Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem a tinédzser...

Hogy kezeljem a tinédzser kori indulatot?

Figyelt kérdés

A tinédzser korban megjelenik az indulat is. Én ezt nem tudom kezelni,amikor anyukámmal összeveszek meggondolatlanul mondok ki minden szót. És utána nem győzöm mondani hogy bocsi anya ne haragudj stb...

Szeretném ezt megelőzni de nem tudom hogyan várom a tanácsokat segítségeket szeretettel.Köszi.


2011. máj. 18. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Velem is ez van gyakran. Én nagyon szégyellem magamat utána, mert tudom, hogy amúgy nem gondolom komolyan..csak annyira fel tud húzni. Ne érezd magad emiatt szarul, ha szereted, akkor nincs semmi gond.
2011. máj. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A klasszikus módszer a legtutibb: mielőtt bármit mondanál, számolj el tízig! Azalatt pont annyit csillapszik az indulat, hogy át tudod gondolni, hogy tényleg akarod-e bántani anyukádat.
2011. máj. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mielőtt kimondanátok vegyetek egy nagy levegőt.
2011. máj. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az a legegyszerûbb, ha nem feleselsz az anyuddal.:)
2011. máj. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én azalatt az elszámolás 10ig alatt kb 10szeresére cifrázom ki a káromkodásomat.Ez nem mindenkinél jön be:)Minden szülőnek túl kell ezt élni ez van.
2011. máj. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mozogj sokat,fáraszd le magad!A mozgás csökkenti a stresszt,levezeted a fölös energiát és utána garantáltan nem lesz erőd beszólni!:) (magamból indulok ki;ha elfáradok,s,,kimozogtam"magam egy időre,biztos,hogy nincs erőm és kedvem muterba belekötni,vagy éppen felhúzni magam minden apróságon)
2011. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Naa azért kicsit el vagytok szállva, fiatalok!

Tessék empatikusnak lenni és odafigyelni anyukára. Mondok egy titkot: akárhányszor kértek utána bocsánatot, egy-egy ilyen kirohanás örökre tüske marad benne. Elég sok ilyen anyukával találkozom nap mint nap.

Tudom, hogy nehéz a tinédzserkor, de ez még nem jelenti azt, hogy mindent szabad. Anyukát ne tessék bántani!

2011. máj. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sosem mondok semmit anyára. Érdekes. Én meg bírtam állni, pedig nem vagyok különleges és anya sem az a könnyen elviselhető egyén. Önuralom kérdése az egész. Tanuld meg kezelni. Ha eléred azt, hogy mikor kimondanád, előtte eszedbe jut az, hogy "banyek má' megint bocsánatot kell majd érte kérnem" annak ellenére, hogy akkor még tök jó és helyes döntésnek tűnik a mondat már jó úton jársz.
2011. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a tanácsokat.(:
2011. máj. 18. 22:16

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!