sem bírom hagyni...:D)



Mit gondoltok erről? 16-L


2010. máj. 17. 17:02
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
jav : gyerekesek*
2010. máj. 17. 17:03
 2/27 anonim ***** válasza:
73%

uhh magamra ismertem mert én is ilyesmi vagyok:)

mármint szeretek hülyülni, de amikor komoly témáról van szó nagyon idegesít ha valakik viccet csinálnak az egészből

17/L

2010. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
55%
Mert nem felnőttek azért. Egyébként ez a "mai fiatalok" annyira hülyeség. 50 éve ezt mondják, ebben nincs valami paradoxon?
2010. máj. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
77%
Egyetértek. Mondjuk úgy hogy ha kell tudok hülyülni de észreveszem ha komolyra fordul. 16/L
2010. máj. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
42%

Amikor feljön a szex téma, azért röhögnek, mert zavarban vannak... én is zavarban vagyok a témától, na és?? Nem mindenki tekint a szexre ilyen korban úgy, hogy "természetes dolog", meg "az élet része", meg satöbbi... jó biztos te már marhára érett vagy, de ettől nem kell másokat lenézni :S Főleg ha még csak 16 évesek vagytok.


Más dolgokon szintén emiatt röhögcsélnek az emberek. Amikor olyan a helyzet, hogy nem kéne röhögni, de mégis röhögnek, akkor -főleg fiúknál- valamit palástolnak vele... Pl egy nagyon szomorú filmet néztünk egyszer, ami abszolút nem "nyálas" volt, hanem nagyonis komoly, és tényleg el lehetett érzékenyülni a végén, na az össze fiú összevissza poénkodott meg röhögött :P Hüylék lennénk azt hinni, hogy gyerekesség miatt :))) Csak nem akartak gyengének tűnni, főleg egymás előtt nem. És ez se gyerekesség, hanem társadalmi elvárás. Persze a nők többsége úgy van vele, hogy micsoda hülye elvárás, miért se sírhatna egy férfi, de a fiúk többsége(!) ezt nagyon nem így gondolja.


Jaj már elkanyarodtam... Szóval amikor vihorásznak az emberek, azzal a saját gyengeségeiket akarják leplezni, vagy valami bizonytalanságot kompenzálni... Néha tudatosan, néha anélkül.


20L

2010. máj. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
59%

Én is szeretek nevetni,viccelődni,de ha olyan témáról van szó (tanulás,a jövőm ...),akkor komolyan viselkedem.De az osztálytársaim mindenen röhögnek,egyszerűen éretlenek.Azon nevetnek,hogy dobálják a kaját,füzetekkel csapkodják egymást.Még az után is nevettek,amikor az igazgatónő (már nem is of.) cs.szte le az osztályt,hogy hogy viselkedünk...

Én már nagyon unom,hogy nem tudnak felnőni.Az ilyeneknek nem középiskolában van a helye,hanem általános iskola 4-5. osztályában kb.

15/L

2010. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%
Addig jó amig tudnak mindenen nevetni. Majd betöri őket az élet. Nem kell mindent komolyan venni :P
2010. máj. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

Nálunk is ez megy, bár ebben a korosztályban(12-13, talán még 14éves korban) elfogadott.

Én nem ilyen vagyok, persze szeretek viccelődni, meg olyan, de a komoly dolgokat igen is tudom rendesen kezelni, tudok döntést hozni, muszáj, évek óta a szüleimmel alig vagyok, rengeteget dolgoznak, megszoktam már.

13/L

2010. máj. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

"Amikor feljön a szex téma, azért röhögnek, mert zavarban vannak... én is zavarban vagyok a témától, na és?? Nem mindenki tekint a szexre ilyen korban úgy, hogy "természetes dolog", meg "az élet része", meg satöbbi... jó biztos te már marhára érett vagy, de ettől nem kell másokat lenézni :S Főleg ha még csak 16 évesek vagytok."


Ugyanmár...:)) Te valamit nagyon félreértettél..:)

"jó biztos te már marhára érett vagy, de ettől nem kell másokat lenézni :S Főleg ha még csak 16 évesek vagytok."


Nem nézek le senkit, Te vetted eddig magadra csak a leírtakat! :) egy 16 éves is lehet komoly felfogású, nem csak vihorászós, csavargós, hétvégente berúgós.


A szexualitás témában azt értem, hogy nem a szex jön fel, hanem pl. magyar órán a tanár beszél, hogy már így meg úgy része volt a költészetnek a szexualitás. Ezen is röhögnek.


És igen, ha Te 20 évesen röhögsz azon, hogy szexualitás, akkor igen is gyerekes, és komolytalan vagy, nem pedig zavarodban röhögsz. :)

....



"Addig jó amig tudnak mindenen nevetni. Majd betöri őket az élet. Nem kell mindent komolyan venni :P"


Nem is mondtam, hogy mindent vegyenek komolyan. Csak azért MINDENEN röhögni nem lehet.


Szép napot.

2010. máj. 17. 17:37
 10/27 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem csak azzal van a baj, hogy mindeni olyan nagynak hiszi magát, nagynak, érettnek akar tűnni, kinézni.. és ilyenkor kibukik hogy valójában mennyire érettek.
2010. máj. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!