Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit szólnál, ha a szüleid...

Mit szólnál, ha a szüleid "meglopnának"?

Figyelt kérdés

A nagyszüleim raktak félre nekem kb 8 vagy 10 éve 1,2 M ft-t. Mivel kiskorú voltam, anyukám nevére lett lekötve. 5 éve cseréltünk nyílászárót, persze az én pénzemből. (Erről elfelejtettek szólni...) Most január végén újabb 400 E ft "tűnt el" a számlámról. A múlt héten tudtam meg, hogy a tudtom nélkül levették a pénzt, mert "kell".

Megkértem őket, hogy a kertet irassák a nevemre, ha már bőkezűen költekeznek a számláról. (5 év alatt 800 E ft-t vettek le).

Egyikük sem dolgozik, így a pénzt nemtudják miből visszarakni. Anyu munkanélküli, most intézi a nyugdíjat. Apu rokkant nyugdíjas, de neki új telefon kell, meg mindenféle ami sokba kerül. (Én persze ne merjek kérni esetleg egy új cipőre, mert a mostani beázik.)

Csalódtam bennük. Ha szólnak, hogy szükség van rá, akkor azt mondom legyen. De így hogy utólag szólnak?!


Az adósságunk is azért olyan sok, mert apu ész nélkül költekezik. Új telefon amivel tv-t lehet nézni, 15 E ft. Mert csak 2 tv van a szobájukban.

Tönkre vágja a mikrót, másnap vesz egy újat hitelre. Elköltözni nem akarok, és lehetőségem sincs. Anyuval úgy spórolunk ahogy tudunk, apu meg szórja a pénzt. (3 éve balesetet szenvedett, azóta ilyen rosszak az anyagi körülményeink). Néha sírok, és szégyellem magam, hogy a barátomat se tudom megkínálni egy pohár üdítővel, mert csak ásványvíz van itthon.


2010. máj. 17. 07:33
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:

Úgy látom baromi félreérthető voltam. Azt mondtam, hogy most gyakorlatilag én tartom el, és nem azt hogy soha nem dolgozott. Nem fogyatékos, tanult is, de pár hónapja munkanélküli. Lakáshitel, rezsi, stb. Ezt azért ilyenkor is fizetni kell.

És 20 évesen is lehet tanulás mellett dolgozni. Nagyon sok fiatalnak megy ez.

2010. máj. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
én is dolgoztam az egyetem mellett,nem mondtam h nem lehet. de a szülőknek egy 20 éves gyerek még legyen már fontosabb mint önmaguk tehát nem elkölteni a gyerek ajándékát,hanem összébb húzni a nadrágszíjat.természetesen egy 20 éves ember meg már simán el tud menni dolgozni suli mellett....sokan megtették és még mindig élnek,többek között én is. lehet lustán támaszkodni a gyerek szerencséjére de ha az a pénz is elfogy akkor hogyan tovább? mindegy...az én szüleim hála Istennek nem ilyenek,pedig mi sem voltunk gazdagok és örökségem is volt
2010. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:

A 20 éves gyereknek nem kell összébb húznia a nadrágszijat? Mert ha a 400ezer Ft számára csak 3 hónapig lenne elég, akkor nem élhet túl szerényen.

Én ebben az egész témában azt tartom felháboritónak hogy simán tolvajnak nevezzük azt a szülőt, aki hozzányúlt a gyerek pénzéhez. És nem vesszük figyelembe, hogy eközben 20 évig tisztességesen nevelte, tanittatta a gyerekét. És továbbra is fogja, hiszen a kérdezőnek esze ágában sincs még a saját lábára állni. Szégyenli a barátai előtt, hogy csak ásványviz van otthon, legyen meg minden földi jó, csak ne az ő pénzéből.

Tehát nem tartom jó dolognak, hogy elvették a pénzt.

De azt hogy LOPTAK volna, az az azért durva.

2010. máj. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
természetesen neki is összébb kell! tanuljon meg spórolni és ne kövesse az apja példáját.....ez viszont igaz. de ami nem az enyém és elveszem, azt úgy hívjuk h lopás. a szülőnek pedig kötelessége nevelni és taníttatni a gyereket,mindent megadva neki ami szükséges.ez nem kérdés!ha szülsz egy gyereket,vállald érte a felelősséget meg mindent ami vele jár és nem az arcába vágni hogy etettelek,ruháztalak,meg iskoláztattalak!lusta egy kicsit a leányzó,az biztos,de attól a szülők még igenis hibáztak! nem túl jó példamutatók!és ez tény!
2010. máj. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 A kérdező kommentje:

Munkahelyet úgy látom senki nem tud mondani. CSak mindenki mondja, hogy lehet egyetem mellett dolgozni.

Levelező tagozaton annyit kell fizetnem , amennyit megkeresnék a munkával. Talán 5-6 ezret tudnék félretenni.

De ha nem olvassátok el amiket eddig írtam, könnyű mondani, hogy "Menj dolgozni!"

Mennék, ha tudnék.

2010. máj. 21. 17:17
 56/56 anonim ***** válasza:

Keresés



Nyitóoldal > AKTUÁLIS MUNKÁINK > Munka

Gyorséttermi munka!

A munka

Megnevezése Gyorséttermi munka!

Suli mellett is végezhető hosszú távú gyorséttermi munkára keresünk diákokat. Kiemelt kereseti lehetőség, rugalmas munkabeosztással, heti 20 órát kell minimum vállalni (6-8 órás műszakok, amit Hétfőtől Vasárnapig bármikor ledolgozhatsz, lehet csak hétvégén és suli mellett délután is) Csak 18 év feletti nappali tagozatos diákok jelentkezzenek! Min. 5-6 hónapot kell ledolgozni.Kezdő fizetés délelőtt: 423Ft/óra, délután: 477 Ft/óra, éjszaka: 540 Ft/óra. Jelentkezni: e-mailben a czenki.zsuzsanna@universitas.hu címre.

A név és telefonszám szükséges. Tájékoztató a munkával kapcsolatban május 25.-én 16 órakor az irodánkban (9.kerület Czuczor u. 4.). Aki szeretne a munkára jelentkezni, az jelenjen meg ebben az időpontban!



Munkatípus Gyorséttermi munka

Feltétel 16 év feletti nappali tagozatos diák.

Munkavégzés helye, megye:

Város, megye: Budapest

Budapest

Városrész Budapest

Elérhetőség:

Iroda Universitas - Budapest

Témavezető Czenki Zsuzsanna

E-mail címe czenki.zsuzsanna@universitas.hu

Felvitel dátuma 2010-05-20



például....és kb 5 percembe került-nem akarlak bántani de aki keres az talál

2010. máj. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!