Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám miért nem tud úgy...

Az anyám miért nem tud úgy viselkedni mint egy anya? Miért kell úgy viselkednie mint egy tinédzser és hárítani az anyai felelőséget?

Figyelt kérdés

Bár már nem vagyok kamasz és a testvérem sem,de egyszerüen úgy vesszük észre hogy hárítja az anyai felelőségeit!

Én 28 vagyok a testvérem pedig 24,de ezt mind a ketten érezzük hogy egyszerüen nem lehet vele bírni és egyfolytában csak hárít!Ő mindenre azt mondja hogy ő is élni akarja az életét és hagyjuk hogy ős is élje az életét.Én úgy gondolom hogy a gyerekem iránt még ha 40 éves is,akkor is felelőséggel tartozom.Legalábbis is én úgy gondolom,semmi lelki támogatást nem kapunk tőle!

Volt már valaki ilyen helyzetben?


2011. jún. 29. 14:04
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
Anyai felelőségen azt érzem hogy egy kedves szava nincs az emberhez,semmi lelki támogatást nem kapunk tőle!A szomszéd idős nénitől több támogatást és beszélgetést kapok mint az anyámtól!Ez normális hogy így csinálja a dolgait?
2011. jún. 29. 14:06
 2/25 anonim ***** válasza:
93%

Igazából mindent leírtál, csak a konkrét problémát nem.


28 évesen leszakadhatsz az anyádról. Ha eddig nem volt olyan, amilyennek te szeretnéd, ezután sem fog megváltozni a kedvedért. Engedd el.

2011. jún. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

A konkrét példa az hogy olyan mintha nem is az anyám lenne és ezt a testvérem is megmondta és sokat beszéltünk már erről!A le szakadás meg volt és nem is erről van szó,hanem arról hogy nem tud anyához méltóan viselkedni!Ezt nem tudom másképpen leírni!

Ahogy viszonyul a páromhoz és testvérem párjához már abból le jön minden!

2011. jún. 29. 14:11
 4/25 anonim ***** válasza:
46%

Ha ennyi idősek vagytok, akkor már inkább nektek kellene őt segíteni, hadd élje ki végre magát. Felnevelt, megtette a kötelességét.

Milyen jellegű lelki támogatást vártok? Nem lehet, hogy úgy gondolja anyukád, azzal támogat benneteket, ha biztat az önálló döntésekre?

Szerintem 40 évesen, meg 26 évesen mindenki magáért felel, már nem az anyám felel értem. Illetve anyám is most már a maga életéért felel, minthogy már felnevelt. Van kötelessége magával szemben is.

2011. jún. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
48%
Csak addig volt anya mig "muszaj" volt. Vannak ilyenek. Idosebb nok megilyednek, hogy kapuzaras, ugralnak, "fiatalnak erzik magukat', majmot csinalnak sajat magukbol.
2011. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanez van. Én sem vok már tini, de nálunk akkoriban kezdődött, h "ő is élni akarja az életét és hagyjuk hogy ős is élje az életét." szitu. Csak akkor kár, hogy megszült...sehogy sem támogat, semennyit sem kapok tőle, holott munkanélküli vok, ezt sem tudom mikor láttam utoljára, nem keres, nem is érdeklem.
2011. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Mit vársz tőle konkrétan? Milyen ügyben szeretnél vele beszélni, amire ő nem válaszolt?

Nem hinném, hogy idős korára megváltozna, de most már mindegy is, nem igaz?

2011. jún. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
ijednek
2011. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Csak addig volt anya mig "muszaj" volt


Hát igen ezt érzem igazából!Köszönöm a helyes megfogalmazást!Sajnos ezt így nem tudtam másképpen meg fogalmazni!Igen igazából erről van szó!

2011. jún. 29. 14:14
 10/25 anonim ***** válasza:
Szerintem a felelősség a felnevelésre vonatkozik, aztán már csak úgy felelőtlenül szeretjük egymást. Talán elege van.
2011. jún. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!