Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám miért nem tud úgy...

Az anyám miért nem tud úgy viselkedni mint egy anya? Miért kell úgy viselkednie mint egy tinédzser és hárítani az anyai felelőséget?

Figyelt kérdés

Bár már nem vagyok kamasz és a testvérem sem,de egyszerüen úgy vesszük észre hogy hárítja az anyai felelőségeit!

Én 28 vagyok a testvérem pedig 24,de ezt mind a ketten érezzük hogy egyszerüen nem lehet vele bírni és egyfolytában csak hárít!Ő mindenre azt mondja hogy ő is élni akarja az életét és hagyjuk hogy ős is élje az életét.Én úgy gondolom hogy a gyerekem iránt még ha 40 éves is,akkor is felelőséggel tartozom.Legalábbis is én úgy gondolom,semmi lelki támogatást nem kapunk tőle!

Volt már valaki ilyen helyzetben?


2011. jún. 29. 14:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
de konkrétan írd le, pontosan mit szeretnél tőle!
2011. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Mit vársz tőle konkrétan? Milyen ügyben szeretnél vele beszélni, amire ő nem válaszolt?

Nem hinném, hogy idős korára megváltozna, de most már mindegy is, nem igaz?


Mit várok?Azt várom kérlek szépen amit az egyik válaszoló szépen meg fogalmazott!!Hogy ne egy ki@szott muszáj anya legyen aki éppen a pillanat hevében be volt indulva és nagy keservesen felnevelt minket mert nem volt más választása!Semmit nem várok,semmi extrát!

És plussz még annyit hogy 52 évesen ne nézzék egy hülye ku@rvának aki játsza a tinédzsert és hülyét csinál magából!Csupán ennyire vágyom és semmi másra!

Plussz még arra hogy nem mondják azt hogy anyád mekkora egy idiota!Ezen kivül semmi extra feltételem vagy kívánságom nincsen!!

2011. jún. 29. 14:18
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Első válasz jó és lényegre tör.


Annyit tennék hozzá, hogy a problémát ilyen esetben magadban keresd! Mi lehet az a hiányod, ami miatt 28 évesen még mindig anyádon szeretnél lógni lelkileg? Mi az a valódi probléma, amit nem írtál le ide?


A szüleit mindenki készen kapja. Hiába akarod, hogy másmilyen legyen, ha Ő ilyen, akkor ennyit tud neked adni. Biztosan elég is volt ez, ha mindkét gyerekét sikerrel felnevelte, eljuttatta őket a felnőtt korig. Teljesen jogos, ha Ő is élni akar, nem akar két felnőttet pátyolgatni.


Leírom nagyon egyszerű szavakkal még egyszer, hogy biztosan ne legyen félreérthető:


NEM TARTOZIK FELELŐSSÉGGEL ÉRTETEK. FELNŐTTEK VAGYTOK. TI TARTOZTOK FELELŐSSÉGGEL MAGATOKÉRT ÉS A TETTEITEKÉRT.


A lelki támogatás teljesen más dolog. Ha akarja adhatja, ha nem akarja, nem lehet kikényszeríteni. Semmi köze a felelősséghez. De ha adna is ilyen támogatást, azt is a FELNŐTT gyerekének adná, ami kicsit más, mintha egy gyereknek adom.


Szerintem amire Te gondolhatsz, az a feltétel nélküli szeretet. Az valóban "jár" a gyereknek, csakhogy azt már tisztáztuk, ti már nem vagytok gyerekek. Ettől neki még mindig a gyerekei vagytok, és amennyi szeretet tud, annyit biztosan ad is. Ha most ennyit tud adni, ezt kell elfogadni. A többi csak rinyálás, ami egy 28 évestől számomra inkább visszatetsző. Biztos vagy benne, hogy ilyen képet akarsz magadról festeni egy ilyen ismeretlennek, mint én?

2011. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Mit irjon le konkretan? Kerdezo csupan arra vagyik, hogy orok szeretetet kapjon, mint gyerek, erdeklodest, torodest. Mint legtobb szulonek, a gyerek soha nem no fel, legtobb "gyerek" biztonsagban akarja erezni magat, tudvan hogy anya mindig ott van.
2011. jún. 29. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:18


Fogalmad sincs miről beszélek!!!

Inkább maradtál volna csendben talán bölcsebb maradtál volna!Az hogy neked mi a véleményed rólam,arra magasan teszek!

2011. jún. 29. 14:22
 16/25 anonim ***** válasza:

Kár, hogy éppen egyszerre küldtük be amit írtunk.

Ha előbb látom, amit írtál, kedves kérdező, kitörlöm a válaszomat, mert innen fogva teljesen világos, hogy egy szimpla, anyád felett ítélkezős játszmában vagy benne. Segíteni nem tudok, asszisztálni nem akarok, sok sikert!


A legjobb tanács, amit adhatnék, innentől az, hogy hagyd abba! Minél előbb, annál jobb. Mindenkinek.

2011. jún. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Talán szerelemre vágyik, vagy szeretne még egy kicsit fiatal lenni. Miért is ne? Nem hiszem, hogy neked árt ezzel. Kit érdekel, mások mit szólnak?! Ha jól érzi magát. Végül is, te már felnőtt vagy, megállsz a saját lábadon.

Mit csinál? Csinosan öltözik? Pasizik? Annyira nem öreg még azért. Hány éves? 50?

2011. jún. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Hát, ha ráér, találkozz vele! Ha nem ér rá, akkor találkozz a tesóddal, vagy a szomszéd nénivel. Ha már muszáj anya volt(szerinted) hát az volt. A múltat nem tudja óő sem megváltoztatni. Biztos háttérbe szorította miattatok a vágyait. Most épp ideje kiélni őket, hiszen az ő élete is véges. Addig örülj neki , míg köztünk van, olyan-amilyen. nem tudhatjuk, meddig lehetünk együtt!
2011. jún. 29. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem mindegy? Különben azért, mert nem csak anya, d enő is, meg ember, és stb. Azt is meg kell élnie.
2011. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:23


Ne haragudjál de ez miért ítélkezős játszma??Elárulnád?

Valószínűleg a te anyukád nem ilyen,azért beszélsz könnyen!

Ha a tied ilyen lenne az is lehetséges hogy te is ítélkeznél én így gondolom!Már ha ezt ítélkezésnek lehet mondani...

2011. jún. 29. 14:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!